


- godz.
- min.
- sek.
Denon PMA-1600NE - wzmacniacz stereo






Produkt fabrycznie nowy. Dostępny tylko w kolorze czarnym (Black).
Denon PMA-1600NE skupia w sobie najczystszą ścieżkę tworzenia układów analogowych wraz z najnowszym podejściem do tematu cyfrowego dźwięku wysokiej rozdzielczości. Posiada doskonałe wejście gramofonowe dla wkładek MC i MM - dla wszystkich miłośników płyt winylowych.
- po 140 W mocy na kanał przy obciążeniu 4 Ω
- wzmacniacz mocy z Ultra High Current (UHC)-MOS Single Push-Pull Circuit diodami Schottky'ego
- projekt DAC Master Clock - brak zakłóceń jitter w trakcie reprodukcji dźwięku
- wejście USB-B - odtwarzanie plików w wysokiej rozdzielczości aż do 384 kHz/32 bit i DSD11.2 MHz
- izolator cyfrowy eliminujący zniekształcenia wysokich częstotliwościach na wejściu cyfrowym USB-B komputera
- wyświetlacz FL dla wskazania źródła oraz częstotliwości próbkowania
- Advanced AL32 Processing Plus
- główny transformator z oddzielnymi zasilaczami dla ścieżki cyfrowej i analogowej
- wysokiej klasy sterowanie poziomem głośności dla precyzyjnej regulacji
- wysokiej jakości phono equalizer (MM/MC)
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Denon na Polskę i posiada 36-miesięczną gwarancję!

PMA-1600NE skupia w sobie najczystszą ścieżkę tworzenia układów analogowych wraz z najnowszym podejściem do tematu cyfrowego dźwięku wysokiej rozdzielczości.
Przedrostek PMA w tej kolekcji oznacza "pre-main amplifier" i właśnie w ten sposób zaprojektowano PMA-1600NE: jest to przedwzmacniacz najwyższej jakości, doskonały konwerter sygnału cyfrowego na analogowy, który jest w stanie obsłużyć formaty w rozdzielczości aż do 384 kHz/32 bit i DSD11.2 MHz oraz wzmacniacz, który dostarcza 2x 140 W przy 4 Ω i wszystko to w jednej obudowie.
"Denon PMA-1600NE prezentuje dźwięk cechujący się przede wszystkim solidną
dynamiką i zwartym, szybkim basem, swobodnie zapuszczającym się tak nisko, jak tego
wymaga konkretny materiał muzyczny."
HiFi Choice - Arkadiusz Ogrodnik
Co więcej, wykorzystuje unikalną konstrukcję Denona z sześciu bloków, aby oddzielić poszczególne elementy, co zapewnia eliminację przenoszenia zakłóceń między nimi, a osobne zasilacze dla sekcji analogowej i cyfrowej zapewniają czystość sygnału. Dodatkowo zastosowano Direct Mechanical Ground Construction, aby zminimalizować niepożądane wibracje.
Advanced AL32 Processing Plus
Sekcja cyfrowa PMA-1600NE bazuje na znanej funkcjonalności Denona: Advanced AL32 Processing Plus, która przetwarza sygnał cyfrowy, aby uzyskać gładszą, bardziej "analogową" formę sygnału. W ten sposób dane utracone w momencie zapisu cyfrowego są na nowo odzyskiwane, dając bogaty, pełen szczegółów dźwięk z niesamowitym obrazowaniem stereo i ekspresją.

Konstrukcja wykorzystująca DAC Master Clock Design zapewnia dokładną konwersję sygnałów cyfrowych, niezależnie od tego, z jakiego wejścia pochodzą!
Dodatkowo, sekcja DAC posiada cyfrowy izolator, aby wyeliminować wszelkie zakłócenia
z komputerów lub innych podłączonych nośników cyfrowych, podczas gdy tryb analogowy
wyłącza układy cyfrowe, gdy nie są potrzebne
do zapewnienia najczystszego dźwięku.
Ogólna charakterystyka produktu:
- po 140 W mocy na kanał przy obciążeniu 4 Ω
- wzmacniacz mocy z zaawansowanymi układami Ultra High Current (UHC)-MOS
Single Push-Pull Circuit diodami Schottky'ego - projekt DAC Master Clock - brak zakłóceń jitter w trakcie reprodukcji dźwięku
- wejście USB-B - odtwarzanie plików w wysokiej rozdzielczości aż do 384 kHz/32 bit
i DSD11.2 MHz - wyświetlacz FL dla wskazania źródła oraz częstotliwości próbkowania
- analogowy AMP Mode, który wyłącza ścieżkę dźwięku cyfrowego i wyświetlacz
- Advanced AL32 Processing Plus
- izolator cyfrowy eliminujący zniekształcenia wysokich częstotliwościach na wejściu cyfrowym USB-B komputera
- główny transformator z oddzielnymi zasilaczami dla ścieżki cyfrowej i analogowej
- wysokiej klasy sterowanie poziomem głośności
dla precyzyjnej regulacji - wysokiej jakości phono equalizer (MM/MC)
- dokładnie wyselekcjonowane części dla wysokiej
jakości dźwięku - pozłacane złącza
- automatyczny tryb Stand-by i niski pobór mocy
w tym trybie (0,2 W) - wymiary: 434x 135x 410 mm
- ciężar: 17,6 kg
PMA-1600NE - wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MC i MM
PMA-1600NE posiada doskonałe wejście gramofonowe dla wkładek MC i MM - dla wszystkich miłośników płyt winylowych. Zaprojektowane zostało w zgodzie z podejściem "simple and straight" oraz przekaźnikowe przełączanie optymalizujące rozdzielczość. Przewidziano również wejścia liniowe i kontrolę tonalną.
Sekcja wzmacniacza mocy została zbudowana w sposób prosty, korzystając z obwodu typu push-pull Advanced Ultra High Current MOS, zaprojektowanego, aby używać jak najmniejszej ilości elementów wysokoprądowych do napędzania głośników. Konstrukcja typu push-pull zapewnia kombinację delikatności i wyrafinowania wraz z szerokim zakresem dynamiki.
Fragmenty recenzji - więcej w zakładce "Testy i dokumentacja"
HiFi Choice - Arkadiusz Ogrodnik
"Czy Denon PMA-1600NE zasługuje na miano najlepszego wzmacniacza w swojej kategorii cenowej? Myślę, że na pewno jest to jedna z najbardziej wyróżniających się konstrukcji, dobrze wyposażonych i oferujących wysokiej jakości dźwięk. Denon stoi w pierwszym rzędzie obok takich amplifikacji, jak Hegel H-80 czy Sonneteer Alabaster, a to już jest wystarczająca rekomendacja." Czytaj całość...
"Denon PMA-1600NE prezentuje dźwięk cechujący się przede wszystkim solidną
dynamiką i zwartym, szybkim basem, swobodnie zapuszczającym się tak nisko, jak tego
wymaga konkretny materiał muzyczny."
HiFi Choice - Arkadiusz Ogrodnik
Pełny tekst recenzji możecie przeczytać w tym miejscu.
Fragmenty recenzji
StereoLife.pl - Tomasz Karasiński
"Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się po Denonie aż tak mocnego strzału. Wydawało mi się, że PMA-1600NE będzie fajnym i pięknie wykonanym, ale nieco bezdusznym wzmacniaczem, w którym technika cyfrowa zacznie już wygrywać z analogową. Tymczasem jest to prawdziwy, porządny, audiofilski piec, który niejako "przy okazji" wyposażono w bardzo dobry przetwornik, wejście gramofonowe i gniazdo słuchawkowe. Nie zdziwiłbym się nawet gdyby kupowali go melomani, których nie interesuje słuchanie muzyki z gęstych plików ani czarnych płyt, a i nauszniki nie za bardzo ich kręcą. Nawet oni powinni się zainteresować tym modelem, a to dlatego, że PMA-1600NE to przede wszystkim klasyczny wzmacniacz oferujący brzmienie wysokiej próby. Zamiast "cyfrówki-impulsówki", producent z premedytacją wepchnął do środka mnóstwo żelastwa, co przekłada się na dźwięk - dynamiczny, czysty, a przy tym odpowiednio barwny i naturalny. Za niecałe siedem tysięcy to naprawdę dużo. Oj, konkurencja będzie miała teraz o czym myśleć..." Czytaj całość...
Magazyn Audio - Andrzej Kisiel
"Denon przekonuje, że naturalność to wszechstronność, a nie "czarowanie". Nawet jeżeli nie przekona wszystkich, to pozostaje "pewniakiem", którego może kupić każdy, kto nie szuka niesamowitości, ale po prostu dobrego, uniwersalnego wzmacniacza." Czytaj całość...
Pliki do pobrania:
Denon - w sto lat od gramofonów do zaawansowanych systemów multiroom
Nikogo nie trzeba przekonywać, że rynek audio nie wyglądałby tak jak wygląda gdyby nie rozwiązania doskonalone przez inżynierów z Japonii. I nie mamy tu na myśli jedynie wzmacniaczy, odtwarzaczy czy gramofonów, ale również coraz lepszą technikę zapisu dźwięku. Zarówno w kraju kwitnącej wiśni, jak i każdym innym na świecie, jeśli zapytać o markę, która miała największy wpływ na branżę audio, to jednogłośnie usłyszysz - Denon.
Aktualnie marka kojarzona jest głównie z wysokiej jakości amplitunerów kina domowego, komponentami stereo, słuchawkami czy sundbarami. Jest to jednak tylko niewielka część długiej historii firmy. Od samego początku firma idealnie dopasowywała się do potrzeb klientów. Już pierwszy sprzęt, który pojawił się na rynku, spowodowany był dużym popytem, ale niewielką podażą. Od czego wszystko się zaczęło?
Gramofonowy boom zapoczątkował istnienie legendy
Z początkiem XX wieku amerykańskie gramofony robiły furorę na całym świecie. Japończycy także pokochali ten sprzęt. Ogromny popyt na tym rynku sprawił, że w 1910 roku, były handlarz i importer zachodnich urządzeń Frederick Whitney Horn założył wraz z kilkoma wspólnikami firmę Nippon Chikuonoki Shokai (Japan Recorders Corporation). Zajmującą się sprzedażą gramofonów i dystrybucją płyt. Już wcześniej Frederick prowadził fabrykę płyt, celem ustandaryzowania ich parametrów i dostarczania muzyki tak pożądanej w Japonii.
Nazwa Denon, pod jaką znamy markę dzisiaj narodziła się z połączenia członów Denki i Onkyo (elektryczność i dźwięk). Japońska marka jako pierwsza wprowadziła na rynek profesjonalne nagrywarki do płyt. Przez cały okres swojego działania Denon wiedzie prym w popularyzacji nowych technologii. Ale dopiero w 1971 roku poszerzono zakres działania firmy i wprowadzono na rynek wzmacniacze, gramofony, tunery radiowe oraz kolumny.
Luksusowy sprzęt z najlepszych komponentów
Analizując kilkadziesiąt lat historii firmy, daje się wyraźnie zauważyć jeden trend. Produkowane gramofony, wzmacniacze, amplitunery czy odtwarzacze płyt, ale także kolumny są produkowane w luksusowym wydaniu. Eleganckie metalowe bryły ze złotymi frontami i końcówkami, hi-endowe podzespoły - cały asortyment kierowany jest do zamożnego klienta, któremu zależy na jak najlepszych audiofilskich doznaniach.
Jednak to nie do końca prawda. Oczywiście, sprzęt jest najwyższych lotów, ale marka Denon nie koncentruje się wyłącznie na ekskluzywnych urządzeniach. Różnorodność aktualnie oferowanych modeli naprawdę robi wrażenie i każdy znajdzie coś dla siebie, również osoby zaczynające dopiero swoją przygodę z muzyką. W ofercie można znaleźć takie urządzenia jak głośniki bezprzewodowe czy soundbary oraz najwyższej jakości słuchawki.
HiFi z prawdziwego zdarzenia, które potrafi zaskoczyć
Aktualnie Denon wspiera wszystkie nowe technologie włącznie z zaawansowanym dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos i DTS:X. Dla wszystkich szanujących się producentów audio zapewne jeszcze długi czas trzonem oferty będą komponenty stereo. Dla użytkowników z kolei takim must have jest wzmacniacz. I tu Denon bardzo pozytywnie zaskakuje, ponieważ najtańsze modele są w zasięgu ręki praktycznie każdego. Co więcej, jest to sprzęt z górnej półki, wykonany jak wszystkie modele z najwyższą starannością i wykorzystaniem najlepszej jakości komponentów.
W modelach bardziej zaawansowanych znajdziesz dosłownie wszystko, czego po kombajnie multimedialnym mógłbyś oczekiwać. Siedmiokanałowy wzmacniacz, obsługa dwóch pomieszczeń, obraz najwyższej jakości, obsługa bezstratnych formatów Dolby Atmos i DTS:X. Długo można wymieniać, ale z pewnością Denon do dziś potrafi zbudować hi-endowy sprzęt, który zaspokoi potrzeby nawet wymagającego audiofila. Godne uwagi jest, a także działa na plus firmy, że modele niższe wszystkich kategorii, są wykonane równie starannie jak te flagowe.
Jedno słowo dla wszystkich komponentów audio
Idealne. Tak zdecydowanie można powiedzieć o wszystkich urządzeniach, które japońska marka wypuściła na rynek. Nie tworzą mnóstwa różnych modeli, ale dopracowują do perfekcji aktualnie produkowane. Producent zdecydowanie poszedł w stronę jakości, a ilość modeli nie ma znaczenia. Jeśli szukasz pierwszego sprzętu audio, to zdecydowanie powinieneś wybrać japońskiego giganta w tej dziedzinie. Jeśli jesteś już długo praktykującym audiofilem lub też melomanem, to nie trzeba Cię do firmy przekonywać.
Sukces dzięki gramofonom, w hołdzie produkowanym do dziś
Gramofony jak większość nowinek technologicznych, nigdy nie wyszły z łask, a w obecnych czasach możemy wręcz zaobserwować ponowny boom na te urządzenia. Denon nigdy nie zaprzestał ich produkcji, a swoje amplitunery wyposaża w specjalne przedwzmacniacze do obsługi gramofonów. Jednak japońska firma nie przetrwałaby do dziś w tak znakomitej kondycji gdyby nie produkcja zaawansowanego sprzętu jak wzmacniacze, tunery, kolumny czy odtwarzacze wszelakich nośników. Denon zawsze podążał za trendami lub sam je wyznaczał. To, co jest pewne to, że japońska marka zawsze wsłuchiwała się w potrzeby klientów i nadal będzie nam dostarczała sprzęt najwyższej jakości, niezależnie od aktualnej mody czy poziomu technologii.