


- godz.
- min.
- sek.
Focal SIB EVO 5.1 - zestaw kolumn do kina domowego 5.1






Pozwól się zaskoczyć. Zestaw kolumn do kina domowego SIB EVO 5.1 wydobędzie
wszystko co najlepsze przy odsłuchu muzyki stereo i wzbudzi najsilniejsze wrażenia przy
oglądaniu filmów!
- futurystyczne wzornictwo
- łatwe w instalacji
- podwójny system przyciskowych terminali dla łatwego podłączenia do wzmacniacza
- dwa mocowania ścienne załączane w zestawie 5.1
- opcjonalna podstawka
- CUB EVO: wysokie osiągi jak z subwooferów klasy HiFi Focal
- mocny 200-watowy wzmacniacz klasy D i duży 8,25" głośnik
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Pozwól się zaskoczyć. Zestaw kolumn do kina domowego SIB EVO 5.1 wydobędzie
wszystko co najlepsze przy odsłuchu muzyki stereo i wzbudzi najsilniejsze wrażenia przy
oglądaniu filmów!
Moc kolumn satelitarnych jest imponująca jak na ich skromne rozmiary. Na nagraniach audio perfekcyjnie odtwarzana jest muzyka, podobnie jak dialogi i intensywność akcji i emocji. Wszystkie kluczowe elementy składowe filmów są odtwarzane z niezwykłą klarownością i chirurgiczną precyzją, co daje wrażenie, że jesteśmy w środku akcji.
SIB EVO to nowa generacja kolumn SIB & Co, które są punktem odniesienia w świecie
kina domowego

Z pewnością znajdziecie idealne rozwiązanie dla stworzenia kompletnego, uporządkowanego i spójnego systemu audio. System SIB EVO można połączyć z niedużym lecz mocnym CUB EVO, który dostarcza dźwięk na poziomie większych subwooferów. Model łączony z subwooferem CUB EVO w systemie 5.1, może być też zainstalowany z SIB EVO Dolby Atmos®, dając kino domowe w zupełnie nowym wymiarze.
Rewolucja dla Waszych filmów!
Ten komplet jest idealny do pomieszczeń od 10 do 50 m² i będzie idealnie harmonizował
z wnętrzem, dodając mu stylowego akcentu.
Zestaw Focal SIB EVO 5.1 w skrócie:
- futurystyczne wzornictwo
- łatwe w instalacji
- podwójny system przyciskowych terminali dla łatwego
podłączenia do wzmacniacza - dwa mocowania ścienne załączane w zestawie 5.1
- kąt nachylenia można regulować w zakresie ± 5°
- opcjonalna podstawka
- CUB EVO: wysokie osiągi jak z subwooferów klasy HiFi Focal
- mocny 200-watowy wzmacniacz klasy D
i duży 8,25" głośnik
Tutaj możesz zapoznać się |
![]() |
Ogólna charakterystyka produktu:
- pasmo przenoszenia SIB EVO: 70-25 000 Hz
- skuteczność (2,83 V/1 m): 90 dB
- impedancja: 6 Ω
- zalecana moc wzmacniacza: 25-200 W
- częstotliwości podziału: 3 500 Hz
- typ zwrotnicy: 2-drożna
- miękka kopułka wysokotonowa: 1x 19 mm
- przetworniki niskotonowe: 1x 5" z membraną Polyflex
- konstrukcja bass-reflex
- wymiary: 252x 162x 162 mm
- ciężar: 1,8 kg (1 szt.)
- pasmo przenoszenia CUB EVO: 35-150 Hz
- wzmacniacz 200 W mocy pracujący w klasie D
- częstotliwość odcięcia: 30 Hz
- przetworniki niskotonowe: 1x 8,25" z membraną Polyflex
- konstrukcja typu bass-reflex
- wymiary: 305x 282x 299 mm
- ciężar: 8 kg
EISA 2017-2018 dla Focal SIB EVO!
W uzasadnieniu czytamy: "Seria Sib & Cub określiła wysoki standard kompaktowego stylu dla głośników kina domowego.
Aktualna edycja SIB EVO wprowadza nowy wymiar jakości dźwięku. Modyfikacje obejmują również odświeżony wygląd, a przede
wszystkim kompatybilność z systemami Dolby Atmos i DTS:X, której służą dodatkowe przetworniki promieniujące w kierunku
sufitu. Dźwięk otoczy nas ze wszystkich stron, a bas zaskoczy dynamiką i rytmicznością. Trudno uwierzyć, że źródłem
tak zdecydowanego, spójnego i bogatego brzmienia jest system małych głośników z dodatkiem dyskretnego subwoofera."
Wzornictwo: Odświeżony styl - ponadczasowy i futurystyczny
Wzornictwo daje dodatkową wartość do ponadczasowej oryginalności tej serii: odświeżona szata trzyma się wzorów, które przyczyniły się do sukcesu oryginalnej serii SIB. Przywołuje futurystyczny styl z eleganckimi liniami aby uatrakcyjnić otoczenie, w które się perfekcyjnie wtopi. Obudowa z ABS wraz z matowym i lakierowanym wykończeniem podkreślają fakturę powierzchni. Zestawy są dostarczane z elastyczną podstawą, co pozwala na ich łatwe pochylenie.
Łatwość montażu
Aby ułatwić instalację SIB EVO, przeprowadzono rozległe badania obejmujące nawet najmniejsze szczegóły: głośniki są wyposażone w system złączy z przyciskami, ułatwiający podłączenie głośników do wzmacniacza. Istnieją również podwójne złącza zamiast pojedynczego służące do zasilania. Każdy z głośników satelitarnych jest przymocowany do swojej podstawy. Nadal można regulować nachylenie o ± 5°, mając na uwadze, że głośniki są dostarczane ze stopniem nachylenia zalecanym przez Dolby®.
W systemach kina domowego 5.1 i 5.1.2, głośnik może być także stosowany horyzontalnie, przekształcając głośnik satelitarny w głośnik centralny.
Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją
Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.
Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.
Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę
Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.
Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.
Powstanie Focal
Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.
Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.
Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.
Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich
Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.
Od dekad przed konkurencją
Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.
Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.
Focal - niedościgniony lider rynku HiFi
Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.