POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
11499 zł

Focal 100 ICW 8 | 100ICW8 - głośnik instalacyjny

Producent: Focal
Kod produktu: 3680
Pełny opis produktu
Cena brutto: 1 499,00 zł 1499.00
Dostępność: magazyn logistyczny
Czas wysyłki: 1-2 dni
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Głośnik Focal 100 ICW 8, który jest adresowany do domowego audio, wyróżnia się osiągami akustycznymi oraz zwartą budową.

 • produkt zaprojektowany i opracowany we Francji przez Focal
 • zwarta budowa z małą głębokością montażową
 • do montażu w ścianie lub suficie (1 produkt - 2 zastosowania)
 • można podłączyć dwa głośniki do tego samego wyjścia wzmacniacza
 • maskownica przygotowana do malowania

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Ścienny/sufitowy dwudrożny głośnik współosiowy

Głośnik 100 ICW 8, który jest adresowany do domowego audio, wyróżnia się osiągami akustycznymi i zwartą budową.

Ten model jest przeznaczony małych i średnich pomieszczeń, do trzech rodzajów zastosowań: rozproszone systemy (korytarze, salony...), systemy stereo (sypialnie, kuchnie...) oraz systemy kina domowego (w dedykowanych pomieszczeniach lub salonach). Jest on odpowiedni do wszystkich pomieszczeń, nawet w środowisku o dużej wilgotności jak choćby w łazienkach.

Można go instalować w ścianie lub w suficie.

Współosiowy zestaw głośnikowy ma nowy regulowany przetwornik wysokotonowy z odwróconą aluminiową kopułką, o mniejszych rozmiarach, co poprawia rozpraszanie dźwięku. Ma też nową membranę Polyglass o rozmiarze 8,25" (21 cm). Nowa zwrotnica poprawia odsłuch poza osią i redukuje "efekt prysznica".

Ten model można instalować wszędzie dzięki zwartej konstrukcji, w której kosz z chassis zostały przeprojektowane i tworzą jeden element, a także dzięki kwadratowym i okrągłym, mocowanym magnetycznie maskownicom bez ramek. Seria 100 ze swobodą przynosi do wnętrz przekraczającą oczekiwania muzykalność.

Pozwól się zaskoczyć przez technologię stojącą za tym produktem, efektywny projekt i zestaw funkcji idealny dla wygodnego użytkowania w tym przedziale cenowym!

Akcesoria potrzebne do instalacji są sprzedawane osobno (zestaw montażowy oraz ognioodporna komora tylna).

Focal 100 ICW 8 w skrócie:

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 265 KB).

 • produkt zaprojektowany i opracowany we Francji przez Focal
 • zwarta budowa z małą głębokością montażową
 • do montażu w ścianie lub suficie (1 produkt - 2 zastosowania)
 • można podłączyć dwa głośniki do tego
  samego wyjścia wzmacniacza
 • maskownica przygotowana do malowania

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 53-23 000 Hz
 • skuteczność (2,83 V/1 m): 90 dB
 • impedancja: 8 Ω
 • minimalna impedancja: 6,9 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 25-150 W
 • typ zwrotnicy: 2-drożna
 • kopułka wysokotonowa: 1x 25 mm z odwróconą aluminiową kopułką
 • przetworniki niskotonowe: 1x 8,25" typu Polyglass (membrany oparte na włóknie szklanym)
 • wymiary zewnętrzne: 248x 111 mm
 • wymiary otworu montażowego: Ø 224 mm
 • głębokość otworu montażowego: 107 mm
 • ciężar: 2,60 kg (1 szt.)

Seria 100 - muzykalność z najwyższą dyskrecją

Adresowane na rynek domowego audio

Seria 100 jest adresowana głównie na rynek domowy. Przewidziane są trzy główne sposoby użytkowania: systemy wielogłośnikowe (korytarze, salony...), systemy stereo (sypialnia, łazienka...) oraz systemy kina domowego (w dedykowanych pomieszczeniach lub w salonach).

Innowacje w klasie podstawowej

Modele te wyposażono w nowy, bardziej kompaktowy przetwornik wysokotonowy z odwróconą kopułką aluminiową oraz nowy głośnik z membraną Polyglass. Głośniki sufitowe mają nową zwrotnicę o innowacyjnej architekturze, co poprawia odsłuch poza osią i redukuje "efekt prysznica".

Łatwe w instalacji i co najważniejsze - niewidoczne!

Wiele zalet: zwarta konstrukcja, w której kosz głośnika oraz chassis zostały przeprojektowane i tworzą jeden element, kwadratowe i okrągłe maskownice, bez ramek, przygotowane do malowania. Te modele mogą być instalowane wszędzie w budynkach, nawet w wilgotnym otoczeniu jak łazienka. Tropikalizacja membran Polyglass pozwala na instalację w wilgotnym otoczeniu.

Perfekcyjna akustyka

100 ICW 5, 100 ICW 6, 100 ICW 8, 100 IC 6 ST oraz 100 IC 5 LCR mają trójpozycyjny przełącznik (-3 dB, 0 dB, +3 dB) co pozwala na regulację poziomu wysokich tonów stosownie do otoczenia akustycznego (pogłos od okien czy płytek). Dwa głośniki mogą być podłączone do tego samego wzmacniacza.

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl