POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
  • godz.
  • min.
  • sek.
899 zł

Focal Elear - audiofilskie słuchawki przewodowe

Producent: Focal
Kod produktu: 4889
Pełny opis produktu
Cena brutto: 4 499,00 zł 4499.00
Dostępność: Produkt archiwalny
Brak możliwości wysyłki
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Elear to słuchawki wokółuszne o konstrukcji otwartej wykorzystujące szereg nowych rozwiązań Focala, co bezpośrednio przyczynia się do ich wybitnego brzmienia.

  • wykonane we Francji
  • otwarta konstrukcja, do odsłuchów w cichym otoczeniu
  • słuchawki wokółuszne zapewniające wysoką wierność dźwięku, zbudowane w oparciu o przetworniki szerokopasmowe umieszczone w opatentowanej aluminiowo-magnezowej kopułce w kształcie litery "M"
  • ergonomiczna konstrukcja, pasująca na każdą głowę
  • zbalansowany przewód, osobne gniazda dla obu kanałów, co umożliwia łatwą wymianę kabla

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Elear to słuchawki wokółuszne o konstrukcji otwartej wykorzystujące szereg nowych rozwiązań Focala, co bezpośrednio przyczynia się do ich wybitnego brzmienia.

Focal Elear - cechy szczególne:

  • wykonane we Francji
  • otwarta konstrukcja, do odsłuchów w cichym otoczeniu
  • słuchawki wokółuszne zapewniające wysoką wierność dźwięku, zbudowane w oparciu o przetworniki szerokopasmowe umieszczone w opatentowanej aluminiowo-magnezowej kopułce w kształcie litery "M"
  • ergonomiczna konstrukcja, pasująca na każdą głowę
  • zbalansowany przewód, osobne gniazda dla obu kanałów, co umożliwia łatwą wymianę kabla

"I oto wzeszła nowa gwiazda w świecie domowych słuchawek otwartych. Według mnie brzmią świetnie i bardzo współcześnie (choć to jak zwykle kwestia gustu)."

Infoaudio.pl - Waldemar Nowak

Kopułka w kształcie litery M

Elear, jako pierwsze słuchawki na świecie, wyposażono
w szerokopasmowy przetwornik typu otwartego, który wbudowano
w samą obudowę. Co więcej, całą konstrukcję wytworzono
z odpowiednio wyprofilowanej mieszanki aluminium oraz magnezu,
co przekłada się na kolejną innowację Focala - kopułkę w kształcie
litery M.

Ogólna charakterystyka produktu:

  • konstrukcja wokółuszna
  • przetworniki: dynamiczne, otwarte, magnesy
    neodymowe
  • poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 104 dB
    (1 mW przy 1 kHz)
  • impedancja: 80 Ω
  • pasmo przenoszenia 5-23 000 Hz
  • słuchawki wyposażono w jednostronny (wymienny)
    przewód połączeniowy o dł. 4 m - zakończony
    dużym jackiem 6,3 mm stereo - wykonany
    z posrebrzanej miedzi beztlenowej (OFC)
  • ciężar 450 g (bez kabla)

35 lat doświadczenia w konstruowaniu
przetworników

Na taki kształt zdecydowano się po przeprowadzeniu
wielu badań podczas projektowania flagowych słuchawek Utopia.
Zapewnia on najwyższej klasy brzmienie, jednocześnie eliminując
potencjalne zniekształcenia.

Z uwagi na wykorzystanie tak nowatorskiej konstrukcji,
Elear nie korzystają ze zwrotnicy ani filtrów pasywnych, a mimo to są w stanie reprodukować dźwięki w zakresie od 5 Hz
do 23 kHz.
Z kolei dzięki zastosowaniu nausznic z mikrofibry, z założonymi słuchawkami można z powodzeniem spędzić długie godziny, niezależnie od kształtu czy wielkości głowy.

Fragmenty recenzji

Audio/Video - Filip Kulpa

"Projektanci Elear skrupulatnie uniknęli błędów w postaci zniekształceń, podbarwień, podbić skrajów pasma czy ograniczeń skali dynamiki. Brzmienie jest szybkie, detaliczne, precyzyjne, a zarazem wystarczająco "wybaczające", by komfort odsłuchu był zadowalający - nawet przy odsłuchu nagrań nieaudiofilskich. Zdecydowanie warto poznać te słuchawki. Obiektywnie rzecz biorąc, są bardzo dopracowane, po prostu świetne." Czytaj całość...

Infoaudio.pl - Waldemar Nowak

"Czy 4.500 zł za słuchawki to dużo? Tanie to one nie są, ale… patrząc na nie od strony tego co potrafią zaoferować brzmieniowo, to są po prostu warte swojej ceny. Nie wiem, czy Francuzi niechcący nie strzelili sobie w stopę tymi słuchawkami, bo za ułamek ceny swoich topowych kolumn oddają do ręki klientów brzmienie nie ustępujące jakością, a wolne od problemów jakie nastręcza chociażby adaptacja akustyczna pomieszczenia pod duże głośniki. A może właśnie o to im chodziło?" Czytaj całość...

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl