POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
2295 zł

QED Reference USB A-B - przewód USB 2.0 A/B

Producent: QED
Kod produktu: 5942
Pełny opis produktu
Cena brutto: 529,00 zł 529.00
Dostępność: w magazynie
Czas wysyłki: natychmiast
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Kabel QED Reference High Resolution USB wykorzystuje ściśle kontrolowaną, skręconą
parę z miedzi beztlenowej o czystości 99,999% i przekroju 24 AWG, z dielektrykiem o niskiej
przenikalności ze spienionego polietylenu oraz równomierną otuliną aluminiowo-mylarową.
Jest to układ podobny do tego, który jest stosowany w wysokiej jakości kablach QED HDMI
i zazwyczaj nie jest spotykany w kablach USB.

 • maksymalna przepustowość: 480 Mb/s
 • średnica zewnętrzna: 7 mm
 • impedancja: 90 Ω z tolerancją 5%
 • jitter czasowy w najgorszym przypadku: poniżej 76 ps pk-pk (kabel 5m, pomiar dla 480 Mb/s; 440 mV rms)
 • tłumienie pary sygnałowej: poniżej -0,11 dB/m dla 480 MHz
 • opóźnienie propagacji: maksymalnie 26 ns
 • nierównomierność opóźnienia propagacji: maksymalnie 68 ps

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora QED na Polskę i posiada dożywotnią gwarancję!

Galeria produktu

Nowością na rok 2020 jest poprawiony oraz zaktualizowany kabel QED Reference
High Resolution USB. Jest on cieńszy i bardziej giętki, ma lepsze osiągi.

Podobnie jak inne przewody QED, Reference High Resolution USB korzysta z wyników drobiazgowych badań kabli rozpoczętych w 1995 roku, a ostatnio omówionych w zaktualizowanym raporcie Genesis. Określone są w nim zasady, które zaowocowały powstaniem szerokiej gamy kabli będących ostatecznym wyrazem bezkompromisowej jakości brzmienia osiąganej dzięki nauce. Każdy kabel QED bazuje na modelu flagowym i pomimo różnic wynikających z ceny, gabarytu, czy łatwości użytkowania, każdy zachowuje podstawowe cechy flagowca. Dzięki temu nawet podstawowy model w każdej serii ma przewagę brzmieniową nad konkurentami w podobnych cenach.

Reference High Resolution USB to najwyższych lotów oferta QED, jest on szczytowym wyrazem rozumienia tej skomplikowanej aplikacji kabla.

Ścieżka danych o kontrolowanej impedancji

QED Reference High Resolution USB wykorzystuje ściśle kontrolowaną, skręconą parę z miedzi beztlenowej o czystości 99,999% i przekroju 24 AWG, z dielektrykiem o niskiej przenikalności ze spienionego polietylenu oraz równomierną otuliną aluminiowo-mylarową. Jest to układ podobny do tego, który jest stosowany w wysokiej jakości kablach QED HDMI i zazwyczaj nie jest spotykany w kablach USB.

Ponieważ impedancja ścieżki danych trzyma się ściśle zdefiniowanego przedziału 90 Ω z tolerancją 5%, z czasem narastania zaledwie 100 ps dla kabla 3 m, wymagania określone w standardzie USB 2.0 są przekroczone o ponad połowę; dzięki temu błąd czasowy lub jitter dodany do izochronicznego strumienia danych jest utrzymany na minimalnym poziomie. W rezultacie przyjemność słuchania muzyki za pośrednictwem kabla jest zwiększona w stopniu wystarczająco dużym by było to statystycznie istotne w testach odsłuchowych prowadzonych w specjalnie zrobionym do tego celu pomieszczeniu QED.

Ogólna charakterystyka produktu:

 • maksymalna przepustowość: 480 Mb/s
 • średnica zewnętrzna: 7 mm
 • impedancja: 90 Ω z tolerancją 5%
 • jitter czasowy w najgorszym przypadku: poniżej 76 ps pk-pk (kabel 5m, pomiar dla 480 Mb/s; 440 mV rms)
 • tłumienie pary sygnałowej: poniżej -0,11 dB/m dla 480 MHz
 • opóźnienie propagacji: maksymalnie 26 ns
 • nierównomierność opóźnienia propagacji: maksymalnie 68 ps

Technologia Clean Path Audio™

Wielu entuzjastów audio uważa, że prowadzenie przewodu zasilającego USB z płynącymi prądami ładującymi i zakłóceniami z zasilaczy komputerów równolegle z izochronicznym strumieniem danych audio może negatywnie wpływać na jakość dźwięku. Jednym rozwiązaniem jest całkowita eliminacja przewodów zasilających, ale to odbiega od specyfikacji USB i może być niewygodne, zwłaszcza gdy elektronika przetwornika CA wymaga zasilania USB. Zamiast tego, w QED Reference żyły danych są elektrycznie izolowane przy pomocy dwuwarstwowego ekranu złożonego ze 100% aluminiowo-mylarowej owijki oraz plecionki podłączonej do uziemienia.

Technologia Ferrite Insulation™ - unikalny płaszcz Zn/Mn

QED Reference High Resolution USB wykorzystuje unikalny, zintegrowany płaszcz Zn/Mn (pływający). Korzystając z firmowego procesu QED ten absorbujący częstotliwości radiowe materiał jest równomiernie rozłożony na kablu przy pomocy specjalnie impregnowanej wewnętrznej warstwy. Został on zastosowany aby pochłaniać wysokoczęstotliwościowe zakłócenia generowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Jego działanie daje dużo cichsze środowisko elektryczne zarówno w kablu jak i wokół niego, dzięki czemu jitter w strumieniu danych audio jest zminimalizowany.

Geometria Ultra-low Jitter

Przy pomiarze analizatorem wykresu oczkowego dla prawidłowej przepływności szerokopasmowego USB 2.0, kabel wykazuje jitter mniejszy o 50% niż w przypadku kabla bez płaszcza ferrytowego. To pokazuje ostatecznie, że połączone technologie ścieżki danych o kontrolowanej impedancji, elektrycznie izolowanych przewodników zasilania i pływającego płaszcza ferrytowego przynoszą zmniejszenie o połowę jittera wprowadzanego przez kabel przy cyfrowym przesyle pomiędzy źródłem (serwer muzyczny) a odbiornikiem (konwerter CA lub inny interfejs). Ponieważ audio USB jest przesyłane w izochronicznym strumieniu danych w czasie rzeczywistym, uważa się, że komponenty o bardzo niskim jitterze na drodze danych cyfrowych dadzą słyszalną poprawę jakości brzmienia. W trakcie testów odsłuchowych kabel QED Reference High Resolution USB z płaszczem ferrytowym i innymi technologiami był preferowany w porównaniu z próbkami bez płaszcza.

Hi-Res Audio - można je przesyłać praktycznie dowolnym kablem, ale...

Chociaż najwyższej rozdzielczości strumienie audio 192 kHz/24 bit i więcej (jak DSD) mieszczą się z zapasem w maksymalnej przepustowości standardu USB 2.0 i można je przesyłać praktycznie dowolnym, zgodnym kablem USB, to błędy czasowe spowodowane przez tłumienie w kablu, nierównomierne opóźnienie propagacji i niedopasowanie impedancji charakterystycznej spowodują zwiększenie jittera w izochronicznym strumieniu danych. Zależnie od możliwości urządzenia odbiorczego ten jitter może spowodować słyszalne problemy w cyfrowym sygnale audio.

Mówiąc prosto jitter powoduje zniekształcenia w sygnale. Jest to spowodowane interakcją pomiędzy wymaganą częstotliwością, a częstotliwością jittera, co daje harmoniczne, które nie były obecne w oryginalnym sygnale. Zniekształcenia te przypominają subtelną wersję szerzej znanych zniekształceń THD oraz intermodulacyjnych obecnych w wielu wzmacniaczach. Ten problem zwiększa zmęczenie słuchacza i powoduje, że muzyka brzmi szorstko lub po prostu nie daje przyjemności. Słuchanie przez dłuższy czas bez przerw staje się dla słuchacza trudniejsze.

Ponieważ słuchacze plików wysokiej rozdzielczości z założenia są zazwyczaj najbardziej wymagający, każdy jitter dodany do strumienia danych audio przez słabo zaprojektowany kabel może być zauważalny. Dlatego QED Reference High Resolution USB wyjątkowo dobrze nadaje się do zastosowań audio wysokiej rozdzielczości dzięki swoim niezrównanym osiągom w zakresie pomiaru jittera. Daje to w wyniku większą muzykalność i przyjemność oraz pozwala na długie i relaksujące słuchanie, zachęcając entuzjastów HiFi do powtórnych odsłuchów.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl