POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
149 zł

Focal Theva Nº2 - kolumny podłogowe

Producent: Focal
Kod produktu: 6537
Pełny opis produktu
Cena brutto: 3 499,00 zł 3499.00
Dostępność: magazyn logistyczny
Czas wysyłki: 1-2 dni
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Focal Theva N°2 to trójdrożna kolumna podłogowa o smukłej sylwetce, oparta na 13 cm głośnikach. Dzięki temu szlachetnemu profilowi stanowi elegancki dodatek do każdego pomieszczenia lub przestrzeni mieszkalnej.

 • wysokiej jakości trójdrożna kolumna zapewniająca precyzyjny i dynamiczny dźwięk
 • przetworniki głośnikowe Slatefiber - oparte na włóknie węglowym, opracowane i wyprodukowane we Francji przez Focal
 • wyrównanie czasu propagacji fali dźwiękowej (Time Alignment) dzięki przechylonej podstawie: lepiej zdefiniowana scena
 • elegancki, nowoczesny design
 • jasna podstawa i maskownica w wykończeniu Light Wood

Cena dotyczy 1 sztuki. Kolumny sprzedawane są tylko w parach (po dwie sztuki).
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Perfekcyjna równowaga finezji i możliwości

Focal Theva N°2 to trójdrożna kolumna podłogowa o smukłej sylwetce, oparta na 13 cm głośnikach. Dzięki temu szlachetnemu profilowi stanowi elegancki dodatek do każdego pomieszczenia lub przestrzeni mieszkalnej. Głośnik wysokotonowy TNF odpowiada z reprodukcję czystych i łagodnych wysokich rejestrów, a w połączeniu z membranami stożkowymi Slatefiber oraz ustawieniu pod kątem przez zastosowanie pochylonej podstawy (Time Alignment) zapewnia realistyczne wrażenia odsłuchowe, jakość HiFi i bezkompromisowy bas.

Focal Theva N°2 w skrócie:

 • wysokiej jakości trójdrożna kolumna zapewniająca precyzyjny i dynamiczny dźwięk
 • przetworniki głośnikowe Slatefiber - oparte na włóknie węglowym, opracowane i wyprodukowane we Francji przez Focal
 • wyrównanie czasu propagacji fali dźwiękowej (Time Alignment) dzięki przechylonej podstawie: lepiej zdefiniowana scena
 • elegancki, nowoczesny design
 • jasna podstawa i maskownica w wykończeniu Light Wood

Dwójka to znakomita propozycja do średniej wielkości
pomieszczeń

Focal Theva N°2 to produkt wykonany we Francji, który charakteryzuje się wyjątkowym
wzornictwem z delikatnymi, wyrafinowanymi detalami. Dodatkowy panel przedni,
eleganckie czarne lub drewniane wykończenia, metaliczne pierścienie, magnetyczna
maskownica oraz rozmieszczenie tylnych otworów bass-reflex - to wszystko dowodzi,
że każdy szczegół został bardzo starannie dopracowany.

N°2 szczególnie dobrze sprawdza się w systemach kina domowego i bez problemu
wtapia się w pomieszczenia o powierzchni do 30 m².

Kolumny te to połączenie ponadczasowej elegancji
oraz współczesnej, modnej kolorystyki, dzięki czemu pasują
do każdego wystroju wnętrza!

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 394 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 53-28 000 Hz
 • skuteczność (2,83 V/1 m): 90 dB
 • impedancja: 8 Ω
 • minimalna impedancja: 2,9 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 40-200 W
 • częstotliwości podziału: 280/2 900 Hz
 • typ zwrotnicy: 3-drożna
 • odwrócona kopułka wysokotonowa 25 mm TNF Al/Mg
 • przetworniki średnio-niskotonowe: 1x 5" typu Slatefiber (membrany oparte
  na włóknie węglowym)
 • przetworniki niskotonowe: 2x 5" typu Slatefiber (membrany oparte na włóknie
  węglowym)
 • konstrukcja typu bass-reflex z kanałem w tylnej ścianie obudowy
 • złącza głośnikowe - single wire - można podłączyć do nich wtyki bananowe, widełkowe
  oraz przewody pozbawione izolacji
 • wymiary: 931x 191x 352 mm
 • ciężar: 17 kg (1 szt.)

Nowa membrana Focal: Slatefiber

Slatefiber to nowy, wyjątkowy materiał konstrukcyjny przetworników, który został zaprojektowany i wyprodukowany przez Focal. Za jego stylowym wyglądem, nawiązującym do skały łupkowej, kryje się membrana o imponującej wydajności, będąca wynikiem zastosowania szeregu innowacji technologicznych. Firma Focal wykorzystała nowe materiały: polimer termoplastyczny z włóknami węglowymi pochodzącymi z recyklingu, które zapewniają jeszcze lepsze tłumienie, sztywność i lekkość membrany - niezbędne elementy dobrego przetwornika głośnikowego.

Dzięki tej ekskluzywnej i nowatorskiej membranie reprodukcja dźwięku o średnich częstotliwościach jest idealnie zrównoważona i bogata w szczegóły, z minimalnym zabarwieniem i dużą dawką dynamiki. Scena dźwiękowa jest niezwykle obszerna, zapewniając prawdziwe wrażenia HiFi.

Dostępne kolory:

Black

Light Wood

Dark Wood

Wzornictwo i wykończenie

W każdym produkcie, Focal podnosi poziom dźwięku na wyższy poziom poprzez design, budowę i zastosowanie eleganckich wykończeń. Kolory Black, Dark Wood i Light Wood dopełniają projekt kolumn, dodają estetycznego wyglądu, a przy tym pomagają ożywić każde pomieszczenie. Głośniki doskonale prezentują się w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach, znakomicie komponując się z innymi materiałami, takimi jak metal, beton, kamień, itp.

Obudowy zostały zaprojektowane tak, aby były bardziej kompaktowe, a dodatkowe panele przednie zapewniają eleganckie wykończenie i sprawiają, że konstrukcja jest jeszcze bardziej usztywniona.

Wreszcie, Focal starannie wybrał metaliczne pierścienie do obramowania głośników, wylot bass-reflex został umieszczony z tyłu, aby nie kolidował z eleganckimi panelami przednimi, a podstawy oraz maskownice działają w harmonii z każdym modelem linii Theva.

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl