POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
2799 zł

QED Signature Audio 40 - przewód 2xRCA/2xRCA | interkonekt stereo

Producent: QED
Kod produktu: 2388
Pełny opis produktu
Cena brutto: 1 299,00 zł 1299.00
Dostępność: w magazynie
Czas wysyłki: natychmiast
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Innowacja w kablu Signature Audio 40 polega na użyciu dwóch przewodników o różnej średnicy, które transmitują ten sam sygnał audio. W rezultacie, komponenty audio korzystające z wysokich częstotliwości zyskują alternatywną ścieżkę transportu sygnału, który w przypadku wykorzystania pojedynczej ścieżki mógłby zostać dostarczony z opóźnieniem.

 • rodowane RCA z blokadą Analoc™ i pierścieniem uziemiającym (8-segmentowym), dzielonym środkowym kołkiem stykowym oraz precyzyjnie wykonaną tuleją o zewnętrznej aluminiowej powłoce
 • potrójna symetryczna skrętka umożliwia skuteczną redukcję szumów
 • przewód wykonany z kabla sygnałowego opartego na miedzi beztlenowej (SPOFC) o bardzo wysokim stopniu czystości - 99,999% pokrytej srebrem - zapewnia praktycznie bezstratne przesłanie oryginalnego materiału audio*
 • podwójne, pełne ekranowanie żył sygnałowych w celu maksymalnej ochrony przed zakłóceniami radiowymi
  (posrebrzany oplot z miedzi beztlenowej oraz folia mylarowa)
 • dielektryk wykonany ze spienionego polietylenu (LDPE)

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora QED na Polskę i posiada dożywotnią gwarancję!

Galeria produktu

Technologia uzupełniających się przewodników

Innowacja polega na użyciu dwóch przewodników o różnej średnicy, które transmitują ten sam sygnał audio. W rezultacie, komponenty audio korzystające z wysokich częstotliwości zyskują alternatywną ścieżkę transportu sygnału, który w przypadku wykorzystania pojedynczej ścieżki mógłby zostać dostarczony z opóźnieniem.

Izolator z teflonu, z uwagi na swoją niewielką względną przenikalność elektryczną, jest stosowany, aby zminimalizować straty sygnału audio wynikające z pojemności elektrycznej kabli.

Ogólna charakterystyka produktu:

 • rodowane RCA z blokadą Analoc™ i pierścieniem
  uziemiającym (8-segmentowym), dzielonym środkowym
  kołkiem stykowym oraz precyzyjnie wykonaną tuleją o zewnętrznej
  aluminiowej powłoce
 • potrójna symetryczna skrętka umożliwia skuteczną redukcję szumów
 • przewód wykonany z kabla sygnałowego, z miedzi beztlenowej (SPOFC) o bardzo wysokim stopniu czystości - 99,999% pokrytej srebrem - zapewnia praktycznie bezstratne przesłanie oryginalnego materiału audio*
 • podwójne, pełne ekranowanie żył sygnałowych w celu maksymalnej ochrony przed zakłóceniami radiowymi
  (posrebrzany oplot z miedzi beztlenowej oraz folia mylarowa)
 • pojemność - 63 pF/m
 • wskaźnik rozproszenia - 0,0011 przy 10 kHz
 • rezystancja pętli - 0,072 Ω/m
 • indukcyjność - 0,37 μH/m
 • dielektryk wykonany ze spienionego polietylenu (LDPE)

Wtyki RCA z blokadą Analoc™

Nowe wtyki QED Analoc™ są niewielkie i jako przewodnik wykorzystują miedź o wysokiej czystości, w przeciwieństwie do spotykanych powszechnie dużych obudów z mosiądzu. Dzięki temu można wyeliminować problem zmiany pola magnetycznego w przewodniku, co może wprowadzać drobne opóźnienia w transmisji sygnału audio. Ponadto, pokrycie złącz rodem, z uwagi na wysoką twardość tego pierwiastka, poprawia ich trwałość.

Przewody analogowe z serii Reference oraz Signature Audio 40 korzystają z wtyków
Analoc™ z wbudowaną blokadą, która poprawia siłę docisku i sprawia, że połączenie jest
pewne oraz pozbawione zakłóceń.

Aby poprawnie zamontować wtyk typu Analoc, należy najpierw odkręcić obudowę chroniącą dany konektor, następnie zamontować wtyczkę w urządzeniu, do którego chce się podłączyć przewód, a na koniec ponownie dokręcić obudowę osłaniającą konektor. Kroki te należy wykonać zawsze przy podłączaniu bądź odłączaniu przewodów!

Znakomitą odporność na szumy indukowane przez skoki napięcia osiągnięto dzięki zastosowaniu ściśle splecionego ekranu zewnętrznego oraz owijki z mylaru powlekanego aluminium, zapewniających 100% skuteczności ekranowania elektrostatycznego. Naturalnie, aby zarówno ekranowanie, jak i integralność sygnału były optymalne, ekran nie pełni funkcji żyły powrotnej sygnału.

Obróbka kriogeniczna

Obróbka w niskich temperaturach skutkuje wyeliminowaniem zakłóceń oraz pęknięć w mikrostrukturze tworzywa. Dla przykładu, trąbki i inne instrumenty dęte po zastosowaniu głębokiej obróbki kriogenicznej w temperaturach poniżej -190° Celsjusza cechują się lepszym brzmieniem, a dodatkowo wzrasta ich żywotność. Szeroko zakrojone testy QED potwierdziły, że użytkownicy, mając porównanie kabli po i bez obróbki kriogenicznej, wybierają te pierwsze.

Signature - kompromisy nie istnieją!

Cel, który miały osiągnąć prace projektowe nad najlepszą w historii QED linią interkonektów, był jasny. Inżynierowie mieli za zadanie zaprojektować naprawdę wspaniałe kable, takie, które z sukcesem konkurowałyby z wszystkimi innymi kablami, niezależnie od ich ceny. Signature Series wyposażona jest w nowe rozwiązania dotyczące geometrii przewodników i pancerzy oraz obfitość najlepszych dostępnych obecnie materiałów. Nie ma tu żadnego kompromisu, a stworzone produkty trafiają w samo sedno celu, który był zakładany na początku prac.

Stworzona z myślą o tych, którzy zadowolą się wyłącznie tym co najlepsze, nowa linia Signature Series ma luksusową prezencję, jak przystało na produkty o takiej jakości i stanowi doskonałe dopełnienie prawdziwie hi-endowych komponentów systemu.

* Przewodniki SPOFC to jeszcze lepsze przewodnictwo. Są znacznie mniej podatne na utlenianie, a więc zapewniają lepsze brzmienie w długich okresach użytkowania. Umożliwiają one osiągnięcie znakomitej rozdzielczości i delikatności brzmienia, zwłaszcza kiedy wykorzystywane są w systemach high-endowych!

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl