


- godz.
- min.
- sek.
Focal Chorus 716 - kolumny podłogowe

Eleganckie i wyrafinowane, kolumny wolnostojące Focal Chorus 716 są zbudowane w oparciu o technologię 2,5-drożną w konfiguracji premium HiFi: dwa 6.5" (16,5 cm) woofery razem odpowiadają za bas (tylko górny głośnik obsługuje także średnicę pasma), dla dwukrotnego wzmocnienia mocy basu.
- pasmo przenoszenia: 50-28 000 Hz
- skuteczność (2,83 V/1 m): 91,5 dB
- impedancja 8 Ω
- zalecana moc wzmacniacza 40-200 W
- konstrukcja typu bass-reflex z kanałem w przedniej ścianie obudowy
Cena dotyczy 1 sztuki. Kolumny sprzedawane są tylko w parach (po dwie sztuki).
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Focal Chorus 716
Eleganckie i wyrafinowane, kolumny wolnostojące Focal Chorus 716 są zbudowane w oparciu o technologię 2,5-drożną w konfiguracji premium HiFi: dwa 6.5" (16,5 cm) woofery razem odpowiadają za bas (tylko górny głośnik obsługuje także średnicę pasma), dla dwukrotnego wzmocnienia mocy basu.
"Tak, te kolumny naprawdę mi się podobają. Za niezbyt wygórowaną cenę dostajemy fajnie grające "paczki". I do tego sporych rozmiarów, co przekłada się na zdolność nagłośnienia dość dużych pomieszczeń."
HiFi Choice - Krzysztof Kalinkowski

Zastosowano przedni port bass-reflex w celu zmniejszenia zakłóceń i zapewnienia wiernego odwzorowania niskich rejestrów. Inną zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość przysunięcie kolumny praktycznie do samej ściany.
Focal Chorus 716 korzysta z innowacyjnej technologii
zawieszenia tweetera TNV2 o nazwie Poron: opracowanej w celu
wygładzenia średnicy pasma i wysokich częstotliwości.
Membrana Polyglass w głośnikach niskotonowych i średnio-
niskotonowych to gwarancja dynamicznego, potężnego basu
oraz pełnej średnicy.
Idealne sprawdzą się w pomieszczeniach
do 30 m². Dźwięk rozchodzi się w sposób
nieskrępowany po pokoju odsłuchowym,
dzięki dynamicznej średnicy, wysokiej mocy
i podwójnym basie.
Zapraszamy do zapoznania |
![]() |
Ogólna charakterystyka produktu:
- pasmo przenoszenia: 50-28 000 Hz
- skuteczność (2,83 V/1 m): 91,5 dB
- impedancja 8 Ω
- zalecana moc wzmacniacza 40-200 W
- częstotliwości podziału 300/3 000 Hz
- typ zwrotnicy: 2,5-drożna
- kopułka wysokotonowa 1x 25 mm TNV2 Al/Mg
- przetworniki średniotonowe: 1x 6,5" typu Polyglass
(membrany oparte na włóknie szklanym) - przetworniki niskotonowe: 1x 6,5" typu Polyglass
(membrany oparte na włóknie szklanym) - konstrukcja typu bass-reflex z kanałem w przedniej
ścianie obudowy - złącza głośnikowe - single wire - można podłączyć
do nich wtyki bananowe, widełkowe oraz przewody
pozbawione izolacji - wymiary: 950x 221x 308 mm
- ciężar: 20,5 kg (1 szt.)
Chorus - przystępny dźwięk Focala
Nowa odsłona, nieustanny postęp i otwarcie na nowe horyzonty -
to jest przewodni motyw Focal!
W Focal postawili sobie nowe zadanie w odniesieniu do linii Chorus: sprawić
aby jakość i technologie, z jakich słynie firma stały się przystępne dla wszystkich.
Dzięki posiadanemu know-how i doświadczeniu w branży zdobytemu w ciągu
ostatnich 35 lat, mogą zaoferować wielbicielom muzyki czwartą generację
kolumn Chorus 700, które cieszą się reputacją wzorca w swojej kategorii.
Dziś rozpoznawalna i renomowana linia Chorus jest kompletna i pełna. Dowodzi,
że Focal w pełni panuje nad procesem projektowania, a także nad jakością wytwarzania
swoich produktów. W Chorus wykorzystano znaczące osiągnięcia technologiczne
powstałe z myślą o wzorcowych produktach - linii Utopia III: głośnik wysokotonowy
z odwróconą kopułką oraz zwrotnice OPC.
Zachowując DNA poprzednich modeli linii Chorus, nowa generacja kolumn Chorus 700 oferuje design i jakość, które potrafią sprostać wymaganiom dzisiejszych wielbicieli muzyki: nadzwyczajne osiągi akustyczne, połączone z wyraźniejszym odczuciem wartości i elegancji.
Dostępne kolory wykończeń:
Walnut |
Black Style |
White Style |
![]() |
![]() |
![]() |
Fragmenty recenzji
HiFi Choice - Krzysztof Kalinkowski
"Elementem zdecydowanie wyrastającym ponad konkurencję z tej półki cenowej jest odwzorowanie sceny dźwiękowej.
Jest naprawdę duża, wykraczająca na boki poza kolumny, a także daleko sięgająca w głąb, z dobrze zarysowanymi planami
przechodzącymi płynnie z jednego w kolejny.
Także stereofonia jest rewelacyjna, co prawdopodobnie wynika z charakterystycznego dla wszystkich modeli Focala, jakie
udało mi się dotychczas słyszeć, nacisku na prezentację wysokich tonów." Czytaj całość...
Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją
Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.
Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.
Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę
Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.
Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.
Powstanie Focal
Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.
Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.
Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.
Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich
Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.
Od dekad przed konkurencją
Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.
Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.
Focal - niedościgniony lider rynku HiFi
Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.