POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
21,9 zł

Denon DCD-2500NE - odtwarzacz płyt CD/SACD

Producent: Denon
Kod produktu: 4685
Pełny opis produktu
Cena brutto: 11 499,00 zł 11499.00
Dostępność: Produkt archiwalny
Brak możliwości wysyłki
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

DCD-2500NE to gwarancja uzyskania esencji tego, co może zaoferować współczesny odtwarzacz płyt CD/SACD: wysokiej precyzji odczytu płyty i perfekcyjnej jakości sygnału audio przesyłanego do wzmacniacza.

 • zaawansowane przetwarzanie Advanced AL32 Plus i precyzyjny konwerter C/A 192 kHz/32 bit
 • konwerter C/A o konstrukcji z zegarem głównym, ograniczającej fluktuacje i szumy
 • konstrukcja Direct Mechanical Ground minimalizująca niepożądane drgania
 • dokładnie przemyślana konstrukcja o minimalnej długości ścieżki sygnału i dobór elementów klasy HiFi zapewniających zachowanie wysokiej czystości dźwięku
 • oryginalny mechanizm napędu, serce cyfrowej technologii odtwarzania płyt firmy Denon z zaawansowanym mechanizmem ładowania S.V.H. (Suppress Vibration Hybrid)
 • odtwarzanie płyt CD, Super Audio CD, plików DSD (2.8 MHz/5.6 MHz) oraz PCM z próbkowaniem do 192 kHz/24 bit zapisanych na płytach DVD R/RW
 • podwójny transformator dla niezależnego zasilania obwodów cyfrowych i analogowych

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Denon na Polskę i posiada 36-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Jako perfekcyjny kompan PMA-2500NE, DCD-2500NE skupia się na uzyskiwaniu esencji tego, co może zapewnić odtwarzacz płyt: wysokiej precyzji odczytu płyty i perfekcyjnej jakości sygnału audio przesyłanego do wzmacniacza.

"Denon zachwyca, czaruje i sprawia, że muzyka odtwarzana z płyt CD i SACD nabiera zupełnie nowego wymiaru."

HiFi Choice - Arkadiusz Ogrodnik

W celu jego uzyskania, inżynierowie Denon zastosowali unikalne technologie oraz rozwiązania dla usztywnienia konstrukcji i redukcji drgań, największego wroga odtwarzaczy płyt. Przykładowo, wybrali oni wzorcowej klasy mechanizm napędu płyty - Advanced S.V.H. (Suppress Vibration Hybrid) z najnowszym układem odczytu. Ścieżka sygnałowa została skrócona do absolutnego minimum, a obwody zostały zminiaturyzowane dla uniknięcia nadmiernego prądu, a także pojawiania się szumów.

Direct Mechanical Ground minimalizuje niepożądane drgania!

Zastosowane kompleksowe podejście do jakości, uwzględnia konstrukcję Direct Mechanical Ground z transformatorami mocy - będącymi jednym ze źródeł wibracji - umieszczonymi przy nóżkach DCD-2500NE,
gdzie są one przenoszone bezpośrednio na podłoże. Dzięki temu rozwiązaniu nie oddziałują
na sąsiednie obwody.

Dostępny tylko w kolorze Premium Silver.

Dodatkowo, umieszczając mechanizm napędu - element
o największej masie - nisko, w środku obudowy. Nisko położony
środek ciężkości efektywnie absorbuje wibracje wewnętrzne
powodowane przez obracającą się płytę, a także chroni mechanizm
przed drganiami zewnętrznymi.

Informacja zapisana na płycie odczytywana jest z nieskazitelną
dokładnością, co zapewnia czysty, wysokiej klasy sygnał, przesyłany do obwodów przetwarzających Advanced AL32 Plus.

CD i Super Audo CD, a także DVD-R/RW oraz DVD+R/RW!

Denon DCD-2500NE oprócz odtwarzania płyt CD i Super Audo CD, może czytać pliki DSD (2.8 MHz/5.6 MHz) oraz pliki wysokiej rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów, które zostały zarejestrowane na płytach DVD-R/RW oraz DVD+R/RW.

Pliki muzyczne z częstotliwością próbkowania do 48 kHz zarejestrowane na płytach CD-R/RW mogą być również odtwarzane.

Ogólna charakterystyka produktu:

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 1,20 MB).

 • zaawansowane przetwarzanie Advanced AL32 Plus i precyzyjny konwerter C/A 192 kHz/32 bit
 • konwerter C/A o konstrukcji z zegarem głównym, ograniczającej fluktuacje i szumy
 • konstrukcja Direct Mechanical Ground minimalizująca niepożądane drgania
 • dokładnie przemyślana konstrukcja o minimalnej długości ścieżki sygnału i dobór elementów klasy HiFi zapewniających zachowanie wysokiej czystości dźwięku
 • oryginalny mechanizm napędu, serce cyfrowej technologii odtwarzania płyt firmy Denon z zaawansowanym mechanizmem ładowania S.V.H. (Suppress Vibration Hybrid)
 • odtwarzanie płyt CD, Super Audio CD, plików DSD (2.8 MHz/5.6 MHz) oraz PCM z próbkowaniem do 192 kHz/24 bit zapisanych na płytach DVD R/RW
 • podwójny transformator dla niezależnego zasilania obwodów cyfrowych i analogowych
 • tryb Pure Direct
 • wyjścia cyfrowe optyczne, cyfrowe koncentryczne
  oraz analogowe
 • maksymalny pobór mocy: 25 W
 • pobór mocy w trybie czuwania: 0,1 W
 • wymiary: 434x 138x 335 mm
 • ciężar: 13,7 kg

Fragmenty recenzji

HiFi Choice - Arkadiusz Ogrodnik

"Póki co, myślę sobie, że właśnie dzięki takim urządzeniom, jak DCD-2500NE jeszcze przez długie lata nie zapakuje swoich płyt CD w karton i nie wyniosę ich na strych (...). Test DCD-2500NE pokazał, że na rynku wciąż istnieją odtwarzacze wynoszące te formaty na pułap jakościowy, o jakim wiele osób mogło kiedyś tylko pomarzyć.

Ten Denon pokazał jakość brzmienia, jaka była niegdyś zarezerwowana dla najlepszych i obłędnie drogich konstrukcji tego typu, sam stając się obecnie jedną z nich, ale za bardzo rozsądne pieniądze. Nie mam wątpliwości, że obcowanie z tak dopracowanym do perfekcji odtwarzaczem może okazać się dla Was zupełnie nowym przeżyciem." Czytaj całość...

Denon - w sto lat od gramofonów do zaawansowanych systemów multiroom

Nikogo nie trzeba przekonywać, że rynek audio nie wyglądałby tak jak wygląda gdyby nie rozwiązania doskonalone przez inżynierów z Japonii. I nie mamy tu na myśli jedynie wzmacniaczy, odtwarzaczy czy gramofonów, ale również coraz lepszą technikę zapisu dźwięku. Zarówno w kraju kwitnącej wiśni, jak i każdym innym na świecie, jeśli zapytać o markę, która miała największy wpływ na branżę audio, to jednogłośnie usłyszysz - Denon.

Aktualnie marka kojarzona jest głównie z wysokiej jakości amplitunerów kina domowego, komponentami stereo, słuchawkami czy sundbarami. Jest to jednak tylko niewielka część długiej historii firmy. Od samego początku firma idealnie dopasowywała się do potrzeb klientów. Już pierwszy sprzęt, który pojawił się na rynku, spowodowany był dużym popytem, ale niewielką podażą. Od czego wszystko się zaczęło?

Gramofonowy boom zapoczątkował istnienie legendy

Z początkiem XX wieku amerykańskie gramofony robiły furorę na całym świecie. Japończycy także pokochali ten sprzęt. Ogromny popyt na tym rynku sprawił, że w 1910 roku, były handlarz i importer zachodnich urządzeń Frederick Whitney Horn założył wraz z kilkoma wspólnikami firmę Nippon Chikuonoki Shokai (Japan Recorders Corporation). Zajmującą się sprzedażą gramofonów i dystrybucją płyt. Już wcześniej Frederick prowadził fabrykę płyt, celem ustandaryzowania ich parametrów i dostarczania muzyki tak pożądanej w Japonii.

Nazwa Denon, pod jaką znamy markę dzisiaj narodziła się z połączenia członów Denki i Onkyo (elektryczność i dźwięk). Japońska marka jako pierwsza wprowadziła na rynek profesjonalne nagrywarki do płyt. Przez cały okres swojego działania Denon wiedzie prym w popularyzacji nowych technologii. Ale dopiero w 1971 roku poszerzono zakres działania firmy i wprowadzono na rynek wzmacniacze, gramofony, tunery radiowe oraz kolumny.

Luksusowy sprzęt z najlepszych komponentów

Analizując kilkadziesiąt lat historii firmy, daje się wyraźnie zauważyć jeden trend. Produkowane gramofony, wzmacniacze, amplitunery czy odtwarzacze płyt, ale także kolumny są produkowane w luksusowym wydaniu. Eleganckie metalowe bryły ze złotymi frontami i końcówkami, hi-endowe podzespoły - cały asortyment kierowany jest do zamożnego klienta, któremu zależy na jak najlepszych audiofilskich doznaniach.

Jednak to nie do końca prawda. Oczywiście, sprzęt jest najwyższych lotów, ale marka Denon nie koncentruje się wyłącznie na ekskluzywnych urządzeniach. Różnorodność aktualnie oferowanych modeli naprawdę robi wrażenie i każdy znajdzie coś dla siebie, również osoby zaczynające dopiero swoją przygodę z muzyką. W ofercie można znaleźć takie urządzenia jak głośniki bezprzewodowe czy soundbary oraz najwyższej jakości słuchawki.

HiFi z prawdziwego zdarzenia, które potrafi zaskoczyć

Aktualnie Denon wspiera wszystkie nowe technologie włącznie z zaawansowanym dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos i DTS:X. Dla wszystkich szanujących się producentów audio zapewne jeszcze długi czas trzonem oferty będą komponenty stereo. Dla użytkowników z kolei takim must have jest wzmacniacz. I tu Denon bardzo pozytywnie zaskakuje, ponieważ najtańsze modele są w zasięgu ręki praktycznie każdego. Co więcej, jest to sprzęt z górnej półki, wykonany jak wszystkie modele z najwyższą starannością i wykorzystaniem najlepszej jakości komponentów.

W modelach bardziej zaawansowanych znajdziesz dosłownie wszystko, czego po kombajnie multimedialnym mógłbyś oczekiwać. Siedmiokanałowy wzmacniacz, obsługa dwóch pomieszczeń, obraz najwyższej jakości, obsługa bezstratnych formatów Dolby Atmos i DTS:X. Długo można wymieniać, ale z pewnością Denon do dziś potrafi zbudować hi-endowy sprzęt, który zaspokoi potrzeby nawet wymagającego audiofila. Godne uwagi jest, a także działa na plus firmy, że modele niższe wszystkich kategorii, są wykonane równie starannie jak te flagowe.

Jedno słowo dla wszystkich komponentów audio

Idealne. Tak zdecydowanie można powiedzieć o wszystkich urządzeniach, które japońska marka wypuściła na rynek. Nie tworzą mnóstwa różnych modeli, ale dopracowują do perfekcji aktualnie produkowane. Producent zdecydowanie poszedł w stronę jakości, a ilość modeli nie ma znaczenia. Jeśli szukasz pierwszego sprzętu audio, to zdecydowanie powinieneś wybrać japońskiego giganta w tej dziedzinie. Jeśli jesteś już długo praktykującym audiofilem lub też melomanem, to nie trzeba Cię do firmy przekonywać.

Sukces dzięki gramofonom, w hołdzie produkowanym do dziś

Gramofony jak większość nowinek technologicznych, nigdy nie wyszły z łask, a w obecnych czasach możemy wręcz zaobserwować ponowny boom na te urządzenia. Denon nigdy nie zaprzestał ich produkcji, a swoje amplitunery wyposaża w specjalne przedwzmacniacze do obsługi gramofonów. Jednak japońska firma nie przetrwałaby do dziś w tak znakomitej kondycji gdyby nie produkcja zaawansowanego sprzętu jak wzmacniacze, tunery, kolumny czy odtwarzacze wszelakich nośników. Denon zawsze podążał za trendami lub sam je wyznaczał. To, co jest pewne to, że japońska marka zawsze wsłuchiwała się w potrzeby klientów i nadal będzie nam dostarczała sprzęt najwyższej jakości, niezależnie od aktualnej mody czy poziomu technologii.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl