POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
2799 zł

Focal Aria K2 936 - kolumny podłogowe

Producent: Focal
Kod produktu: 5993
Pełny opis produktu
Cena brutto: 9 599,00 zł 9599.00
Dostępność: magazyn logistyczny
Czas wysyłki: 1-2 dni
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

W ramach procesu nieustannej modernizacji, marka rodem z St. Étienne uzupełnia swoją
linię głośników wprowadzając na rynek kolumnę podłogową Aria K2 936, nową edycję modelu
Aria 936 z kultowymi membranami K2 i ekskluzywnym wykończeniem Ash Grey.

 • pasmo przenoszenia: 39-28 000 Hz
 • membrany warstwowe oparte na włóknie aramidowym
 • skuteczność (2,83 V/1 m): 92 dB
 • impedancja: 8 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 50-300 W
 • Ash Grey - ekskluzywne wykończenie Focal klasy Premium z linii Utopia III EVO

Cena dotyczy 1 sztuki. Kolumny sprzedawane są tylko w parach (po dwie sztuki).
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Dzięki membranie z naturalnego lnu i eleganckiemu stylowi, Aria stała się decydującym punktem w historii firmy Focal, a teraz historia toczy się dalej!

W ramach procesu nieustannej modernizacji, marka rodem z St. Étienne uzupełnia swoją linię głośników wprowadzając na rynek
kolumnę podłogową Aria K2 936, nową edycję modelu Aria 936 z kultowymi membranami K2 i ekskluzywnym wykończeniem
Ash Grey.

Aria K2 936 jest konstrukcją dedykowaną pomieszczeniom o powierzchni od 25 m² oraz w zalecanej odległości słuchacza od systemu 3 do 3,5 m.

"To kolumny jednocześnie "wyczynowe" i uniwersalne. Brzmienie kompletne,
wszechstronne, ale niepozbawione własnych "upodobań"; bogate, wnikliwe, pełne swoistej
pasji w śledzeniu wszystkich smaczków."

Magazyn Audio - Andrzej Kisiel

Focal Aria K2 936 w skrócie:

 • membrany warstwowe oparte na włóknie aramidowym
 • Ash Grey - ekskluzywne wykończenie Focal klasy Premium
  z linii Utopia III EVO
 • przedni panel pokryty imitacją skóry
 • głośniki opracowane i produkowane we Francji

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 238 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 39-28 000 Hz
 • skuteczność (2,83 V/1 m): 92 dB
 • impedancja: 8 Ω
 • impedancja minimalna: 2,8 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 50-300 W
 • częstotliwości podziału: 260/3 100 Hz
 • typ zwrotnicy: 3-drożna
 • kopułka wysokotonowa 1x 25 mm Al/Mg TNF
 • przetworniki średniotonowe: 1x 6,5" typu K2 - membrany
  warstwowe oparte na włóknie aramidowym
 • przetworniki niskotonowe: 3x 6,5" typu K2 - membrany warstwowe
  oparte na włóknie aramidowym
 • konstrukcja typu bass-reflex z kanałem w przedniej
  ścianie obudowy
 • złącza głośnikowe - single wire (złocone zaciski) -
  można podłączyć do nich wtyki bananowe, widełkowe oraz
  przewody pozbawione izolacji
 • wymiary: 1150x 294x 371 mm
 • ciężar: 29 kg (1 szt.)

Technologia i doświadczenie

Zaprojektowana i wyprodukowana we Francji, Aria K2 936 to trójdrożna
kolumna podłogowa o kompaktowym rozmiarze. Dzięki trzem przetwornikom basowym
oferuje imponującą moc i dynamikę. W konfiguracji stereo wrażenia słuchowe mówią
same za siebie - niezależnie od gatunku muzyki, którego lubisz słuchać.

Wieloportowy system PowerFlow dla mocniejszego uderzenia basu, skierowany w stronę podłogi otwór
wentylacyjny dla większej głębi dźwięku, aluminiowo-magnezowy tweeter TNF dla jedwabistych wysokich tonów, ultrasztywna konstrukcja MDF dla niskiego poziomu wibracji i wyjątkowej neutralności: nowym dodatkiem do tych ekskluzywnych technologii jest membrana K2, kolejny unikalny produkt marki Focal.

Kultowa membrana K2 oparta na włóknie aramidowym

Przyciągająca uwagę swoim charakterystycznym żółtym kolorem, warstwowa membrana K2 z włókna aramidowego została po raz pierwszy zaprezentowana przez Focal w 1986 roku. Wyprodukowana we Francji, przez lata ewoluowała, wzbogacając produkty marki i zawsze łącząc trzy czynniki sukcesu kluczowe dla doskonałego przetwornika: sztywność, lekkość i tłumienie.

Wykorzystując ultralekki rdzeń piankowy umieszczony pomiędzy warstwą włókien aramidowych oraz warstwą włókien szklanych, membrana K2 gwarantuje czysty i precyzyjny dźwięk, bez podbarwień. Implementując tą membranę w modelu Aria 936, inżynierowie Focal podkreślają ducha innowacyjności, oferując jeszcze więcej charakteru dźwięku przy zachowaniu wysokiej wydajności, jak przystało na produkt Hi-Fi klasy Premium.

Specjalne wykończenie dla edycji specjalnej

Dzięki eleganckiemu designowi Aria K2 936 łączy ponadczasowość z nowoczesnością. Doskonale komponuje się z każdym stylem wystroju wnętrza. Wybór wykończenia Ash Grey - ekskluzywnego wykończenia Focal klasy Premium - w połączeniu z panelem przednim imitującym skórę, podkreśla styl i elegancję tego głośnika.

Fragmenty recenzji - więcej w zakładce "Testy i dokumentacja"

Magazyn Audio - Andrzej Kisiel

"Przyjemne poprzez dobre zrównoważenie, klarowność, komunikatywność, a nie przez przymilność czy jakikolwiek specjalny klimat. Bezpieczne przez swoją uniwersalność, a nie ostrożność. Swobodny, duży, czysty dźwięk, zdolny opanować każdą muzykę i wprowadzić ją do dużego pomieszczenia." Czytaj całość...

"To kolumny jednocześnie "wyczynowe" i uniwersalne. Brzmienie kompletne,
wszechstronne, ale niepozbawione własnych "upodobań"; bogate, wnikliwe, pełne swoistej
pasji w śledzeniu wszystkich smaczków."

Magazyn Audio - Andrzej Kisiel

Pełny tekst recenzji możecie przeczytać w tym miejscu.

Fragmenty recenzji

wstereo.pl - Maciej Stempurski

"Focal Aria K2 936 to kolumny, które powinny absolutnie usatysfakcjonować wszystkich miłośników tej francuskiej marki.
(...) "Żółte" Focale lubią grać głośno, bo to zestawy szybkie, dynamiczne, a jednocześnie swobodnie oddające potęgą nawet
dużych składów. Kolejna ich cecha, to kapitalna rozdzielczość i separacja dźwięków oraz kontrola i precyzja prezentacji.
Wszyscy, którzy lubią, aby detale były wyraziste, pokazane dokładnie i osobno będą mieli ze słuchania muzyki za pośrednictwem
tych kolumn bardzo dużo frajdy." Czytaj całość...

Audio/Video - Filip Kulpa

"Arie K2 wzbudziły moje uznanie i początkowe zainteresowanie z powodu solidności i rzadko spotykanej "zwartości" dźwięku. Zakres niskiej średnicy i wyższego basu jest bardzo wyraźnie obecny, niemalże fizycznie odczuwalny.

(...) Dobra dynamika, solidne dociążenie w dole pasma, brak agresji w górze, duża wyrozumiałość dla gorszych realizacji oraz bardzo ładne wykończenie zapewne przemówią do określonej grupy słuchaczy, którym ta mieszanka cech po prostu będzie odpowiadała. Na gruncie porównań ze średnią rynkową w tej cenie, są to porządne kolumny." Czytaj całość...

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl