POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
3190 zł

Denon PMA-1700NE - wzmacniacz stereo

Producent: Denon
Kod produktu: 6404
Pełny opis produktu
Cena brutto: 6 999,00 zł 6999.00
Dostępność: w magazynie
Czas wysyłki: natychmiast
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Wysokiej jakości konstrukcja i unikalna technologia Denon zapewnią niezrównaną oprawę Twojej ukochanej kolekcji muzycznej! PMA-1700NE potrafi dekodować bezstratne pliki audio ALAC, FLAC i WAV o rozdzielczości do 384 kHz/32 bit, a także ścieżki DSD do 11.2 MHz (audiofilski format SACD), pozwalając cieszyć się każdą nutą dokładnie tak, jak chciał tego artysta.

 • wzmacniacz zintegrowany o mocy 140 W na kanał przy obciążeniu 4 Ω
 • wejście zewnętrznego przedwzmacniacza do wykorzystania PMA-1700NE jako wzmacniacza mocy
 • Advanced AL32 Processing Plus obsługuje źródła dźwięku o wysokiej rozdzielczości
 • USB-DAC z obsługą 11.2 MHz DSD i 384 kHz/32 bit PCM
 • zintegrowane wejście Phono i korektor MM/MC
 • wejścia optyczne i Coaxial obsługują sygnały PCM do 192 kHz/24 bit
 • automatyczne czuwanie telewizora włącza urządzenie po wykryciu cyfrowego sygnału audio
 • certyfikat Hi-Res Audio dla odtwarzania formatów o wysokiej rozdzielczości przez USB

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Denon na Polskę i posiada 36-miesięczną gwarancję!

Wysokiej jakości konstrukcja i unikalna technologia Denon zapewnią niezrównaną oprawę Twojej ukochanej kolekcji muzycznej!

Zintegrowany wzmacniacz Denon PMA-1700NE wyposażony został w wysokoprądowy pojedynczy obwód push-pull z zaawansowanym przetwarzaniem Advanced AL32 Processing Plus, co w dużym skrócie oznacza, że odtwarza muzykę wierną oryginalnemu nagraniu! Dzięki trzem wejściom cyfrowym, tylnemu wejściu USB-B, wejściom Phono MM oraz MC, możesz cieszyć się nieskazitelną jakością dźwięku z płyt winylowych, a także plików o wysokiej rozdzielczości - aż do 384 kHz/32 bit i DSD do 11.2 MHz.

"(...) mamy do czynienia ze wzmacniaczem, który byłby wyjątkowo kuszącą propozycją
nawet jako prosta, całkowicie analogowa integra, ale Denon dorzucił nam do zestawu bardzo,
ale to bardzo udany przetwornik, przedwzmacniacz gramofonowy i wyjście słuchawkowe."

StereoLife.pl - Tomasz Karasiński

Denon PMA-1700NE w skrócie:

 • wzmacniacz zintegrowany o mocy 140 W na kanał przy obciążeniu 4 Ω
 • wejście zewnętrznego przedwzmacniacza do wykorzystania PMA-1700NE jako wzmacniacza mocy
 • Advanced AL32 Processing Plus obsługuje źródła dźwięku o wysokiej rozdzielczości
 • USB-DAC z obsługą 11.2 MHz DSD i 384 kHz/32 bit PCM
 • zintegrowane wejście Phono i korektor MM/MC
 • wejścia optyczne i Coaxial obsługują sygnały PCM do 192 kHz/24 bit
 • automatyczne czuwanie telewizora włącza urządzenie po wykryciu cyfrowego sygnału audio
 • certyfikat Hi-Res Audio dla odtwarzania formatów o wysokiej rozdzielczości przez USB

Dostępny w dwóch kolorach: czarnym (Black) lub srebrnym (Premium Silver).

PMA-1700NE potrafi dekodować bezstratne pliki audio ALAC, FLAC i WAV o rozdzielczości do 384 kHz/32 bit, a także ścieżki DSD do 11.2 MHz (audiofilski format SACD), pozwalając cieszyć się każdą nutą dokładnie tak, jak chciał tego artysta.

Advanced AL32 Processing Plus - słuchaj ulubionych utworów jak nigdy dotąd

Technologia Advanced AL32 Processing Plus wykorzystuje algorytmy interpolacji danych, które obsługują cyfrowe źródła dźwięku o wysokiej rozdzielczości do 384 kHz/32 bit. Algorytmy dodają punkty, które powinny istnieć przed i po dużej ilości danych, wygładzając przebieg i odtwarzając informacje utracone podczas nagrywania cyfrowego. W rezultacie odtwarzanie jest bardzo szczegółowe, wolne od zakłóceń, ekspresyjne w dolnym zakresie i wierne oryginalnemu brzmieniu.

Ogólna charakterystyka produktu:

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 1,44 MB).

 • po 140 W mocy na kanał przy obciążeniu 4 Ω
 • wzmacniacz mocy z zaawansowanymi układami New Ultra High Current (UHC)-MOS Single Push-Pull Circuit i diodami Schottky'ego
 • projekt DAC Master Clock - brak zakłóceń jitter w trakcie reprodukcji dźwięku
 • wejście USB-B - odtwarzanie plików w wysokiej rozdzielczości aż do 384 kHz/32 bit i DSD 11.2 MHz
 • izolator cyfrowy eliminujący zniekształcenia wysokich częstotliwościach na wejściu cyfrowym USB-B komputera
 • wyświetlacz FL dla wskazania źródła oraz częstotliwości próbkowania
 • Advanced AL32 Processing Plus
 • główny transformator z oddzielnymi zasilaczami dla ścieżki cyfrowej i analogowej
 • wysokiej klasy sterowanie poziomem głośności dla precyzyjnej regulacji
 • wysokiej jakości phono equalizer (MM/MC)
 • dokładnie wyselekcjonowane części dla wysokiej
  jakości dźwięku
 • pozłacane złącza
 • pobór mocy: 295 W (wartość maksymalna)
 • automatyczny tryb Stand-by i niski pobór mocy - 0,2 W
 • wymiary: 434x 135x 410 mm
 • ciężar 17,6 kg

Wbudowany przedwzmacniacz PHONO MM i MC

Denon jest dobrze znany z wysokiej jakości odtwarzania płyt winylowych. Wbudowany korektor PHONO umożliwia bezpośrednie podłączenie gramofonu i obsługuje sygnał wejściowy z wkładek MM oraz MC - dla wszystkich miłośników czarnych płyt.

Konstrukcja wykorzystująca DAC Master Clock Design zapewnia dokładną konwersję sygnałów cyfrowych, niezależnie od tego, z jakiego wejścia pochodzą!

Dodatkowo, sekcja DAC posiada cyfrowy izolator, aby wyeliminować wszelkie zakłócenia z komputerów lub innych podłączonych nośników cyfrowych, podczas gdy tryb analogowy wyłącza układy cyfrowe, gdy nie są potrzebne do zapewnienia najczystszego dźwięku.

Ponad 110 lat w technologii audio

Od 1910 roku firmę Denon charakteryzuje głębokie dziedzictwo pionierskich rozwiązań w technologii audio - od pierwszego japońskiego producenta elektroniki audio po produkcję pierwszych na świecie komercyjnych płyt CD. Inwestycje ukierunkowane w badania i rozwój dźwięku zapewniają Ci dostęp do najnowszych technologii oraz najwyższej jakości za każdym razem, gdy słuchasz ulubionej muzyki.

Fragmenty recenzji

StereoLife.pl - Tomasz Karasiński

"PMA-1700NE nie jest tylko świetnym wzmacniaczem, którym powinni zainteresować się audiofile oceniający sprzęt raczej po jego wnętrzu, wyposażeniu oraz jakości wykonania i brzmienia niż po kształcie panelu frontowego lub zdobiącym go emblemacie. To także urządzenie, któremu niewiele brakuje, aby stać się najlepszym systemem all-in-one w cenie do 15000 zł." Czytaj całość...

"(...) mamy do czynienia ze wzmacniaczem, który byłby wyjątkowo kuszącą propozycją
nawet jako prosta, całkowicie analogowa integra, ale Denon dorzucił nam do zestawu bardzo,
ale to bardzo udany przetwornik, przedwzmacniacz gramofonowy i wyjście słuchawkowe."

StereoLife.pl - Tomasz Karasiński

Pełny tekst recenzji możecie przeczytać w tym miejscu.

Denon - w sto lat od gramofonów do zaawansowanych systemów multiroom

Nikogo nie trzeba przekonywać, że rynek audio nie wyglądałby tak jak wygląda gdyby nie rozwiązania doskonalone przez inżynierów z Japonii. I nie mamy tu na myśli jedynie wzmacniaczy, odtwarzaczy czy gramofonów, ale również coraz lepszą technikę zapisu dźwięku. Zarówno w kraju kwitnącej wiśni, jak i każdym innym na świecie, jeśli zapytać o markę, która miała największy wpływ na branżę audio, to jednogłośnie usłyszysz - Denon.

Aktualnie marka kojarzona jest głównie z wysokiej jakości amplitunerów kina domowego, komponentami stereo, słuchawkami czy sundbarami. Jest to jednak tylko niewielka część długiej historii firmy. Od samego początku firma idealnie dopasowywała się do potrzeb klientów. Już pierwszy sprzęt, który pojawił się na rynku, spowodowany był dużym popytem, ale niewielką podażą. Od czego wszystko się zaczęło?

Gramofonowy boom zapoczątkował istnienie legendy

Z początkiem XX wieku amerykańskie gramofony robiły furorę na całym świecie. Japończycy także pokochali ten sprzęt. Ogromny popyt na tym rynku sprawił, że w 1910 roku, były handlarz i importer zachodnich urządzeń Frederick Whitney Horn założył wraz z kilkoma wspólnikami firmę Nippon Chikuonoki Shokai (Japan Recorders Corporation). Zajmującą się sprzedażą gramofonów i dystrybucją płyt. Już wcześniej Frederick prowadził fabrykę płyt, celem ustandaryzowania ich parametrów i dostarczania muzyki tak pożądanej w Japonii.

Nazwa Denon, pod jaką znamy markę dzisiaj narodziła się z połączenia członów Denki i Onkyo (elektryczność i dźwięk). Japońska marka jako pierwsza wprowadziła na rynek profesjonalne nagrywarki do płyt. Przez cały okres swojego działania Denon wiedzie prym w popularyzacji nowych technologii. Ale dopiero w 1971 roku poszerzono zakres działania firmy i wprowadzono na rynek wzmacniacze, gramofony, tunery radiowe oraz kolumny.

Luksusowy sprzęt z najlepszych komponentów

Analizując kilkadziesiąt lat historii firmy, daje się wyraźnie zauważyć jeden trend. Produkowane gramofony, wzmacniacze, amplitunery czy odtwarzacze płyt, ale także kolumny są produkowane w luksusowym wydaniu. Eleganckie metalowe bryły ze złotymi frontami i końcówkami, hi-endowe podzespoły - cały asortyment kierowany jest do zamożnego klienta, któremu zależy na jak najlepszych audiofilskich doznaniach.

Jednak to nie do końca prawda. Oczywiście, sprzęt jest najwyższych lotów, ale marka Denon nie koncentruje się wyłącznie na ekskluzywnych urządzeniach. Różnorodność aktualnie oferowanych modeli naprawdę robi wrażenie i każdy znajdzie coś dla siebie, również osoby zaczynające dopiero swoją przygodę z muzyką. W ofercie można znaleźć takie urządzenia jak głośniki bezprzewodowe czy soundbary oraz najwyższej jakości słuchawki.

HiFi z prawdziwego zdarzenia, które potrafi zaskoczyć

Aktualnie Denon wspiera wszystkie nowe technologie włącznie z zaawansowanym dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos i DTS:X. Dla wszystkich szanujących się producentów audio zapewne jeszcze długi czas trzonem oferty będą komponenty stereo. Dla użytkowników z kolei takim must have jest wzmacniacz. I tu Denon bardzo pozytywnie zaskakuje, ponieważ najtańsze modele są w zasięgu ręki praktycznie każdego. Co więcej, jest to sprzęt z górnej półki, wykonany jak wszystkie modele z najwyższą starannością i wykorzystaniem najlepszej jakości komponentów.

W modelach bardziej zaawansowanych znajdziesz dosłownie wszystko, czego po kombajnie multimedialnym mógłbyś oczekiwać. Siedmiokanałowy wzmacniacz, obsługa dwóch pomieszczeń, obraz najwyższej jakości, obsługa bezstratnych formatów Dolby Atmos i DTS:X. Długo można wymieniać, ale z pewnością Denon do dziś potrafi zbudować hi-endowy sprzęt, który zaspokoi potrzeby nawet wymagającego audiofila. Godne uwagi jest, a także działa na plus firmy, że modele niższe wszystkich kategorii, są wykonane równie starannie jak te flagowe.

Jedno słowo dla wszystkich komponentów audio

Idealne. Tak zdecydowanie można powiedzieć o wszystkich urządzeniach, które japońska marka wypuściła na rynek. Nie tworzą mnóstwa różnych modeli, ale dopracowują do perfekcji aktualnie produkowane. Producent zdecydowanie poszedł w stronę jakości, a ilość modeli nie ma znaczenia. Jeśli szukasz pierwszego sprzętu audio, to zdecydowanie powinieneś wybrać japońskiego giganta w tej dziedzinie. Jeśli jesteś już długo praktykującym audiofilem lub też melomanem, to nie trzeba Cię do firmy przekonywać.

Sukces dzięki gramofonom, w hołdzie produkowanym do dziś

Gramofony jak większość nowinek technologicznych, nigdy nie wyszły z łask, a w obecnych czasach możemy wręcz zaobserwować ponowny boom na te urządzenia. Denon nigdy nie zaprzestał ich produkcji, a swoje amplitunery wyposaża w specjalne przedwzmacniacze do obsługi gramofonów. Jednak japońska firma nie przetrwałaby do dziś w tak znakomitej kondycji gdyby nie produkcja zaawansowanego sprzętu jak wzmacniacze, tunery, kolumny czy odtwarzacze wszelakich nośników. Denon zawsze podążał za trendami lub sam je wyznaczał. To, co jest pewne to, że japońska marka zawsze wsłuchiwała się w potrzeby klientów i nadal będzie nam dostarczała sprzęt najwyższej jakości, niezależnie od aktualnej mody czy poziomu technologii.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl