POLECAMY

img
Tylko u nas! Focal Aria 926 w białym kolorze! A może masz duże pomieszczenie i szukasz czegoś nieprzeciętnego? Pomyśl o Focal Kanta Nº2!
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
1795 zł

Focal Clear - audiofilskie słuchawki przewodowe

Producent: Focal
Kod produktu: 5440
Pełny opis produktu
Cena brutto: 6 999,00 zł 6999.00
Dostępność: Produkt archiwalny
Brak możliwości wysyłki
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Te półotwarte słuchawki wokółuszne charakteryzują się, oprócz bardziej zaawansowanej konstrukcji niż w przypadku Elear, również lepszym przetwornikiem. Użytkownik całkowicie zapomina o tym, że ma na uszach słuchawki. Zamiast tego powstaje wrażenie, że słyszy dźwięk z najlepszych kolumn podłogowych na rynku!

 • wykonane we Francji
 • półotwarta konstrukcja, do odsłuchów w cichym otoczeniu
 • dźwięk zbliżony do głośników klasy high-end
 • doskonała jakość dźwięku w przypadku użycia z przenośnymi odtwarzaczami audio wysokiej rozdzielczości
 • trzy kable zapewniające możliwość użycia we wszelkich zastosowaniach w zestawie
 • twarde etui w zestawie

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Te półotwarte słuchawki wokółuszne charakteryzują się, oprócz bardziej zaawansowanej konstrukcji niż w przypadku Elear, również lepszym przetwornikiem. Użytkownik całkowicie zapomina o tym, że ma na uszach słuchawki. Zamiast tego powstaje wrażenie, że słyszy dźwięk z najlepszych kolumn podłogowych na rynku!

EISA 2018-2019 dla Focal Clear!

W uzasadnieniu czytamy: "Czyste z nazwy, czyste z natury. Te słuchawki dostarczają brzmienie cudownie otwarte i przejrzyste. To zaawansowana konstrukcja, bazująca na oryginalnych rozwiązaniach i doskonale wykonana. Relatywnie kosztowna, ale Focal mierzył wysoko. Podobnie jak nieco tańsze Eleary i droższe Utopie, przetworniki Clear mają specjalnie wyprofilowane membrany oraz zawieszenia optymalizujące charakterystykę i usuwające rezonanse. Prowadzi to do uzyskania dźwięku szybkiego, dokładnego, dającego pełen wgląd w nagranie, wspartego mocnym basem, jednocześnie angażującego i łatwego w odbiorze. Poduszki, komfortowe i trwałe, wykończone skórą, pozwalają cieszyć się tym dźwiękiem bez żadnych ograniczeń."

"Z Clearami czekają Was długie, wciągające odsłuchy, w czasie których zauważycie
i piękno barw, i niecodzienne nasycenie, i spójność między zakresami. Docenicie także ich
potencjał dynamiczny, neutralność i przejrzystość, jak również to, że w tym brzmieniu
nie ma nic sztucznego, nic nie dzieje się na siłę."

HiFi Choice - Marcin Gałuszka

Focal Clear - najważniejsze właściwości:

 • doskonała akustyka
 • dźwięk zbliżony do głośników high-end
 • wygoda i ergonomia
 • niesamowity design i wysokiej jakości materiały
 • doskonała jakość dźwięku w przypadku użycia z przenośnymi
  odtwarzaczami audio wysokiej rozdzielczości
 • trzy kable zapewniające możliwość użycia we wszelkich
  zastosowaniach w zestawie
 • twarde etui w zestawie

Ogólna charakterystyka produktu:

 • konstrukcja wokółuszna
 • przetworniki: dynamiczne, półotwarte,
  magnesy neodymowe
 • impedancja: 55 Ω
 • pasmo przenoszenia: 5-28 000 Hz
 • poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 104 dB
  (1 mW przy 1 kHz)
 • ciężar: 450 g (bez kabla)

Zapraszamy do zapoznania
się ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 869 KB).

Dołączone akcesoria:

 • twarde etui z zamknięciem magnetycznym
 • symetryczny przewód z miedzi beztlenowej o długości
  3 metrów zakończony wtykiem XLR 4 pin
 • niesymetryczny przewód z miedzi beztlenowej o długości
  3 metrów zakończony wtykiem duży jack 6,3 mm
 • niesymetryczny przewód z miedzi beztlenowej
  o długości 1,2 m zakończony wtykiem mini jack 3,5 mm
 • przejściówka z mini jacka 3,5 mm na dużego jacka 6,3 mm

Focal Clear - technologia i komfort

Słuchawki Clear są wyposażone w przetworniki nowej generacji opracowane przez firmę Focal. Opracowano także bezramową, miedzianą cewkę przetwornika o średnicy 25,5 mm i wysokości 5,5 mm. Zastosowanie miedzi daje jej skrajnie silne pole magnetyczne, co przekłada się na dźwięk, który całkowicie zachowuje dynamikę sygnału audio. Część ruchoma jest zawsze pod kontrolą w pełnym zakresie, a autorskiej konstrukcji zawieszenie o grubości 75 mikronów jest zdolne do dużego skoku, co zapewnia wyjątkową charakterystykę impulsową, z poziomem zwiększonym do 24 kHz.

Dzięki skrajnie liniowym wysokim częstotliwościom i pełnemu zachowaniu jednolitości, słuchawki Clear są w stanie oddać nawet najmniejsze szczegóły nagrania z wysoką precyzją, jednocześnie oferując słuchaczowi ultrarealistyczny przekaz. Dodatkowo, impedancja o wartości 55 omów oznacza, że ze słuchawek można korzystać bez pogorszenia jakości z przenośnymi odtwarzaczami Hi-Res audio.

Kluczowym czynnikiem wpływającym na realistyczny dźwięk uzyskiwany przy użyciu słuchawek jest impedancja akustyczna. Oprócz masy, użytkownicy nawet modeli półotwartych słuchawek odczuwają zmianę przestrzeni, co przekłada się na uczucie wejścia do mniejszego pomieszczenia. W celu eliminacji tego problemu, w słuchawkach Clear wykorzystano nowe poduszki nauszne z mikrowłókien.

Poduszki nauszne są tak ważne dla słuchawek, jak dla głośników ważne jest pomieszczenie, w którym są używane. Mikroperforacje o średnicy 1 mm na zewnętrznej krawędzi poduszek nausznych zapewniają niezrównaną otwartość. Daje to wrażenie bycia w pomieszczeniu odsłuchowym, a nie słuchania muzyki przy użyciu słuchawek. Kolejną zaletą tej konstrukcji jest doskonała tolerancja pozycji muszli słuchawkowej, niezależnie od wielkości lub kształtu głowy użytkownika. Daje to w efekcie emisję dźwięku o bezprecedensowej jednolitości, gwarantując wyższy poziom jakości dla wszystkich użytkowników.

Niepowtarzalny design

Firma Focal opracowała pałąk o niezmiennym wygięciu niezależnie od wielkości głowy. Pozwala to na równomierne rozłożenie masy słuchawek na głowie i eliminację nacisku na głowę lub uszy, co jest częstym problemem w innych produktach. Opracowane przez Focal solidne aluminiowe strzemię również jest imponujące, pod względem zarówno czystości wzornictwa, jak i komfortu użytkowania. Strzemię nie posiada tradycyjnego mechanizmu zapewniającego obrót w pionie, ponieważ jest on elementem pałąka. Dodatkowo, asymetria punktów mocowania łączących jarzmo z muszlą słuchawkową zapewnia lepszy rozkład nacisku i zapewnia doskonale szczelne przyleganie i optymalny komfort użytkowania.

Multifunkcjonalność i bezpieczne przechowywanie

Słuchawki Clear są dostarczane z trzema rodzajami kabli, dzięki którym użytkownicy zawsze dysponują najlepszym rozwiązaniem zależnie od urządzenia, z którego korzystają. Kable z miedzi beztlenowej 24 AWG zapewniają bardzo niski opór elektryczny i umożliwiają uzyskanie dźwięku o najwyższej możliwej transparentności. Pierwszy kabel ma długość 1,2 m i jest wykończony wtyczką stereo mini jack 3,5 mm. Kabel ten jest zazwyczaj wykorzystywany przy podłączaniu słuchawek do przenośnych odtwarzaczy audio o wysokiej rozdzielczości.

Wraz ze słuchawkami dostarczane jest także przejście z mini jack 3,5 mm na wtyk duży jack 6,3 mm umożliwiające użycie tego kabla do słuchania muzyki w domu z dostępnych urządzeń stacjonarnych. Drugi kabel ma długość 3 m i jest zakończony wtyczką duży jack 6,3 mm. Trzeci kabel, zdecydowanie audiofilski, umożliwia użytkownikom skorzystanie z połączenia zbalansowanego przy użyciu 4-punktowej złączki XLR. Te trzy kable są pokryte bawełnianym oplotem zapobiegającym powstawaniu ładunków elektrostatycznych. Natomiast słuchawki są wyposażone w dwa gniazdka mono jack 3,5 mm, z możliwością blokady w celu zabezpieczenia połączenia kabla i słuchawek.

Ostatnim akcesorium dostarczanym wraz ze słuchawkami Clear jest sztywne etui. Termoformowane etui ma kształt słuchawek i chroni je przed uderzeniami i innymi zagrożeniami występującymi podczas podróży. Jest ono dostatecznie duże, aby pomieścić kabel o długości 3 m, a jednocześnie na tyle małe, że bez problemu mieści się w plecaku.

Fragmenty recenzji - więcej w zakładce "Testy i dokumentacja"

StereoLife.pl - Tomasz Karasiński

"Czy Focal nie stworzył Utopii tylko po to, aby później wprowadzić ich tańszą wersję, która trafi do szerszego grona odbiorców? Tego oczywiście nie wiem i prawdopodobnie nigdy się nie dowiem. (...) Póki co, Cleary są jednymi z najlepszych hi-endowych słuchawek na rynku. Gorąco polecam." Czytaj całość...

HiFi Choice - Marcin Gałuszka

"Każdy zakres jest tu częścią czegoś większego, ważniejszego. Z jednej strony ani bas, ani średnica, ani wreszcie góra się nie narzucają, a z drugiej dają spektakl, w którym każda składowa ma swoje miejsce. Wszystko fantastycznie się tu "klei", dzięki czemu brzmienie jest zawsze naturalne, niewymuszone, a do tego bardzo odprężające." Czytaj całość...

"Z Clearami czekają Was długie, wciągające odsłuchy, w czasie których zauważycie
i piękno barw, i niecodzienne nasycenie, i spójność między zakresami. Docenicie także ich
potencjał dynamiczny, neutralność i przejrzystość, jak również to, że w tym brzmieniu
nie ma nic sztucznego, nic nie dzieje się na siłę."

HiFi Choice - Marcin Gałuszka

Pełny tekst recenzji możecie przeczytać w tym miejscu.

Fragmenty recenzji

Audio/Video - Filip Kulpa

"Moje oczekiwania względem tych słuchawek były, nie ukrywam, spore. I muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Szczerze
mówiąc, Cleary nawet mile mnie zaskoczyły, oferując więcej, niż się spodziewałem. Mają bowiem wiele zalet Utopii (...), będąc
jednak od niej bardziej wybaczające, mniej ekstremalne, że się tak wyrażę." Czytaj całość...

StereoLife.pl - Tomasz Karasiński

"Czy Focal nie stworzył Utopii tylko po to, aby później wprowadzić ich tańszą wersję, która trafi do szerszego grona odbiorców? Tego oczywiście nie wiem i prawdopodobnie nigdy się nie dowiem. (...) Póki co, Cleary są jednymi z najlepszych hi-endowych słuchawek na rynku. Gorąco polecam." Czytaj całość...

Magazyn Audio - Andrzej Kisiel

"Focal Clear nie wciskają pierwszego planu do środka głowy, grają szeroko, a przy tym spójnie, bez "szatkowania" przestrzeni akustycznej. Do tego mają wyborną dynamikę. Rozrywkowe i komfortowe." Czytaj całość...

Infoaudio.pl - Waldemar Nowak

"Miałem zaszczyt słuchania Clear’ów przez kilka tygodni, no cóż… ich się nie chce zdejmować z głowy (nawet jak nie grają) -
taka prawda. W moim odczuciu Clear są znacznie przyjemniejsze od zbyt agresywnych (poprzez nadmiar szczegółów) Utopii, a jednocześnie jeszcze muzykalniejsze od Elear." Czytaj całość...

EISA 2018-2019 dla Focal Clear!

W uzasadnieniu czytamy: "Czyste z nazwy, czyste z natury. Te słuchawki dostarczają brzmienie cudownie otwarte i przejrzyste. To zaawansowana konstrukcja, bazująca na oryginalnych rozwiązaniach i doskonale wykonana. Relatywnie kosztowna, ale Focal mierzył wysoko. Podobnie jak nieco tańsze Eleary i droższe Utopie, przetworniki Clear mają specjalnie wyprofilowane membrany oraz zawieszenia optymalizujące charakterystykę i usuwające rezonanse. Prowadzi to do uzyskania dźwięku szybkiego, dokładnego, dającego pełen wgląd w nagranie, wspartego mocnym basem, jednocześnie angażującego i łatwego w odbiorze. Poduszki, komfortowe i trwałe, wykończone skórą, pozwalają cieszyć się tym dźwiękiem bez żadnych ograniczeń."

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl