POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
2799 zł

Focal SUB 1000 F - subwoofer aktywny

Producent: Focal
Kod produktu: 4910
Pełny opis produktu
Cena brutto: 6 299,00 zł 6299.00
Dostępność: brak
Powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Mocny, niezawodny i kompaktowy, taki jest Focal model SUB 1000 F. Z głośnikiem niskotonowym 30 cm Flax oraz mocnym wzmacniaczem 1000 W wykonanym w technologii BASH®, SUB 1000 F łatwo uzupełnia system kina domowego.

 • konstrukcja zamknięta
 • przetworniki niskotonowe: 1x 12" Flax Woofer (membrana oparta na włóknie lnu)
 • pasmo przenoszenia: 24-200 Hz
 • wzmacniacz 1000 W RMS - wykonany w technologii BASH®
 • częstotliwości podziału: 40/160 Hz
 • częstotliwość odcięcia: 22 Hz

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Mocny, niezawodny i kompaktowy, taki jest Focal model SUB 1000 F. Z głośnikiem niskotonowym 30 cm Flax i mocnym wzmacniaczem 1000 W wykonanym w technologii BASH®, SUB 1000 F łatwo uzupełnia system kina domowego.

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 751 KB).

Głośnik niskotonowy jest wyposażony w dualny przetwornik zwiększający liniowość i zapewniający optymalną moc magnetyczną cewki. Zamknięta obudowa chroni subwoofer przed zakłóceniami.

Sercem tego subwoofera jest wzmacniacz
klasy D o liniowej charakterystyce dysponujący
mocą 1000 watów!

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 24-200 Hz
 • wzmacniacz: 1000 W (RMS) wykonany w technologii BASH®
 • częstotliwości podziału: 40/160 Hz
 • częstotliwość odcięcia: 22 Hz
 • przetworniki niskotonowe: 1x 12" Flax Woofer (membrana oparta na włóknie lnu)
 • konstrukcja zamknięta
 • złącza głośnikowe - RCA
 • wymiary: 400x 450x 420 mm
 • ciężar: 21,5 kg

Focal SUB 1000 F dostępny jest tylko w kolorze czarnym z frontem lakierowanym
na wysoki połysk (Black).

Na tylnej płycie SUB 1000 F znajdziemy komplet złączy pozwalających na podłączenie go do posiadanego systemu audio/video.
Ten subwoofer zapewnia możliwość pełnej regulacji pozwalającej na perfekcyjne dostrojenie jego brzmienia do głównych kolumn
zestawu i akustyki pokoju. Posiada niezależne wejścia sygnału liniowego i LFE oraz funkcję automatycznego włączania
(w momencie pojawienia się sygnału) z precyzyjną regulacją poziomu częstotliwości podziału i przesunięcia fazy.

Kino domowe zawsze było mocno osadzone w filozofii Focal. Motywem przewodnim jest wyzwalanie emocji i wrażeń przez prawdziwe zanurzenie w trójwymiarowym dźwięku.

Subwoofer jest głównym elementem systemu audio z uwagi na dynamikę i intensywność dźwięku.

Różne subwoofery Focal, począwszy od modelu Sub Utopia EM, a skończywszy na modelu Sub 300 P, umożliwiają kilka konfiguracji: od najbogatszych instalacji wartych sali kinowej do kompaktowych i dyskretnych systemów o wyjątkowych osiągach i oszałamiającej skuteczności.

Zależnie od rozmiaru instalacji, możesz teraz wybrać najodpowiedniejszy subwoofer.

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl