POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
2295 zł

Focal Theva Nº1 - kolumny podstawkowe

Producent: Focal
Kod produktu: 6538
Pełny opis produktu
Cena brutto: 1 749,00 zł 1749.00
Dostępność: w magazynie
Czas wysyłki: natychmiast
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Theva N°1 to konstrukcja podstawkowa, która zaprojektowana została z myślą o niewielkich pomieszczeniach. Można go ustawić w dowolnie wybranym miejscu lub przymocować do stojaka (dostępny jako opcja dodatkowa). Dedykowany stojak, jest delikatnie pochylony, aby móc uzyskać scenę dźwiękową skupioną na słuchaczu (Time Alignment).

 • wysokiej jakości dwudrożna kolumna zapewniająca precyzyjny i dynamiczny dźwięk
 • przetworniki głośnikowe Slatefiber - oparte na włóknie węglowym, opracowane i wyprodukowane we Francji przez Focal
 • elegancki, nowoczesny design
 • jasna podstawa i maskownica w wykończeniu Light Wood

Cena dotyczy 1 sztuki. Kolumny sprzedawane są tylko w parach (po dwie sztuki).
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Kompaktowa moc w kameralnym pokoju

Theva N°1 to konstrukcja podstawkowa, która zaprojektowana została z myślą o niewielkich pomieszczeniach. Można go ustawić w dowolnie wybranym miejscu lub przymocować do stojaka (dostępny jako opcja dodatkowa). Dedykowany stojak, jest delikatnie pochylony, aby móc uzyskać scenę dźwiękową skupioną na słuchaczu (Time Alignment).

Theva N°1 to kolumna, która znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach o powierzchni do 20 m².

Focal Theva N°1 w skrócie:

 • wysokiej jakości dwudrożna kolumna zapewniająca precyzyjny i dynamiczny dźwięk
 • przetworniki głośnikowe Slatefiber - oparte na włóknie węglowym, opracowane i wyprodukowane we Francji przez Focal
 • elegancki, nowoczesny design
 • jasna podstawa i maskownica w wykończeniu Light Wood

N°1 oferuje czyste tony wysokie i średnie oraz dynamiczne niskie rejestry, a to dzięki głośnikowi wysokotonowemu TNF i membranie Slatefiber, dwóm technologiom Focal, które zapewniają jakość dźwięku klasy HiFi!

Jedynka to produkt wykonany we Francji, który charakteryzuje się
wyjątkowym wzornictwem z delikatnymi, wyrafinowanymi detalami.
Dodatkowy panel przedni, eleganckie czarne lub drewniane
wykończenia, metaliczne pierścienie, magnetyczna maskownica
oraz rozmieszczenie tylnych otworów bass-reflex - to wszystko
dowodzi, że każdy szczegół został bardzo starannie dopracowany.

Kolumny te to połączenie ponadczasowej
elegancji oraz współczesnej, modnej kolorystyki,
dzięki czemu pasują do każdego wystroju
wnętrza!

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 496 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 58-28 000 Hz
 • skuteczność (2,83 V/1 m): 89 dB
 • impedancja: 8 Ω
 • minimalna impedancja: 4,6 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 25-100 W
 • częstotliwości podziału: 3000 Hz
 • typ zwrotnicy: 2-drożna
 • odwrócona kopułka wysokotonowa 25 mm TNF Al/Mg
 • przetworniki niskotonowe: 1x 6,5" typu Slatefiber
  (membrany oparte na włóknie węglowym)
 • konstrukcja typu bass-reflex z kanałem w tylnej ścianie obudowy
 • złącza głośnikowe - single wire - można podłączyć do nich wtyki bananowe,
  widełkowe oraz przewody pozbawione izolacji
 • wymiary: 392x 210x 226 mm
 • ciężar: 7 kg (1 szt.)

Nowa membrana Focal: Slatefiber

Slatefiber to nowy, wyjątkowy materiał konstrukcyjny przetworników, który został zaprojektowany i wyprodukowany przez Focal. Za jego stylowym wyglądem, nawiązującym do skały łupkowej, kryje się membrana o imponującej wydajności, będąca wynikiem zastosowania szeregu innowacji technologicznych. Firma Focal wykorzystała nowe materiały: polimer termoplastyczny z włóknami węglowymi pochodzącymi z recyklingu, które zapewniają jeszcze lepsze tłumienie, sztywność i lekkość membrany - niezbędne elementy dobrego przetwornika głośnikowego.

Dzięki tej ekskluzywnej i nowatorskiej membranie reprodukcja dźwięku o średnich częstotliwościach jest idealnie zrównoważona i bogata w szczegóły, z minimalnym zabarwieniem i dużą dawką dynamiki. Scena dźwiękowa jest niezwykle obszerna, zapewniając prawdziwe wrażenia HiFi.

Dostępne kolory:

Black

Light Wood

Dark Wood

Wzornictwo i wykończenie

W każdym produkcie, Focal podnosi poziom dźwięku na wyższy poziom poprzez design, budowę i zastosowanie eleganckich wykończeń. Kolory Black, Dark Wood i Light Wood dopełniają projekt kolumn, dodają estetycznego wyglądu, a przy tym pomagają ożywić każde pomieszczenie. Głośniki doskonale prezentują się w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach, znakomicie komponując się z innymi materiałami, takimi jak metal, beton, kamień, itp.

Obudowy zostały zaprojektowane tak, aby były bardziej kompaktowe, a dodatkowe panele przednie zapewniają eleganckie wykończenie i sprawiają, że konstrukcja jest jeszcze bardziej usztywniona.

Wreszcie, Focal starannie wybrał metaliczne pierścienie do obramowania głośników, wylot bass-reflex został umieszczony z tyłu, aby nie kolidował z eleganckimi panelami przednimi, a podstawy oraz maskownice działają w harmonii z każdym modelem linii Theva.

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl