POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
149 zł

Focal Vestia N°4 - kolumny podłogowe

Producent: Focal
Kod produktu: 6526
Pełny opis produktu
Cena brutto: 7 699,00 zł 7699.00
Dostępność: w magazynie
Czas wysyłki: natychmiast
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Niesamowita, trójdrożna N°4 to największa kolumna w kolekcji Vestia! Idealna do dużych pomieszczeń, o powierzchni 25 m² lub więcej; można ją połączyć z subwooferem SUB 600P, aby uzyskać jeszcze bardziej wydajną instalację i wszechogarniający bas.

 • wysokiej jakości trójdrożna kolumna zapewniająca precyzyjny i dynamiczny dźwięk
 • nowe przetworniki głośnikowe Slatefiber - oparte na włóknie węglowym, opracowane i wyprodukowane we Francji przez Focal
 • panel przedni z efektem skóry
 • wyrównanie czasu propagacji fali dźwiękowej (Time Alignment) dzięki przechylonej podstawie: lepiej zdefiniowana scena
 • jasna podstawa i maskownica w wykończeniu Light Wood

Cena dotyczy 1 sztuki. Kolumny sprzedawane są tylko w parach (po dwie sztuki).
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Niesamowita, trójdrożna N°4 to największa kolumna w kolekcji Vestia!

Dwa głośniki niskotonowe o średnicy 21 cm z membraną Slatefiber zapewniają niezwykle głęboki i wyrazisty bas, a przetwornik wysokotonowy TAM z odwróconą kopułką oraz profilem "M" zadba o bardzo delikatne i precyzyjne tony wysokie. Głośnik średniotonowy, również z membraną Slatefiber, wprowadza do dźwięku szlachetność i neutralność. Nachylone stopki kolumn gwarantują wyrównanie czasowe, pozwalając na uzyskanie sceny dźwiękowej (Time Alignment) skupionej na słuchaczu dla jeszcze większej głębi i silniejszych emocji.

Dzięki możliwości wyboru harmonijnych i wyrafinowanych wykończeń (przedni panel z efektem czarnej lub białej skóry, boki z wykończeniem Black High Gloss, Dark Wood lub Light Wood) kolumny te można łatwo zintegrować praktycznie z każdym wnętrzem.

Focal Vestia N°4 w skrócie:

 • wysokiej jakości trójdrożna kolumna zapewniająca precyzyjny i dynamiczny dźwięk
 • nowe przetworniki głośnikowe Slatefiber - oparte na włóknie węglowym, opracowane
  i wyprodukowane we Francji przez Focal
 • panel przedni z efektem skóry
 • wyrównanie czasu propagacji fali dźwiękowej (Time Alignment) dzięki
  przechylonej podstawie: lepiej zdefiniowana scena
 • jasna podstawa i maskownica w wykończeniu Light Wood

Focal Vestia N°4 jest idealna do dużych pomieszczeń,
o powierzchni 25 m² lub więcej; można ją połączyć
z subwooferem SUB 600P, aby uzyskać jeszcze bardziej
wydajną instalację i wszechogarniający bas.

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 348 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 40-30 000 Hz
 • skuteczność (2,83 V/1 m): 92 dB
 • impedancja: 8 Ω
 • minimalna impedancja: 2,6 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 40-350 W
 • częstotliwości podziału: 280/2 800 Hz
 • typ zwrotnicy: 3-drożna
 • kopułka wysokotonowa: 1x 25 mm TAM Al/Mg w kształcie litery 'M'
 • przetworniki średniotonowe: 1x 6,5" typu Slatefiber (membrany oparte
  na włóknie węglowym)
 • przetworniki niskotonowe: 2x 8,25" typu Slatefiber (membrany oparte na włóknie
  węglowym)
 • konstrukcja typu bass-reflex z kanałem w przedniej ścianie obudowy
 • złącza głośnikowe - single wire - można podłączyć do nich wtyki bananowe,
  widełkowe oraz przewody pozbawione izolacji
 • wymiary: 1126x 304x 430 mm
 • ciężar: 31,5 kg (1 szt.)

Przetwornik wysokotonowy TAM z odwróconą kopułką

Początkowo opracowany dla kolekcji samochodowej, ten ekskluzywny tweeter został zmodyfikowany do pracy z kolumnami klasy premium, a teraz, po raz pierwszy pojawia się w popularnych produktach, przeznaczonych dla domu. Głośnik ten, również produkowany we Francji, składa się z membrany z odwróconą kopułką powstałej ze stopu aluminium i magnezu, której nadano charakterystyczny dla marki Focal przekrój "M". Taki przekrój zapewnia większą sztywność, ograniczając zniekształcenia, a także zwiększa obszar dystrybucji dźwięku i pozwala uzyskać jeszcze doskonalsze brzmienie wysokich tonów.

Nowa membrana Focal: Slatefiber

Slatefiber to nowy, wyjątkowy materiał konstrukcyjny przetworników, który został zaprojektowany i wyprodukowany przez Focal. Za jego stylowym wyglądem, nawiązującym do skały łupkowej, kryje się membrana o imponującej wydajności, będąca wynikiem zastosowania szeregu innowacji technologicznych. Firma Focal wykorzystała nowe materiały: polimer termoplastyczny z włóknami węglowymi pochodzącymi z recyklingu, które zapewniają jeszcze lepsze tłumienie, sztywność i lekkość membrany - niezbędne elementy dobrego przetwornika głośnikowego.

Dzięki tej ekskluzywnej i nowatorskiej membranie reprodukcja dźwięku o średnich częstotliwościach jest idealnie zrównoważona i bogata w szczegóły, z minimalnym zabarwieniem i dużą dawką dynamiki. Scena dźwiękowa jest niezwykle obszerna, zapewniając prawdziwe wrażenia HiFi.

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl