POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
795 zł

Focal Radiance for Bentley - audiofilskie słuchawki przewodowe

Producent: Focal
Kod produktu: 5893
Pełny opis produktu
Cena brutto: 6 699,00 zł 6699.00
Dostępność: w magazynie
Czas wysyłki: natychmiast
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Słuchawki Radiance na licencji Bentley Motors uzupełniają gamę konstrukcji zamkniętych Focal. Z zaawansowanym projektem oraz wysokiej jakości materiałami, czerpią one z charakterystycznych dla marki Bentley elementów. Wzór diamentu producenta luksusowych samochodów znajduje się na pałąku, na kratce nauszników i na wtyczkach kabli. "Skrzydła Bentleya" też są obecne na Radiance, podobnie jak eleganckie miedziane wykończenie.

 • konstrukcja wokółuszna, zamknięta, magnesy neodymowe
 • pełnozakresowe przetworniki z kopułką o profilu litery "M" wykonaną ze stopu magnezu i aluminium
 • niewielka impedancja (tylko 35 Ω) pozwala osiągnąć bardzo dobrą wydajność z przenośnym odtwarzaczem
 • sygnatury Bentley (motyw diamentu, miedziane wykończenie, itd.)
 • wykonane we Francji

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Muzyczna inspiracja: słuchawki Radiance for Bentley

Słuchawki Radiance na licencji Bentley Motors uzupełniają gamę konstrukcji zamkniętych Focal. Z zaawansowanym projektem oraz wysokiej jakości materiałami (skóra licowa, aluminium, itd.), czerpią one z charakterystycznych dla marki Bentley elementów. Wzór diamentu producenta luksusowych samochodów znajduje się na pałąku, na kratce nauszników i na wtyczkach kabli. "Skrzydła Bentleya" też są obecne na Radiance, podobnie jak eleganckie miedziane wykończenie.

Focal Radiance for Bentley w skrócie:

 • zamknięte słuchawki klasy Hi-End: wybitna jakość dźwięku
 • wyrafinowany projekt i wysokiej jakości materiały
 • niewielka impedancja (tylko 35 Ω) pozwala osiągnąć bardzo dobrą wydajność
  z przenośnym odtwarzaczem
 • sygnatury Bentley (motyw diamentu, miedziane wykończenie, itd.)
 • referencyjne słuchawki zamknięte do użytku w domu i w podróży
 • wyprodukowane we Francji

Te hi-endowe słuchawki naszpikowane są najnowszymi
technologiami Focal aby móc zaoferować Ci zdumiewające
i dynamiczne wrażenia odsłuchowe.

Zastosowano w nich pełnopasmowy przetwornik z 40 milimetrową (1 i 5/8 cala)
aluminiowo/magnezową kopułką w kształcie litery "M". Dzięki niemu bas
jest głęboki i potężny, średnie tony zrównoważone, a wysokie tony łagodne i liniowe:
nigdy już nie będziesz oglądać się za siebie!

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 286 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • konstrukcja wokółuszna
 • przetworniki: dynamiczne, zamknięte, magnesy neodymowe
 • poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 101 dB (1 mW przy 1 kHz)
 • impedancja: 35 Ω
 • pasmo przenoszenia: 5-23 000 Hz
 • ciężar: 435 g (bez kabla)

Radiance for Bentley wprowadzają wyjątkowo dobrze
przemyślaną, elegancką estetykę.

Miedziane wykończenie to bezpośrednie odniesienie do wewnętrznej i zewnętrznej
stylistyki kabrioletu Bentley Mulliner Bacalar, który był inspirowany elektrycznym
samochodem koncepcyjnym EXP 100 GT. Motyw od wewnętrznej strony pałąka, na zewnętrznej stronie nauszników i na kablach jest inspirowany przez kultowe "diamentowe" pikowanie siedzeń Bentleya. Radiance można używać w domu, a także w podróży dzięki twardemu etui z motywami Bentley.

Technologie Focal - ponad 40 lat innowacji

Radiance wykorzystują przetworniki dynamiczne z dużym zakresem wychyleń, które generują bardzo dynamiczny dźwięk. Z liniową charakterystyką przenoszenia rozciągniętą do 23 kHz oraz niską masą układu drgającego, dźwięk jest precyzyjny i szczegółowy. Aluminiowo/magnezowe kopułki o profilu litery "M" w pełnopasmowych przetwornikach to ekskluzywne rozwiązanie Focal, owoc ponad 40 letnich innowacji w technologiach audio. Czy to w domu czy po podłączeniu do audiofilskiego odtwarzacza, Radiance zapewniają znakomite osiągi aby zagwarantować niesamowite wrażenia odsłuchowe.

Komfort i izolacja akustyczna

Z aluminiowym jarzmem, które dopasowuje się do głowy i jednocześnie zapewnia optymalne trzymanie w ruchu, a także z poduszkami ze skóry marki Pittards, słuchawki Radiance zapewniają wysoki poziom komfortu. Specjalną uwagę poświęcono tunelom, kontroli przepływu powietrza i uzyskaniu wysokiej izolacji akustycznej.

Żadnych rezonansów, żadnych zewnętrznych zakłóceń: słuchanie to czysta przyjemność.

W zestawie znajdziemy:

 • słuchawki Focal Radiance for Bentley
 • niesymetryczny przewód z miedzi beztlenowej (OFC) o długości 1,2 m zakończony wtykiem mini jack 3,5 mm
 • przejściówka z mini jacka 3,5 mm na dużego jacka 6,3 mm
 • twarde etui transportowe

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl