POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
149 zł

Focal Utopia 2022 - audiofilskie referencyjne słuchawki przewodowe

Producent: Focal
Kod produktu: 6470
Pełny opis produktu
Cena brutto: 23 999,00 zł 23999.00
Dostępność: magazyn logistyczny
Czas wysyłki: do 30 dni
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Focal Utopia to bezkompromisowy projekt i koncepcja. Ich pełnozakresowe, berylowe przetworniki w kształcie litery "M" są w pełni otwarte i pracują bez żadnej korekcji od 5 Hz do ponad 50 kHz. Zamknij oczy i poczuj muzyków obok siebie!

 • otwarta konstrukcja, do odsłuchów w cichym otoczeniu
 • pełnozakresowa membrana z kopułką z czystego berylu w kształcie litery "M" to czysty, dynamiczny i doskonale zrównoważony dźwięk
 • jarzma z kutego, przetworzonego karbonu, które dopasowują się do głowy
 • pałąk pokryty prawdziwą skórą
 • maskownica o strukturze plastra miodu, zapewniająca otwartość i pełną dekompresję membrany głośnika
 • Made in France - wyprodukowane w fabrykach Focal

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

To więcej niż słuchawki - to ikona brzmienia

Wprowadzone na rynek w 2016 roku, słuchawki Focal Utopia stały się niemal ikoną wśród najlepszych słuchawek na świecie. Pracując nieustannie nad ulepszaniem produktu, francuska marka nadała swojemu kultowemu już produktowi całkiem nowy design, dodając jednocześnie ulepszenia akustyczne (np. nowa cewka i grill w kształcie litery "M" wewnątrz nauszników). Wszystkie ekskluzywne technologie, które sprawiają, że słuchawki Utopia odniosły tak wielki sukces, są nadal obecne w bieżącej edycji, kontynuując dostarczanie sensacyjnych doświadczeń słuchowych z jeszcze większym wyrafinowaniem i elegancją.

Focal Utopia w skrócie:

 • wysokiej jakości słuchawki o otwartej konstrukcji i niesamowitej wierności dźwięku, przeznaczone do użytku domowego
 • pełnozakresowa membrana z kopułką z czystego berylu w kształcie litery "M" to czysty, dynamiczny i doskonale zrównoważony dźwięk
 • pałąk pokryty prawdziwą skórą
 • maskownica o strukturze plastra miodu, zapewniająca otwartość
  i pełną dekompresję membrany głośnika
 • jarzma z kutego, przetworzonego karbonu, które dopasowują się do głowy
 • Made in France - wyprodukowane w fabrykach Focal

O perfekcji decydują szczegóły. Zamknij oczy i poczuj
muzyków obok siebie!

Ich pełnozakresowe, berylowe przetworniki w kształcie litery "M" są w pełni
otwarte i pracują bez żadnej korekcji od 5 Hz do ponad 50 kHz! Wrażenia słuchowe
jakie dostarczają, są uderzająco realne, precyzyjne i dynamiczne, a przy tym scena
dźwiękowa jest zarówno szeroka, jak i głęboka: zamknij oczy i poczuj muzyków
obok siebie.

Łącząc komfort i estetykę, Utopia to bezkompromisowy projekt oraz koncepcja.
Kute, pochodzące z recyklingu węglowe jarzma mają nowoczesny i wyrafinowany styl,
zapewniając jednocześnie nieprzeciętną lekkość, a kratka o strukturze plastra
miodu z pierścieniem Black Chrome pokazuje subtelne szczegóły projektu.

Ogólna charakterystyka produktu:

 • konstrukcja wokółuszna, otwarta
 • przetworniki: dynamiczne, 40 mm z czystego berylu
 • pasmo przenoszenia: 5-50 000 Hz
 • impedancja: 80 Ω
 • poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 104 dB (1 mW przy 1 kHz)
 • zniekształcenia harmoniczne THD: poniżej 0,2%
  (przy 1 kHz i 100 dB SPL)
 • ciężar: 490 g (bez kabla)

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 747 KB).

Design nowej Utopii to połączenie komfortu i estetyki

Czerpiąc z estetyki najnowszych słuchawek Focal, zarówno otwartych (Clear Mg),
jak i zamkniętych (Stellia oraz Celestee), kratka o strukturze plastra miodu
zarówno na zewnątrz, a także od strony wewnętrznej nauszników, nadaje nowej Utopii unikalny i niebanalny wygląd.

Oprócz swoich czarnych chromowanych pierścieni - teraz przymocowanych od wewnątrz celem uzyskania niepowtarzalnego wyglądu - słuchawki te wprowadzają nowe elementy designerskie, które będą również stosowane w przyszłych produktach Utopia firmy Focal. Wśród nich, "Yin&Yang" umieszczony na zewnętrznej obudowie symbolizuje idealną równowagę pomiędzy designem i technologią, uosabianą przez te słuchawki, jak również czarno-czerwoną podwójną kratkę na elemencie przetwornika.

Pałąk z prawdziwej skóry oraz perforowane nauszniki z pianki z pamięcią kształtu - również oprawione w skórę - zapewniają niezrównany komfort i miękkość.

Najlepsze technologie Focal

Inżynierowie Focal zdecydowali się na nową cewkę wykonaną z miedzi - aby poprawić niezawodność - i aluminium, aby była bardziej lekka. Ten stop zapewnia odmłodzoną sygnaturę dźwiękową, która nadaje jeszcze większą neutralność, z mocnym basem i bardziej łagodnymi tonami wysokimi. Co więcej, maskownice wewnątrz nauszników mają teraz kształt litery "M", podążając za krzywiznami przetworników, aby zapewnić lepszą liniowość i jeszcze większą precyzję.

Oprócz tych innowacji, nowe słuchawki Utopia nadal zawierają wszystko to, co sprawiło, że pierwsze edycje odniosły taki sukces, jak pełnozakresowe przetworniki głośnikowe z czystego berylu, kopułki w kształcie litery "M" i bycie w pełni otwartym dla odsłuchu pełnego neutralności, dynamiki i przejrzystości. Słuchawki wydają się całkowicie znikać, pozostawiając reprodukcję sygnału audio, która jest niezrównana w swojej czystości.

W zestawie znajdziemy:

 • słuchawki Focal Utopia
 • niesymetryczny przewód o długości 1,5 m zakończony wtykiem mini jack 3,5 mm
 • symetryczny przewód o długości 3 metrów zakończony wtykiem XLR 4 pin
 • przejściówka z mini jacka 3,5 mm na dużego jacka 6,3 mm
 • twarde etui transportowe

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl