POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
21,9 zł

Marantz HD-CD1 - odtwarzacz płyt CD

Producent: Marantz
Kod produktu: 4871
Pełny opis produktu
Cena brutto: 2 699,00 zł 2699.00
Dostępność: Produkt archiwalny
Brak możliwości wysyłki
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Najnowszym dodatkiem do odświeżonej serii MusicLink jest HD-CD1, który idealnie sprawdza się w komplecie z HD-AMP1 lub jako odtwarzacz CD w sytuacjach, gdy wymagana jest kompaktowa konstrukcja zapewniająca bezkompromisową jakość dźwięku. Starannie dobrane komponenty wykorzystywane na całej ścieżce sygnału zapewniają najlepszą możliwą reprodukcję dźwięku.

 • obsługa formatów MP3, AAC, WMA
 • wysokiej jakości konwerter cyfrowo-analogowy 192 kHz/24 bit (CS4398)
 • dokładny zegar systemowy
 • unikalne obwody wzmacniające Marantz HDAM-SA2
 • sekcja wzmacniacza słuchawkowego z obwodami HDAM-SA2 i kontrolą wzmocnienia
 • dwuwarstwowa płyta dolna, sztywne nogi
 • dostępny w dwóch kolorach: czarny (Black) lub srebrno-złoty (Silver-Gold)

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Marantz na Polskę i posiada 36-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Marantz prezentuje HD-CD1, odtwarzacz CD klasy premium o eleganckim, klasycznym wyglądzie i kompaktowym rozmiarze. W niewielkiej obudowie zawarto najnowocześniejsze technologie wykorzystywane w wielokrotnie nagradzanych odtwarzaczach CD Marantz, w tym unikalne moduły wzmacniające HDAM-SA2. Opierając się na sukcesie wysoko ocenianego wzmacniacza słuchawkowego HD-DAC1 oraz wzmacniacza zintegrowanego HD-AMP1, HD-CD1 stanowi kolejny dodatek do odświeżonej serii MusicLink.

Seria MusicLink Marantz

Marantz przywiązuje duże znaczenie do jak najlepszej wydajności dźwięku w odrodzonej serii MusicLink, zapoczątkowanej w latach 90 ze szczególnym uwzględnieniem wiernego odwzorowania brzmienia z niewielkich, rzadko spotykanych elementów konstrukcyjnych. Cel był prosty: dostarczyć słuchaczowi wszystkich emocji i szczegółów zawartych w studyjnej jakości nagraniu w połączeniu z eleganckim, luksusowym wyglądem. Nie przez przypadek twórcą nowej, zachwycającej serii MusicLink po raz kolejny został Ken Ishiwata.

Najnowszym dodatkiem do odświeżonej serii MusicLink jest HD-CD1, który idealnie sprawdza się w komplecie z HD-AMP1 lub jako odtwarzacz CD w sytuacjach, gdy wymagana jest kompaktowa konstrukcja zapewniająca bezkompromisową jakość dźwięku. Starannie dobrane komponenty wykorzystywane na całej ścieżce sygnału zapewniają najlepszą możliwą reprodukcję dźwięku.

Centralnie umiejscowiony, ultra dokładny mechanizm odczytywania płyt CD obsługuje formaty MP3, WMA, AAC jak również standardowe CD. Analogowe wyjścia audio oraz cyfrowe przyłącza optyczne i koaksjalne umożliwiają bezpośrednie podłączenie HD-CD1 do precyzyjnego konwertera cyfrowo-analogowego wzmacniacza HD-AMP1. Aluminiowy panel przedni oraz panele boczne w stylu retro nawiązują do stylu serii MusicLink, zaś dwuwarstwowa obudowa zapewnia doskonałą izolację drgań.

Marantz HDAM - doskonała jakość dźwięku

Pomimo niewielkich rozmiarów, HD-CD1 zawiera technologie zaprojektowane przez Marantz, takie jak hyperdynamiczne moduły wzmacniające HDAM; w odróżnieniu od powszechnie stosowanych wzmacniających układów scalonych, HDAM zbudowane są z oddzielnych, starannie dobranych i zoptymalizowanych pod względem brzmienia komponentów zapewniających najwyższą jakość dźwięku, jaką można spotkać w urządzeniach serii Reference.

"Marantz zdaje się wyciągać z nagrania więcej i szybciej, jego wysokie tony potrafią
błysnąć albo pogłaskać. Słychać też, a raczej czuje się ją między dźwiękami - swoistą
płynność, tkankę, nasycenie."

Magazyn Audio - Radosław Łabanowski

W HD-CD1 zastosowana została najnowsza generacja modułów HDAM-SA2, by zapewnić szeroki zakres dynamiki oraz szerokie pasmo przenoszenia przy najniższym możliwym poziomie
zniekształceń. Technologia HDAM stosowana jest również
w sekcji słuchawkowej, która posiada własny moduł
wzmacniający.

Ogólna charakterystyka produktu:

Zapraszamy do zapoznania
się ze szczegółową dokumentacją
produktu (format PDF; 1,35 MB).

 • obsługa formatów MP3, AAC, WMA
 • wysokiej jakości konwerter cyfrowo-analogowy
  192 kHz/24 bit (CS4398)
 • dokładny zegar systemowy
 • unikalne obwody wzmacniające Marantz HDAM-SA2
 • sekcja wzmacniacza słuchawkowego z obwodami HDAM-SA2 i kontrolą wzmocnienia
 • dwuwarstwowa płyta dolna, sztywne nogi
 • pilot zdalnego sterowania kontrolujący odtwarzacz CD oraz wzmacniacz
 • pobór mocy: 14 W
  (w trybie czuwania 0,3 W)
 • wymiary: 304x 312x 109 mm
 • ciężar: 5,7 kg

Dostępny w dwóch kolorach: czarnym (Black) lub srebrno-złotym (Silver-Gold).

Wysokiej jakości konwerter cyfrowo-analogowy

Kluczowe znaczenie dla jakości dźwięku HD-CD1 ma wysokiej jakości, dokładny mechanizm odczytywania płyt który przesyła sygnał do konwertera cyfrowo-analogowego Cirrus Logic CS4398. Zastosowano również kryształowy oscylator zegara głównego oraz kondensatory niskiej impedancji zapewniając zarówno ultra niski poziom szumów, jak i skonwertowany dźwięk analogowy z realistyczną dynamiką i barwą oraz zapierającą dech w piersi muzykalnością.

Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy z regulacją głośności i wzmocnienia

Niezależnie, czy HD-CD1 będzie wykorzystywany do słuchania muzyki przez słuchawki w sposób stały lub okazjonalnie, dedykowana sekcja słuchawkowa z całą pewnością zachwyci swoimi możliwościami. By uczynić odsłuch jeszcze bardziej spersonalizowanym, sekcja słuchawkowa posiada własną regulację głośności, dedykowany wzmacniacz HDAM-SA2 oraz regulację wzmocnienia - niską, średnią i wysoką - by obsłużyć nawet bardzo wymagające słuchawki audiofilskie.

Wyjścia analogowe i cyfrowe

Poza wysokiej jakości wyjściami analogowymi umożliwiającymi podłączenie do HD-AMP1, jak i do dowolnego wzmacniacza, HD-CD1 posiada również cyfrowe wyjścia optyczne i koaksjalne. Umożliwiają one bezpośrednie połączenie z cyfrowym wejściem HD-AMP1, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie konwertera cyfrowo-analogowego ESS Sabre wbudowanego we wzmacniacz.

Podobnie jak wyjścia analogowe, cyfrowe wyjście koaksjalne zostało wyposażone w wysokiej jakości platerowane złotem przyłącze RCA. Cyfrowy przewód przyłączeniowy jest dostarczony w komplecie z odtwarzaczem.

Wysokonapięciowy zasilacz, obudowa tłumiąca wibracje

Szum stanowi istotną przeszkodę do uzyskania doskonałego dźwięku, dlatego HD-CD1 posiada wiele rozwiązań, mających na celu powstrzymać zakłócenia zarówno elektryczne jak i mechaniczne. Wysokonapięciowy zasilacz wyposażony w kondensatory o dużej pojemności oraz diody Schottkiego umożliwiają odtwarzaczowi dostarczanie dźwięku o dużej dynamice.

Dwuwarstwowa podstawa jak i sztywne nogi zapewniają sztywność oraz tłumienie drgań. Solidny aluminiowy front jak i sztywna górna płyta z bocznymi panelami w stylu retro nadają odtwarzaczowi wygląd "klasycznego Marantza", zarówno w kolorze srebrno-złotym jak i czarnym.

Fragmenty recenzji

Magazyn Audio - Radosław Łabanowski

"Brzmienie: dynamiczne, żywe, otwarte, detaliczne. Nie żałuje wysokich częstotliwości, ale zapewnia ich bogactwo i subtelność. Wyraźnie bryluje." Czytaj całość...

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl