POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
9999 zł

Focal 300 IW 6 LCR | 300IWLCR6 - głośnik instalacyjny

Producent: Focal
Kod produktu: 5820
Pełny opis produktu
Cena brutto: 4 799,00 zł 4799.00
Dostępność: magazyn logistyczny
Czas wysyłki: 1-2 dni
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Głośnik ścienny Focal 300 IW 6 LCR przeznaczony jest do zastosowań domowych
i doskonale nadaje się do instalacji bezkompromisowego kina domowego w pomieszczeniach
do 30 m².

 • łatwa i szybka instalacja bez konieczności użycia narzędzi
 • głośnik typu LCR (lewy, centralny, prawy) do bezkompromisowych systemów kina domowego
 • regulowana płyta średnio-wysokotonowa
 • przetworniki zaprojektowane i produkowane we Francji przez Focal
 • rozciągnięte w zakresie niskich tonów pasmo przenoszenia oraz wysoka moc
 • znakomicie zrównoważone średnie tony

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Głośnik ścienny Focal 300 IW 6 LCR przeznaczony jest do zastosowań domowych
i doskonale nadaje się do instalacji bezkompromisowego kina domowego w pomieszczeniach
do 30 m².

300 IW 6 LCR korzystają z ekskluzywnych technologii Focal jak membrana niskotonowa z włóknami lnu (Flax) oraz odwrócona kopułka wysokotonowa. Dzięki nim są w stanie zapewnić idealną jakość dźwięku oraz jego precyzję. Niskie tony są kontrolowane i szczegółowe. Membrany Flax zapewniają naturalny i dokładny dźwięk o wysokiej czytelności, co jest istotne dla dialogów filmowych.

Oglądanie filmów będzie zupełnie nowym doświadczeniem!

W tym modelu ściennym płyta średnio-wysokotonowa może być obracana o 90 stopni aby zorientować się na miejsce odsłuchu, stosownie do sposobu użytkowania jako lewy, centralny lub prawy głośnik. Poziomy głośności przetworników wysoko- i średniotonowego można regulować stosownie do akustyki pomieszczenia, co daje najlepsze możliwe osiągi niezależnie od rodzaju otoczenia.

Łatwość i szybkość instalacji dzięki opatentowanemu systemowi EQI

Kluczową zaletą tych nowych głośników jest łatwość i szybkość instalacji uzyskana dzięki opatentowanemu systemowi EQI
(Easy Quick Install). Nie są potrzebne żadne narzędzia! Nowe modele spełniają też najwyższe wymagania dotyczące użytkowania
i instalacji, są pozbawione ramek, mają magnetycznie mocowane maskownice i antywibracyjne stopki.

Akcesoria potrzebne do instalacji są sprzedawane osobno.

Focal 300 IW 6 LCR w skrócie:

 • 3-drożny głośnik ścienny
 • łatwa i szybka instalacja bez konieczności użycia narzędzi
 • głośnik typu LCR (lewy, centralny, prawy) do bezkompromisowych
  systemów kina domowego
 • regulowana płyta średnio-wysokotonowa
 • przetworniki zaprojektowane i produkowane we Francji
 • rozciągnięte w zakresie niskich tonów pasmo przenoszenia
  oraz wysoka moc
 • znakomicie zrównoważone średnie tony dla lepszej czytelności
  w systemach kina domowego
 • dostarczane z magnetycznie mocowaną i przygotowaną do malowania
  maskownicą aby zapewnić idealne dopasowanie

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 537 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 40-28 000 Hz
 • skuteczność (2,83 V/1 m): 92 dB
 • impedancja: 8 Ω
 • minimalna impedancja: 2,9 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 50-150 W
 • typ zwrotnicy: 3-drożna
 • kopułka wysokotonowa: 1x 25 mm z odwróconą
  aluminiowo-magnezową kopułką
 • przetworniki niskotonowe: 2x 6,5" typu Flax - membrany oparte
  na włóknie lnu
 • wymiary zewnętrzne: 600x 220x 98 mm
 • wymiary otworu montażowego: 568x 191 mm
 • głębokość otworu montażowego: 93 mm
 • ciężar: 7,9 kg

EISA 2018-2019 dla Focal 300 IW 6 LCR!

W uzasadnieniu czytamy: "Dla tych, którzy nie chcą zagracać swojego pomieszczenia,
ani nawet ozdabiać go najbardziej imponującymi kolumnami, jakich w ofercie
Focala przecież nie brakuje, firma oferuje inne rozwiązanie - serię 300 In-Wall, dzięki której bezkompromisowy dźwięk popłynie z dyskretnych instalacji ściennych. Montaż jest bardzo łatwy, dzięki sprytnemu mechanizmowi zaciskowemu, a magnetycznie mocowane maskownice ukryją źródła doskonałego brzmienia - to znane przetworniki Focala, głośniki niskotonowe i średniotonowe z membranami Flax oraz "odwrócone" kopułki wysokotonowe.

Dokładny bas i wyraźny wokal, czysta i rozdzielcza góra pasma - to profil znany
z najlepszych Focali, a poziom średnich i wysokich częstotliwości może być dodatkowo
regulowany przełącznikami.

Trójdrożne 300WLCR zbudują dynamiczną scenę z przodu, a mniejsze, dwudrożne 300IW6 uzupełnią panoramę dookólną."

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl