POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
795 zł

Denon DA-10 - wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem DAC USB

Producent: Denon
Kod produktu: 3045
Pełny opis produktu
Cena brutto: 1 495,00 zł 1495.00
Dostępność: Produkt archiwalny
Brak możliwości wysyłki
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Przeznaczony dla audiofili i wymagających miłośników muzyki, DA-10 oferuje purystyczne podejście Denona do wzornictwa oraz realizacji konstrukcji. Po prostu podłącz go do swojego systemu HiFi i ciesz się zasobami cyfrowej muzyki w najlepszej jakości.

 • przetwarzanie Advanced AL32 Processing
 • konstrukcja DAC z zegarem głównym
 • konwerter C/A 192 kHz/32 bit używany wysokiej klasy odtwarzaczach Denon SACD
 • podwójny zegar 44,1 kHz i 48 kHz
 • układ Discrete Current Buffer dla wyjścia słuchawkowego
 • do 7 h pracy na akumulatorze

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Denon na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Przeznaczony dla audiofili i wymagających miłośników muzyki, DA-10 oferuje purystyczne podejście Denona do wzornictwa
oraz realizacji konstrukcji. Urządzenie jest zamknięte w eleganckiej, aluminiowej obudowie z odlewanym aluminiowym pokrętłem,
a także wyposażone w pokrowiec zaprojektowany do przechowywania zarówno DA-10 jak i przenośnego urządzenia audio lub smartfona.

Posiada on wbudowane stworzone przez Denon technologie wraz z mistrzowską
konwersją cyfrowo-analogową oraz obsługą wysokiej rozdzielczości materiałów audio,
w tym 192 kHz/24 bit PCM i 2,8/5,6 MHz plików DSD.

Denon DA-10 przywraca do życia wszystkie szczegóły, mocne basy, całą radość słuchania. Jest to zauważalne nie tylko przy użyciu drogich słuchawek audiofilskich, ale także standardowych, a nawet zwyczajnych słuchawek dousznych. Dzięki temu zyskują one werwy, większej dawki finezji, grają głośniej i bardziej dynamicznie.

To wszystko oferuje DA-10. Ponadto może działać jako zewnętrzny DAC
współpracujący z analogowym systemem Hi-Fi!

Ogólna charakterystyka produktu:

 • przetwarzanie Advanced AL32 Processing
 • konstrukcja DAC z zegarem głównym
 • konwerter C/A 192 kHz/32 bit używany wysokiej klasy odtwarzaczach
  Denon SACD
 • podwójny zegar 44,1 kHz i 48 kHz
 • układ Discrete Current Buffer dla wyjścia słuchawkowego
 • wejście USB-A (dla iPod/iPhone/iPad)
 • wejście Micro-B (dla komputera PC)
 • wejście Micro-B wspiera pliki 192 kHz/24 bit i DSD
  (2,8 MHz/5,6 MHz)
 • wejście analogowe 3,5 mm
 • wyjście analogowe do podłączenia, do istniejącego
  systemu Hi-Fi jako zewnętrzny DAC
 • do 7 h pracy na akumulatorze
 • wymiary: 64x 139x 29 mm
 • ciężar: 0,24 kg

Zapraszamy do zapoznania
się ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 753 KB).

Po prostu podłącz go do swojego systemu HiFi i ciesz się zasobami cyfrowej
muzyki w najlepszej jakości

DA-10 oferuje mistrzowskiej klasy konwersję C/A używając do tego układu klasy referencyjnej - 192 kHz/32 bit Burr-Brown PCM-1795, zwykle używanego w audiofilskich odtwarzaczach dysków i wzmacniaczach cyfrowych. DAC potrafi dekodować pliki linearne PCM z częstotliwościami próbkowania od 32 kHz aż do 192 kHz przy 24 bitach. Jest także zgodny z plikami DSD (format dysków SACD).

Wewnątrz DA-10 znajdziecie najlepsze rozwiązania konstrukcyjne Denona, z oddzielnymi płytkami dla głównego układu audio i bloku zasilania, skonstruowane tak celem eliminacji interferencji pomiędzy układami. Podwójne zegary główne (22,6 i 24,6 MHz) optymalizują funkcjonowanie układów z konkretnymi częstotliwościami próbkowania (44,1; 88,2; 176,4 kHz i 32; 48; 96; 192 kHz), a kryształy zegara są umiejscowione w bezpośrednim sąsiedztwie układu DAC na płytce audio dla maksymalnego zmniejszenia zniekształceń.

Autorskie rozwiązania Denon - Advanced AL32 Processing

Technologia ta, znana z najlepszych odtwarzaczy dysków i cyfrowych komponentów audio Denon, przetwarza standardowe cyfrowe audio 16 bit na 32 bit, tym samym maksymalnie poprawiając niższe rejestry i detale wysokich częstotliwości, oferuje dynamiczne filtrowanie cyfrowe, optymalizację algorytmu cyfrowego filtra według określonej częstotliwości próbkowania odtwarzanego utworu.

DA-10 posiada wiele wejść, w tym standardowe USB dla iPoda, iPhona, i iPada i port micro USB do bezpośredniego podłączenia do komputerowego wyjścia USB audio. Port ten pracuje w trybie asynchronicznym wspierając zarówno audio wysokiej rozdzielczości 192 kHz/24 bit, jak i DSD 2,8 MHz i 5,6 MHz dla najwyższej jakości. Do użytku z innymi przenośnymi odtwarzaczami, DA-10 wyposażony jest standardowy, analogowy kabel stereo 3,5 mm/3,5 mm z kątowymi końcówkami.

DA-10 oferuje wiele trybów wyjściowych. Jest dwupozycyjny przełącznik wzmocnienia dla słuchawek o niskiej i wysokiej impedancji, jak i przełącznik variable/fixed pozwalający na bezpośrednie połączenie do innych komponentów audio, jak domowy wzmacniacz stereo.

Zamknięty w eleganckiej obudowie wykończonej aluminium, DA-10 jest dostarczany wraz ze specjalnie zaprojektowanym pokrowcem chroniącym samo urządzenia jak i posiadającym miejsce na telefon - idealne rozwiązanie w podróży.

Łączy tym samym DAC i telefon w jedno poręczne urządzenie i jednocześnie skrywa wszystkie kable. Obsługa telefonu jest nadal możliwa dzięki elastycznemu, przeźroczystemu oknu.

Wyposażony w akumulator litowo-ionowy o wysokiej pojemności (3200 mAh) DA-10 oferuje do 7 godzin pracy we współpracy z iUrządzeniem i nawet do 24 godzin po podłączeniu przenośnego odtwarzacza przez analogowe wejście 3,5 mm. Denon DA-10 informuje użytkownika o poziomie naładowania akumulatora przy włączeniu, zaświecając kontrolkę ładowania LED w różnych kolorach.

Denon - w sto lat od gramofonów do zaawansowanych systemów multiroom

Nikogo nie trzeba przekonywać, że rynek audio nie wyglądałby tak jak wygląda gdyby nie rozwiązania doskonalone przez inżynierów z Japonii. I nie mamy tu na myśli jedynie wzmacniaczy, odtwarzaczy czy gramofonów, ale również coraz lepszą technikę zapisu dźwięku. Zarówno w kraju kwitnącej wiśni, jak i każdym innym na świecie, jeśli zapytać o markę, która miała największy wpływ na branżę audio, to jednogłośnie usłyszysz - Denon.

Aktualnie marka kojarzona jest głównie z wysokiej jakości amplitunerów kina domowego, komponentami stereo, słuchawkami czy sundbarami. Jest to jednak tylko niewielka część długiej historii firmy. Od samego początku firma idealnie dopasowywała się do potrzeb klientów. Już pierwszy sprzęt, który pojawił się na rynku, spowodowany był dużym popytem, ale niewielką podażą. Od czego wszystko się zaczęło?

Gramofonowy boom zapoczątkował istnienie legendy

Z początkiem XX wieku amerykańskie gramofony robiły furorę na całym świecie. Japończycy także pokochali ten sprzęt. Ogromny popyt na tym rynku sprawił, że w 1910 roku, były handlarz i importer zachodnich urządzeń Frederick Whitney Horn założył wraz z kilkoma wspólnikami firmę Nippon Chikuonoki Shokai (Japan Recorders Corporation). Zajmującą się sprzedażą gramofonów i dystrybucją płyt. Już wcześniej Frederick prowadził fabrykę płyt, celem ustandaryzowania ich parametrów i dostarczania muzyki tak pożądanej w Japonii.

Nazwa Denon, pod jaką znamy markę dzisiaj narodziła się z połączenia członów Denki i Onkyo (elektryczność i dźwięk). Japońska marka jako pierwsza wprowadziła na rynek profesjonalne nagrywarki do płyt. Przez cały okres swojego działania Denon wiedzie prym w popularyzacji nowych technologii. Ale dopiero w 1971 roku poszerzono zakres działania firmy i wprowadzono na rynek wzmacniacze, gramofony, tunery radiowe oraz kolumny.

Luksusowy sprzęt z najlepszych komponentów

Analizując kilkadziesiąt lat historii firmy, daje się wyraźnie zauważyć jeden trend. Produkowane gramofony, wzmacniacze, amplitunery czy odtwarzacze płyt, ale także kolumny są produkowane w luksusowym wydaniu. Eleganckie metalowe bryły ze złotymi frontami i końcówkami, hi-endowe podzespoły - cały asortyment kierowany jest do zamożnego klienta, któremu zależy na jak najlepszych audiofilskich doznaniach.

Jednak to nie do końca prawda. Oczywiście, sprzęt jest najwyższych lotów, ale marka Denon nie koncentruje się wyłącznie na ekskluzywnych urządzeniach. Różnorodność aktualnie oferowanych modeli naprawdę robi wrażenie i każdy znajdzie coś dla siebie, również osoby zaczynające dopiero swoją przygodę z muzyką. W ofercie można znaleźć takie urządzenia jak głośniki bezprzewodowe czy soundbary oraz najwyższej jakości słuchawki.

HiFi z prawdziwego zdarzenia, które potrafi zaskoczyć

Aktualnie Denon wspiera wszystkie nowe technologie włącznie z zaawansowanym dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos i DTS:X. Dla wszystkich szanujących się producentów audio zapewne jeszcze długi czas trzonem oferty będą komponenty stereo. Dla użytkowników z kolei takim must have jest wzmacniacz. I tu Denon bardzo pozytywnie zaskakuje, ponieważ najtańsze modele są w zasięgu ręki praktycznie każdego. Co więcej, jest to sprzęt z górnej półki, wykonany jak wszystkie modele z najwyższą starannością i wykorzystaniem najlepszej jakości komponentów.

W modelach bardziej zaawansowanych znajdziesz dosłownie wszystko, czego po kombajnie multimedialnym mógłbyś oczekiwać. Siedmiokanałowy wzmacniacz, obsługa dwóch pomieszczeń, obraz najwyższej jakości, obsługa bezstratnych formatów Dolby Atmos i DTS:X. Długo można wymieniać, ale z pewnością Denon do dziś potrafi zbudować hi-endowy sprzęt, który zaspokoi potrzeby nawet wymagającego audiofila. Godne uwagi jest, a także działa na plus firmy, że modele niższe wszystkich kategorii, są wykonane równie starannie jak te flagowe.

Jedno słowo dla wszystkich komponentów audio

Idealne. Tak zdecydowanie można powiedzieć o wszystkich urządzeniach, które japońska marka wypuściła na rynek. Nie tworzą mnóstwa różnych modeli, ale dopracowują do perfekcji aktualnie produkowane. Producent zdecydowanie poszedł w stronę jakości, a ilość modeli nie ma znaczenia. Jeśli szukasz pierwszego sprzętu audio, to zdecydowanie powinieneś wybrać japońskiego giganta w tej dziedzinie. Jeśli jesteś już długo praktykującym audiofilem lub też melomanem, to nie trzeba Cię do firmy przekonywać.

Sukces dzięki gramofonom, w hołdzie produkowanym do dziś

Gramofony jak większość nowinek technologicznych, nigdy nie wyszły z łask, a w obecnych czasach możemy wręcz zaobserwować ponowny boom na te urządzenia. Denon nigdy nie zaprzestał ich produkcji, a swoje amplitunery wyposaża w specjalne przedwzmacniacze do obsługi gramofonów. Jednak japońska firma nie przetrwałaby do dziś w tak znakomitej kondycji gdyby nie produkcja zaawansowanego sprzętu jak wzmacniacze, tunery, kolumny czy odtwarzacze wszelakich nośników. Denon zawsze podążał za trendami lub sam je wyznaczał. To, co jest pewne to, że japońska marka zawsze wsłuchiwała się w potrzeby klientów i nadal będzie nam dostarczała sprzęt najwyższej jakości, niezależnie od aktualnej mody czy poziomu technologii.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl