POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
1390 zł

Focal Kanta Nº1 - kolumny podstawkowe

Producent: Focal
Kod produktu: 5482
Pełny opis produktu
Cena brutto: 14 499,00 zł 14499.00
Dostępność: magazyn logistyczny
Czas wysyłki: 1-2 dni
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Ta podstawkowa kolumna Focal z serii Kanta N°1 dyskretnie dopasuje się do mebli lub podstawek: to idealne rozwiązanie do pomieszczeń poniżej 25 m². Precyzyjny, szczegółowy dźwięk, nasycony ciepłem i muzykalnością. To początek nowej ery dla tych, którzy kochają dźwięk...

 • innowacyjna i wyrafinowana konstrukcja wsparta autorskimi technologiami
 • dwa warianty pokryte lakierem wykończonym na wysoki połysk i dwa wykończone w fornirze naturalnym
 • precyzyjne, detaliczne brzmienie przepełnione ciepłem i muzykalnością
 • pasmo przenoszenia: 46-40 000 Hz
 • impedancja 8 Ω

Cena dotyczy 1 sztuki i nie obejmuje podstawek. Kolumny sprzedawane są tylko w parach
(po dwie sztuki). Podstawki dostępne są jako osobny produkt w naszym sklepie.
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Kanta N°1 - niesamowite osiągi w dyskretnej formie

Ta podstawkowa kolumna Focal z serii Kanta N°1 dyskretnie dopasuje się do mebli lub podstawek: to idealne rozwiązanie do pomieszczeń poniżej 25 m². Całkowite poświęcenie osiągom akustycznym oraz silnie zindywidualizowana estetyka: to jest esencja DNA Kanty!

Po trzech latach badań, Focal oferuje nowe połączenie ekskluzywnych technologii: berylu w kolejnej generacji głośniku wysokotonowym IAL3, oraz lnu w głośnikach średnio- i niskotonowych. Ostateczny wynik? Precyzyjny, szczegółowy dźwięk, nasycony ciepłem i muzykalnością. To początek nowej ery dla tych, którzy kochają dźwięk... Od samego początku słuchaczy czeka niespodzianka w postaci rozciągnięcia pasma w zakresie basu, zaskakującego przy takich wymiarach. Przy ustawieniu w ograniczonej przestrzeni lub blisko ściany, można wsunąć do portu bass-reflex kształtkę z gąbki aby zoptymalizować bas.

"Nawet filmy, testowo puściłem kilka co bardziej wybuchowych, nie wymagały natychmiastowego poszukiwania subwoofera, a reprodukcja efektów dźwiękowych spowodowała, że zacząłem się zastanawiać, czy ktoś nie ukrył w moich ścianach dodatkowych głośników. Te kolumny to prawdziwie "wysokie krawiectwo" dźwięku."

HiFi Choice - Krzysztof Kalinkowski

Najważniejsze cechy:

 • łączy osiągi z niewielkimi gabarytami
 • przetworniki wykorzystujące najnowsze technologie Focal
 • rozciągnięte pasmo przenoszenia na basie
 • głośniki zaprojektowane i produkowane we Francji
 • opcjonalne podstawki dla optymalnej integracji
 • liczne warianty wykończenia w standardzie

Kolejnym atutem serii jest śmiały wygląd, który
dodaje ostatni szlif do tego akustycznego arcydzieła
dzięki zdecydowanie nowoczesnemu i czarującemu
wzornictwu!

Dostępne są różne kombinacje, ze ściankami frontowymi
w połysku lub wykończeniu matowym. Różne style, bardzo odmienne
od siebie nawzajem, co oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Kanta stała się wyjątkowo stylowym obiektem wzorniczym, który
będzie główną ozdobą Waszego wnętrza.

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 214 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 46-40 000 Hz
 • skuteczność (2,83 V/1 m): 88 dB
 • impedancja: 8 Ω
 • impedancja minimalna: 3,9 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 25-150 W
 • częstotliwości podziału: 2 400 Hz
 • typ zwrotnicy: 2-drożna
 • kopułka wysokotonowa: 1x 27 mm berylowa "IAL3"
 • przetworniki średnio-niskotonowe: 1x 6,5" typu Flax z technologią TMD (Tuned Mass Damper)
  i NIC (Neutral Inductance Circuit)
 • konstrukcja typu bass-reflex
 • złącza głośnikowe - single wire - można podłączyć do nich wtyki bananowe, widełkowe oraz przewody pozbawione izolacji
 • wymiary: 422x 234x 391 mm
 • ciężar: 15 kg (1 szt.)

Dostępne warianty

Obudowa pokryta czarnym lakierem wykończonym na wysoki połysk -
Black High Gloss z frontem lakierowanym
na wysoki połysk w kolorze:

Obudowa pokryta fornirem naturalnym -
Walnut Wood Veneer z matowym frontem
w kolorze:

Black Lacquer

Carrara White

Dark Grey

Ivory

Nowy głośnik wysokotonowy

Badania Focal są nastawione na redukcję zniekształceń we wszystkich zakresach. W zestawach Kanta zakres wysokich tonów jest odtwarzany przez nowy głośnik z czystego berylu. Głośnik wysokotonowy IAL3 łączy rozwiązania IAL (Infinite Acoustic Loading) oraz IHL (Infinite Horn Loading). Pomagają one w pochłanianiu fal i przez to obniżają częstotliwości pracy głośnika.

Beryl i len - połączenie materiałów

Po raz pierwszy głośnik ze stożkową membraną kanapkową z lnem został połączony z berylowym głośnikiem wysokotonowym. Len to rozwiązanie problemu połączenia niskiej masy/sztywności/tłumienia, co prowadzi do klarowności i precyzji dźwięku. Unikalne połączenie Len/Beryl nadaje muzyce niezwykłe ciepło i muzykalność.

Produkowana we Francji, opatentowana, membrana z lnem już sprawdziła się w głośnikach domowych i samochodowych Focal. Głośnik średniotonowy wykorzystuje zawieszenie TMD (Tuned Mass Damper), a każdy głośnik Kanta jest też wyposażony układ napędowy NIC (Neutral Inductance Circuit), co stabilizuje pole magnetyczne dla perfekcyjnej wyrazistości i lepiej kontrolowanego basu.

Konstrukcja obudowy: polimer o wysokiej gęstości

Wszystko zaprojektowano pod kątem akustycznej delikatności i ciepła: gęstość i sztywność ścianki przedniej oraz materiały obudowy, zaokrąglone krawędzie i podwójne porty bass-reflex.

Ścianka przednia jest wykonana z nowego materiału o odpowiednio dobranych parametrach akustycznych. Jest ona uformowana jako pojedynczy element z Polimeru Wysokiej Gęstości (High Density Polymer - HDP). Materiał ten ma znakomite właściwości: jest o 70% gęstszy od MDF, o 15% sztywniejszy i zapewnia tłumienie większe o 25%.

Wykonany jako jedna część panel frontowy całkowicie eliminuje efekty dyfrakcyjne. Kanta wykorzystuje technologię Power Flow z dwoma portami, na przedniej i tylnej ściance, aby ograniczyć kompresję basu.

Styl i wykończenia

Inżynierowie Focal powrócili do konstrukcji "Focus Time". Koryguje ona wyrównanie głośników, tak by znalazły się one w tej
samej odległości od ucha. Obudowa jest wykonana jako jeden element z formowanego drewna, a podstawa ze stopu Zamac też dodaje charakteru. Dzięki kolcom i podkładkom podstawa zapewnia doskonałą stabilność przy niewielkim rozmiarze. I ostatnie szczegóły: pokryta szkłem górna ścianka i magnetyczne maskownice. Po ich zdjęciu odsłaniane są lniane membrany, ostatni element wzorniczy nadający zestawom Kanta ich wyjątkowego wyglądu.

Najnowsza moda lub klasyka

Szeroki wybór dostępnych kombinacji pozwala dopasować się do każdego wnętrza. Obudowa dostępna jest w czarnym lakierze o wysokim połysku lub w orzechu. Do każdej obudowy są do wyboru dwa kolory panelu frontowego, w dwóch wersjach wykończenia. Dla obudowy lakierowanej na czarno w wysokim połysku dostępne są dwa panele frontowe: wysoki połysk biały Carrara i czarny lakier. Dla obudowy z wykończeniem drewnianym dostępne są dwa fronty: matowe wykończenia: kość słoniowa i ciemny szary.

Fragmenty recenzji

HiFi Choice - Krzysztof Kalinkowski

"Równe, neutralnie grające i w zupełności wystarczające do około dwudziestometrowych pomieszczeń. Rewelacyjne, jak na ich cenę, wysokie tony, fenomenalna, holograficzna przestrzeń i świetny PRAT. (...) Polecam ich posłuchać, jak to kolokwialnie mówią 'będzie Pan/Pani zadowolony/zadowolona'" Czytaj całość...

HiFi i Muzyka - Mariusz Malinowski

"Bez wymuszonej kurtuazji powiem, że fundament harmoniczny Kanty No. 1 można śmiało porównywać z niejednymi dwudrożnymi kolumnami podłogowymi. Zapewne nie z każdego takiego porównania Focale wyjdą zwycięsko, ale na pewno stoczą wiele wyrównanych pojedynków." Czytaj całość...

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl