POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
2295 zł

Focal SIB EVO Atmos 2.0 - kolumny podstawkowe

Producent: Focal
Kod produktu: 5518
Pełny opis produktu
Cena brutto: 2 399,00 zł 2399.00
Dostępność: magazyn logistyczny
Czas wysyłki: 1-2 dni
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Zestawy głośnikowe SIB EVO Dolby Atmos® są przeznaczone specjalnie do kina domowego, nadają filmom nowy, trzeci wymiar! Ten system nie rozpowszechnił się jeszcze w naszych domach, ale szybko zyskuje popularność i wyróżnia się efektami dźwiękowymi w płaszczyźnie pionowej, dzięki odbiciom od sufitu.

 • futurystyczne wzornictwo
 • łatwe w instalacji
 • wbudowana technologia Dolby Atmos® dla efektów dźwiękowych 3D
 • podwójny system przyciskowych terminali dla łatwego podłączenia do wzmacniacza
 • opcjonalna podstawka

Cena dotyczy zestawu tj. dwóch sztuk. Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Zestawy głośnikowe SIB EVO Dolby Atmos® są przeznaczone specjalnie do kina domowego, nadają filmom nowy, trzeci wymiar!

W tych zestawach satelitarnych zaimplementowano technologię Dolby® opracowaną dla kin w celu uzyskania niesamowitych efektów dźwiękowych. Ten system nie rozpowszechnił się jeszcze w naszych domach, ale szybko zyskuje popularność i wyróżnia się efektami dźwiękowymi w płaszczyźnie pionowej, dzięki odbiciom od sufitu. Daje to widzowi wrażenie zanurzenia w ultra-realistycznym, trójwymiarowym świecie!

Przygotujcie się na zupełnie nowe doświadczenia audio godne sali kinowej!

Niezbędne minimum dla Dolby Atmos® to system 5.1.2, a Focal postawił sobie za cel wdrożenie tej technologii w nowej generacji głośników Sib & Co, kultowej serii do kina domowego wprowadzonej w 2002 roku! Ten komplet głośników SIB EVO Dolby Atmos® uzupełni system 5.1 i zamieni go w system 5.1.2. Te nowej generacji kolumny o poszerzonych możliwościach zostały zaprojektowane zarówno do odtwarzania fal w poziomie jak i w pionie (w kierunku sufitu). Innowacyjność tej technologii polega na odbiciu fal dźwiękowych od sufitu w stronę słuchacza przy pomocy dodatkowego głośnika na górze obudowy.

Ten komplet 2.0 składa się z dwóch kolumn SIB EVO Dolby Atmos®.

Focal SIB EVO Dolby Atmos® w skrócie:

 • wbudowana technologia Dolby Atmos® dla efektów dźwiękowych 3D
 • zmień swój system kina domowego bez zmiany kolumn
 • akustyczna precyzja zarówno w kinie domowym jak i hi-fi
 • opcjonalna podstawka Hip Evo

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 633 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia SIB EVO Atmos®: 65-25 000 Hz
 • skuteczność (2,83 V/1 m): 90 dB
 • impedancja: 6 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 25-200 W
 • częstotliwości podziału: 3 500 Hz
 • typ zwrotnicy: 2-drożna
 • miękka kopułka wysokotonowa: 1x 19 mm
 • przetworniki niskotonowe: 1x 5" z membraną Polyflex
 • konstrukcja bass-reflex
 • sekcja Dolby Atmos®:
  • pasmo przenoszenia: 90-20 000 Hz
  • skuteczność (2,83 V/1 m): 90 dB
  • impedancja: 6 Ω
  • przetworniki pełnopasmowe: 1x 4" z membraną Polyflex
 • wymiary: 295x 195x 190 mm
 • ciężar: 3,25 kg (1 szt.)

Kolumny SIB EVO Dolby Atmos® są wyposażone w 5-calowy głośnik niskotonowy Polyflex oraz wysokotonowy z jedwabną kopułką 0,75", a także dodatkowy, pełnopasmowy, 4" głośnik Polyflex umieszczony na górze obudowy i przeznaczony do efektów Atmos®.

Zaprojektowano większą komorę niż w satelicie SIB EVO aby jeszcze bardziej poszerzyć pasmo przenoszenia. Focal postawił sobie za cel aby zaoferować doskonale dopasowane udoskonalenie do systemów złożonych z kolumn SIB: dwa zestawy głośnikowe Dolby Atmos® można dodać do istniejącego systemu SIB aby doświadczyć wrażeń dostarczanych przez kino domowe najwyższych lotów.

EISA 2017-2018 dla Focal SIB EVO!

W uzasadnieniu czytamy: "Seria Sib & Cub określiła wysoki standard kompaktowego stylu dla głośników kina domowego.
Aktualna edycja SIB EVO wprowadza nowy wymiar jakości dźwięku. Modyfikacje obejmują również odświeżony wygląd, a przede
wszystkim kompatybilność z systemami Dolby Atmos i DTS:X, której służą dodatkowe przetworniki promieniujące w kierunku
sufitu. Dźwięk otoczy nas ze wszystkich stron, a bas zaskoczy dynamiką i rytmicznością. Trudno uwierzyć, że źródłem
tak zdecydowanego, spójnego i bogatego brzmienia jest system małych głośników z dodatkiem dyskretnego subwoofera."

Wzornictwo: Odświeżony styl - ponadczasowy i futurystyczny

Wzornictwo daje dodatkową wartość do ponadczasowej oryginalności tej serii: odświeżona szata trzyma się wzorów, które przyczyniły się do sukcesu oryginalnej serii SIB. Przywołuje futurystyczny styl z eleganckimi liniami aby uatrakcyjnić otoczenie, w które się perfekcyjnie wtopi. Obudowa z ABS wraz z matowym i lakierowanym wykończeniem podkreślają fakturę powierzchni. Zestawy są dostarczane z elastyczną podstawą, co pozwala na ich łatwe pochylenie.

Łatwość montażu

Aby ułatwić instalację SIB EVO Dolby Atmos®, przeprowadzono rozległe badania obejmujące nawet najmniejsze szczegóły: głośniki są wyposażone w system złączy z przyciskami, ułatwiający podłączenie głośników do wzmacniacza. Istnieją również podwójne złącza zamiast pojedynczego służące do zasilania. Każdy z głośników satelitarnych jest przymocowany do swojej podstawy. Nadal można regulować nachylenie o ± 5°, mając na uwadze, że głośniki są dostarczane ze stopniem nachylenia zalecanym przez Dolby®.

Czym są efekty dźwiękowe Dolby Atmos®?

Cechą szczególną tych kolumn jest zdolność odtwarzania kinowych efektów Atmos® w komfortowych warunkach naszych domów. Oprócz głośników promieniujących do przodu dodatkowy głośnik pełnopasmowy został umieszczony na górze obudowy. To rozwiązanie eliminuje potrzebę dodawania akcesoriów do odtwarzania efektów w pionie, co mogłoby zepsuć wystrój lub ogólną harmonię systemu. Słuchacz jest otoczony efektami dźwiękowymi, zwłaszcza tymi dobiegającymi z góry, co jest dużą innowacją w produkcie tego typu! Wyobraźcie sobie scenę z samolotami przelatującymi nad głową, padającym deszczem albo dudnieniem grzmotu...

Dzięki głośnikom promieniującym do przodu i do góry kolumny zgodne z Atmos® tworzą kompletny system ze wszystkimi elementami pracującymi w pełnej harmonii. Dlatego SIB EVO to znakomity system, kompaktowy i uporządkowany.

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl