POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
21,9 zł

Focal Spectral 40th - kolumny podłogowe

Producent: Focal
Kod produktu: 5493
Pełny opis produktu
Cena brutto: 17 999,00 zł 17999.00
Dostępność: w magazynie
Czas wysyłki: natychmiast
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

W ramach obchodów 40-lecia istnienia firmy Focal, konstruktorzy stworzyli kolumnę głośnikową, która ucieleśnia dziedzictwo 40 lat pracy nad rozwojem technik odtwarzania dźwięku, a jednocześnie integruje najnowocześniejsze, współczesne rozwiązania technologiczne.

Cena dotyczy 1 sztuki. Kolumny sprzedawane są tylko w parach (po dwie sztuki).
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Spectral 40th - dziedzictwo w nowoczesności

W ramach obchodów 40-lecia istnienia firmy Focal, konstruktorzy stworzyli kolumnę głośnikową, która ucieleśnia dziedzictwo
40 lat pracy nad rozwojem technik odtwarzania dźwięku, a jednocześnie integruje najnowocześniejsze, współczesne rozwiązania
technologiczne. Spectral 40th to także hołd złożony światu dźwięków High-Fidelity. Inspiracją podczas procesu projektowania
byli znakomici poprzednicy z lat 90 ubiegłego wieku, jak: Spectral 913.1, Futura Antea i Vega.

"Grają miękko i obficie w dole skali, plastycznie w średnicy, błyszcząco w górze,
a do tego potrafią wyczarować piękną aurę, pogłos i zaimponować rozmiarami dźwięku
i skalą dynamiki."

HiFi i Muzyka - Bartosz Luboń

Niepowtarzalny styl neo-retro -
ciesz się dźwiękiem i przyjemnością
oglądania

Wykończenie kolumn Spectral 40th jest połączeniem
perfekcyjnej jakości z wyrafinowaniem: sztywna, oparta
o strukturę Gamma obudowa ma wspaniałe panele
boczne o wykończeniu orzechowym, lakier w kolorze
czarnym o wysokim połysku na froncie i tylnej ściance oraz
matową, grafitową podstawę.

Przednia ścianka kolumny ma 5 cm grubości zaś wnętrze
kolumny opracowane z zachowaniem nierównoległości
wewnętrznych ścianek i wzmocnień zapewnia doskonałe
tłumienie. Materiały są wysublimowane i nadają tej kolumnie
styl neo-retro, który jest po prostu jedyny w swoim rodzaju!

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 194 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 34-30 000 Hz
 • skuteczność (2,83 V/1 m): 91 dB
 • impedancja: 8 Ω
 • impedancja minimalna: 3,1 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 40-300 W
 • częstotliwości podziału: 280/2 700 Hz
 • typ zwrotnicy: 3-drożna
 • kopułka wysokotonowa: 1x 34 mm typu "M"
 • przetworniki średniotonowe: 1x 6,5" typu K2 Power
 • przetworniki niskotonowe: 2x 7" typu K2 Power
 • konstrukcja typu bass-reflex
 • złącza głośnikowe - single wire - można
  podłączyć do nich wtyki bananowe, widełkowe
  oraz przewody pozbawione izolacji
 • wymiary: 1148x 303x 424 mm
 • ciężar: 46 kg (1 szt.)

Głośniki wyposażono w kultową membranę
K2 Power w charakterystycznym żółtym kolorze!

Ale to nie jest zwykły przetwornik K2 Power lecz zupełnie przeprojektowana
konstrukcja z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć inżynierów Focal.
Wykorzystanie włókien aramidowych w jednowarstwowej membranie zapewnia
niezwykłą liniowość charakterystyki, dynamikę i detaliczność z zachowaniem zdolności
do odtwarzania szerokiej palety barw dźwięku.

Znak firmowy Focal: odwrócony głośnik wysokotonowy

Zastosowany w kolumnie Spectral 40th przetwornik to najnowszej generacji konstrukcja typu "M" zapewniająca dźwięk o niezwykłej łagodności i szczegółowości, a jednocześnie dużej dynamice i mocy. Ponadto nowatorskie podejście do filtrowania akustycznego z wykorzystaniem najlepszych komponentów pozwoliło na rozszerzenie zakresu częstotliwości z zachowaniem doskonałej liniowości brzmienia.

Zastosowany system wentylacyjny Powerflow™ pozwala na osiągnięcie niezwykłej głębi basu z pełną kontrolą i fenomenalnym oddaniu barw.

Bez względu na gatunek odtwarzanej muzyki, Spectral 40th zapewnia całkowitą przyjemność słuchania, zarówno przy wysokim, jak i niskim poziomie głośności!

Stając się elitarnym właścicielem kolumn Spectral 40th otrzymujemy szansę na obcowanie z dźwiękiem o wybitnej jakości.
Smaku dodaje informacja o tym, że w Polsce znalazły się tylko 4 pary tych kolumn, które to wyprodukowano w ilości tylko 250 szt.

Fragmenty recenzji

HiFi i Muzyka - Bartosz Luboń

"Jeżeli zawieszenie wooferów i system Powerflow swoim wyglądem obiecywały obfitość niskich tonów, to obietnica ta została spełniona z nawiązką. Bas Spectrali 40th jest przepastny, tłusty i masywny (...). Jedno jest pewne: nigdy nie zabrzmią szczupło, nawet kiedy zatkamy wszystkie otwory BR. O tym, jaki układ okaże się optymalny, każdy zadecyduje sam, w swoim pomieszczeniu odsłuchowym." Czytaj całość..

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl