POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
2295 zł

Naim Uniti Atom - bezprzewodowy system audio typu 'all-in-one'

Producent: Naim
Kod produktu: 5138
Pełny opis produktu
Cena brutto: 11 999,00 zł 11999.00
Dostępność: w magazynie
Czas wysyłki: natychmiast
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Cała wiedza i doświadczenie Naim zostały wykorzystane po to, aby uzyskać wysokiej klasy dźwięk z niewielkiego urządzenia all-in-one.

Począwszy od dużego transformatora, dzięki któremu pobór mocy zawsze będzie gładki i stabilny, poprzez bardzo precyzyjne płytki z układami analogowymi i cyfrowymi, na sztywnej obudowie skończywszy - każdy element Uniti Atom został przemyślany i dopasowany do wymagań, jakie zostały przed nim postawione.

Naim Uniti Atom - odkryj więcej!

 • moc wzmacniacza: 40 W na kanał przy 8 omach
 • 5-calowy, kolorowy wyświetlacz TFT oraz obrotowy potencjometr głośności z czujnikiem zbliżeniowym i czterema przyciskami
 • Apple AirPlay, Chromecast Built-In, Bluetooth, aptX HD, Zigbee RF4CE, Rovi, NTFS, HFS i Wi-Fi
 • wejście audio HDMI ARC

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Naim na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Cała wiedza i doświadczenie Naim zostały wykorzystane po to, aby uzyskać wysokiej
klasy dźwięk z tak niewielkiego urządzenia all-in-one.

Począwszy od dużego transformatora, dzięki któremu pobór mocy zawsze będzie gładki i stabilny, poprzez bardzo precyzyjne płytki z układami analogowymi i cyfrowymi, na sztywnej obudowie skończywszy - każdy element Uniti Atom został przemyślany i dopasowany do wymagań, jakie zostały przed nim postawione.

Naim Uniti Atom - odkryj więcej!

 • Google Cast™ for Audio - Nowością w Uniti jest bezpośrednia obsługa Google Cast™ for audio, najnowszej technologii Google'a. Ta inteligentna usługa przesyłania strumieniowego zapewnia Ci nieprzerwane połączenie z setkami obsługiwanych aplikacji z Twojego smartfona lub tabletu i możliwość strumieniowania wprost do Twojego uniwersalnego odtwarzacza Uniti.
 • AirPlay - Przesyłaj muzykę ze swojego urządzenia iDevice lub z iTunes i Apple Music.
 • TIDAL - Ta usługa bezstratnego strumieniowania jest zintegrowana z systemem, co zapewnia wysokiej jakości dźwięk dający odczucie zanurzenia.
 • Spotify® Connect - Odkrywaj miliony piosenek z najbardziej popularnych światowych usług strumieniowych dzięki wbudowanej funkcji Spotify Connect.
 • Bluetooth (aptX HD) - Nowe odtwarzacze uniwersalne Uniti są teraz wyposażone w aptX HD. Sparuj urządzenie Bluetooth i bezpośrednio odtwarzaj muzykę o dużej wyrazistości „lepszej niż z płyty CD”.
 • Radio internetowe - Uzyskaj dostęp do tysięcy internetowych radiostacji i zachowaj swoje ulubione ustawienia dla zapewnienia łatwego dostępu.
 • UPnP™ - Przesyłaj przechowywaną przez siebie muzykę z pamięci komputera PC, Mac lub sieciowej pamięci masowej, co zapewni wysoką rozdzielczość i jakość „lepszą, niż na CD”.
 • Wejście cyfrowe (S/PDIF) - Zwiększ wydajność audio ze źródeł cyfrowych, takich jak telewizor, set-top boksy lub konsole gier.
 • Liniowe wyjście analogowe - W przypadku połączenia ze wzmacniaczem zewnętrznym lub subwooferem.
 • Słuchawki - 3,5 mm złącze słuchawkowe na panelu przednim z nowym, udoskonalonym wzmacniaczem słuchawek o znacznym rozszerzeniu basów.
 • Pamięć lokalna - Zapisz do 20 000 utworów na podłączonej do gniazda USB pamięci lub na karcie SD i odtwarzaj je albo z Uniti Nova, albo przesyłaj do innych streamerów Naima w swojej sieci domowej.
 • HDMI ARC - Nowe odtwarzacze Naima all-in-one zostały wyposażone w wejścia HDMI ARC, można je więc w łatwy sposób podłączyć do odbiornika TV i uzyskać w ten sposób dźwięk z programów telewizyjnych i filmów, a także gier telewizyjnych, o audiofilskiej jakości.
 • Multiroom - Nowe Uniti umożliwiają odtwarzanie muzyki z dowolnego źródła w kilku pomieszczeniach jednocześnie. Wystarczy zsynchronizować urządzenia używając do tego aplikacji kontrolnej Naima. Można również odtwarzać w każdym z pomieszczeń inną muzykę. Możesz również przesyłać muzykę zgromadzoną w Uniti Atom do innych odtwarzaczy all-in-one i streamerów Naima - i to w jakości CD.
 • Formaty plików - Obsługa dużej liczby formatów muzycznych, w tym WAV, FLAC, DSD, Apple Lossless, AIFF, AAC, sformatowanych plików Windows Media, Ogg Vorbis oraz MP3.
 • Bezprzewodowe aktualizacje - Zaktualizuj systemu za naciśnięciem jednego przycisku dzięki bezprzewodowym aktualizacjom poprzez aplikację Naim.

Wzmacniacze w klasie AB

Uniti Atom został wyposażony w mocny, 40 W wzmacniacz pracujący w klasie AB, w którym znajdziemy technologie znane z ikonicznych wzmacniaczy zintegrowanych Naim NAIT. Zastosowano w nim największy możliwy zasilacz, a także precyzyjne układy SMD oraz znakomite przetworniki cyfrowo-analogowe Burr-Brown. Wszystko po to aby uzyskać rytmiczność i dynamikę z których słyną wzmacniacze Naim.

Cyfrowe serce Uniti Atom - 40-bitowy układ DSP SHARC IV generacji

Uniti Atom wyposażony jest w niesamowicie wydajny i fenomenalnie precyzyjny 40-bitowy układ DSP SHARC IV generacji. Unikalne oprogramowanie Naim pomaga w minimalizacji jittera (błędów czasowych) i upsampluje sygnał tak, aby uzyskać optymalną jakość dźwięku. Wszystko to dzieje się w ułamku sekundy, a jedyne co dostrzeżesz to lepsza jakość dźwięku.

Nowe odtwarzacze all-in-one Uniti zostały wyposażone w najnowszą technologię WiFi. Lepszy niż poprzednio procesor obsługuje
zakresy 2,4 GHz oraz 5 GHz - ma również o wiele większą pamięć - Uniti Atom jest w stanie zapamiętać do pięciu minut materiału
muzycznego, co skutkuje znaczącym zmniejszeniem przerw w transmisji. Anteny WiFi (jedna po każdej stronie urządzenia)
zostały schowane pod obudową - w slocie wykonanym w radiatorze.

"Bas jest, moim zdaniem, rewelacyjny; głównie z powodu swojej czytelności, którą potrafi
"zawstydzić" np. mojego obecnie używanego, a znacznie droższego McIntosha MA8900.
Podobnie jest z szybkością. Aż trudno uwierzyć, że wbudowany wzmacniacz ma zaledwie
40 W mocy. No dobrze, a wady? Mimo usilnych starań, nie znalazłem żadnych!"

Audio/Video - Marek Lacki

Wszystko pod kontrolą

Nowa, poprawiona aplikacja sterująca

Nowa aplikacja Naim App oddaje w Wasze ręce nieograniczoną kontrolę nad jednym lub wieloma urządzeniami z serii Uniti. Mamy dostęp do całej muzyki, w tym radiostacji internetowych, serwisów streamingowych i playlist, możemy eksplorować biografie artystów i bibliografię tematu. Co więcej, urządzenie można teraz aktualizować bezprzewodowo, za pomocą jednego przycisku. Nowa aplikacja daje nam kontrolę nad urządzeniami streamującymi muzykę i serwerami dyskowymi Naima - nie są więc potrzebne dwie różne aplikacje.

Szklany wyświetlacz i intuicyjny pilot

W Uniti Star zastosowano kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 5" ze szklanym frontem, wyposażony w sensor zbliżeniowy. Urządzenie można więc włączyć za pomocą gestów. W sterowaniu pomaga inteligentny pilot, pracujący w harmonii z systemem regulacji siły głosu twoich odtwarzaczy all-in-one. Daje to kompletną wolność w sterowaniu systemem Uniti - teraz to przyjemność, a nie konieczność.

Ogólna charakterystyka produktu:

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 1,93 MB).

 • moc wzmacniacza: 40 W na kanał przy 8 omach
 • 5-calowy, kolorowy wyświetlacz TFT oraz obrotowy potencjometr głośności z czujnikiem zbliżeniowym i czterema
  przyciskami
 • radio internetowe vTuner premium 5
 • Apple AirPlay, Chromecast Built-In, Bluetooth, AptX HD, Zigbee RF4CE, Rovi, NTFS, HFS i Wi-Fi
 • wejście audio HDMI ARC
 • formaty plików audio:
  • WAV - do 384 kHz/32-bit
  • FLAC i AIFF - do 384 kHz/24-bit
  • ALAC (Apple Lossless) - do 384 kHz/24-bit
  • MP3 - do 48 kHz 320 kbit (16 bitów)
  • OGG i WMA - do 48 kHz (16 bitów)
  • AAC - do 48 kHz 320 kbit (16 bitów)
  • DSD - 64 i 128
 • wymiary: 214x 95x 265 mm
 • ciężar: 7 kg

EISA 2018-2019 dla Naim Uniti Atom w kategorii systemy All-In-One!

W uzasadnieniu czytamy: "Wspaniała metalowa obudowa jest tutaj czymś znacznie więcej niż luksusowym "opakowaniem". Duży, zamontowany na górze regulator głośności działa intuicyjnie, a zwięzły, dobrze zorganizowany wyświetlacz znacznie ułatwia dostęp do nieprzebranych funkcji Atoma. Odtwarzacz strumieniowy, DAC i przedwzmacniacz towarzyszą solidnym końcówkom mocy, o podobnej konstrukcji, jak w audiofilskich wzmacniaczach zintegrowanych NAIT.

Urządzenie jest niezwykle "elastyczne" zawierając: Google Chromecast, Tidal, Spotify Connect i radio internetowe, a do tego pozwalając na transmisję AirPlay 2 i Bluetooth aptX HD. Towarzyszące aplikacje Naima są dobrze przemyślane i łatwe w użyciu, gotowe do zastosowań w systemach multiroom. A na końcu wszystkich opcji jest kapitalny dźwięk - dynamiczny i detaliczny."

Fragmenty recenzji - więcej w zakładce "Testy i dokumentacja"

Audio/Video - Marek Lacki

"Z pozoru może się wydawać, że kwota 10 tys. zł za tak małe, z pozoru nieaudiofilskie urządzenie jest sporą przesadą. Tymczasem odsłuch, jak również dopracowana obsługa, rozwiewają wszelkie wątpliwości. Uniti Atom dowodzi, że urządzenia all-in-one nowej generacji są znacznie bardziej opłacalne w zakupie od tych dzielonych. Doprawdy trudno jest mi sobie wyobrazić klasyczny system oparty na wzmacniaczu, źródle i okablowaniu – całość w tej samej cenie – który zagrałby równie dobrze."
Czytaj całość...

"Bas jest, moim zdaniem, rewelacyjny; głównie z powodu swojej czytelności, którą potrafi
"zawstydzić" np. mojego obecnie używanego, a znacznie droższego McIntosha MA8900.
Podobnie jest z szybkością. Aż trudno uwierzyć, że wbudowany wzmacniacz ma zaledwie
40 W mocy. No dobrze, a wady? Mimo usilnych starań, nie znalazłem żadnych!"

Audio/Video - Marek Lacki

Pełny tekst tej recenzji możecie przeczytać w tym miejscu.

Fragmenty recenzji

StereoLife.pl - Tomasz Karasiński

"Uniti Atom to urządzenie, które daje czadu na wielu różnych płaszczyznach. Przede wszystkim to bardzo dobry, fantastycznie zaprojektowany i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach system all-in-one. Choć nie został stworzony dla ekstremalnie wkręconych audiofilów, można powiedzieć, że to taki hi-end w miniaturowym wydaniu. (...) Ale najlepsze jest to, że Uniti Atom gra dokładnie tak, jak powinien grać Naim. Powiedzmy wprost - naparza tak, że noga sama rwie się do tupania." Czytaj całość...

HiFi Choice - Marcin Gałuszka

"Nie widzę najmniejszego sensu w budowaniu systemu za mniej więcej 10 tys. złotych, który brzmieniem, możliwościami tudzież funkcjonalnością (o wyglądzie nie wspominając) miałby dorównać Atomowi. Jak dla mnie to prawdziwe objawienie wśród urządzeń typu all-in-one." Czytaj całość...

EISA 2018-2019 dla Naim Uniti Atom w kategorii systemy All-In-One!

W uzasadnieniu czytamy: "Wspaniała metalowa obudowa jest tutaj czymś znacznie więcej niż luksusowym "opakowaniem". Duży, zamontowany na górze regulator głośności działa intuicyjnie, a zwięzły, dobrze zorganizowany wyświetlacz znacznie ułatwia dostęp do nieprzebranych funkcji Atoma. Odtwarzacz strumieniowy, DAC i przedwzmacniacz towarzyszą solidnym końcówkom mocy, o podobnej konstrukcji, jak w audiofilskich wzmacniaczach zintegrowanych NAIT.

Urządzenie jest niezwykle "elastyczne" zawierając: Google Chromecast, Tidal, Spotify Connect i radio internetowe, a do tego pozwalając na transmisję AirPlay 2 i Bluetooth aptX HD. Towarzyszące aplikacje Naima są dobrze przemyślane i łatwe w użyciu, gotowe do zastosowań w systemach multiroom. A na końcu wszystkich opcji jest kapitalny dźwięk - dynamiczny i detaliczny."

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl