POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
11499 zł

QED XT5 - przewód zasilający AC | power cord

Producent: QED
Kod produktu: XT5
Pełny opis produktu
Cena brutto: 849,00 zł 849.00
Dostępność: w magazynie
Czas wysyłki: natychmiast
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Determinacja nakierowana na to by uwolnić możliwości wszelkiego rodzaju elektronicznych urządzeń HiFi zaowocowała powstaniem XT5 - kabla zasilającego, który eksponuje mistrzostwo QED w zakresie technologii kabli i ustanawia nowy standard jakościowy na swoim poziomie cenowym.

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora QED na Polskę i posiada dożywotnią gwarancję!

Galeria produktu

XT5 wykorzystuje sprawdzoną i uznaną technologię X-Tube™ znaną z nagradzanych serii
kabli QED i stosuje ją stosownie do specyficznych wymagań kabla zasilającego.

Korzystając z tradycyjnej kombinacji drobiazgowych badań i światowej klasy inżynierii, firma QED opracowała przełomowy kabel zasilający, który dostarcza czysty i stabilny prąd do sprzętu audio - tak by wykorzystał on swój maksymalny potencjał.

Ponad 45 lat niezrównanego doświadczenia

Firma QED odegrała dużą rolę w stworzeniu pierwszych specjalistycznych kabli głośnikowych i ma ponad 45 lat niezrównanego doświadczenia inżynieryjnego dotyczącego kabli do HiFi i kina domowego oraz połączeń. Żadna inna firma nie pokazała takiego nieustępliwego zaangażowania w badaniach rozwojowych połączonego z analitycznymi testami odsłuchowymi. QED dobrze wie, że jakość energii zasilającej sprzęt HiFi może mieć duży wpływ na jego osiągi.

Tak więc po uzyskaniu znakomitych, potwierdzonych nagrodami, wyników dla najnowszych kabli głośnikowych i interkonektów analogowych, inżynierowie zastosowali swoją unikalną metodologię do kabli zasilających.

Determinacja nakierowana na to by uwolnić możliwości wszelkiego rodzaju elektronicznych urządzeń HiFi zaowocowała powstaniem XT5 - kabla zasilającego, który eksponuje mistrzostwo QED w zakresie technologii kabli i ustanawia nowy standard jakościowy na swoim poziomie cenowym.

Tak jak w innych kablach QED ogromną
uwagę poświęcono materiałom oraz geometrii XT5

Aby zminimalizować tzw. efekt zbliżenia, powodujący wzrost gęstości prądu w najbardziej zbliżonych do siebie przewodnikach zastosowano uznaną technologię X-Tube™ pierwotnie opracowaną dla nagradzanych kabli głośnikowych. Dzięki efektywnej stabilizacji przepływu prądu do sprzętu audio, urządzenia mogą uzyskiwać takie osiągi do jakich dążyli ich projektanci. Tego typu innowacyjne myślenie oraz rygorystyczne wykonanie są typowe dla QED, a to oznacza, że konfiguracja X-Tube™ w XT5 znacznie przekracza to co oferuje nominalna konkurencja.

Ogólna charakterystyka produktu:

Zapraszamy do zapoznania
się ze szczegółową dokumentacją
produktu (format PDF; 2,35 MB).

 • splot typu X-Tube™
 • przewodnik wykonany w 99,999% z beztlenowej miedzi
 • przekrój żyły: po 1,5 mm²
 • płaszcz ferrytowy: 10% Zn/Mn
 • rezystancja pętli: 0,026 Ω/m
 • pojemność: 100 pF/m
 • indukcyjność: 0,70 μH/m
 • złącza: Martin Kaiser Schuko 516 i Martin Kaiser IEC C13 794
 • średnica zewnętrzna: 11 mm

Autorska technologia X-Tube™

Splecione rdzenie żył fazowej i neutralnej są na tyle małe aby zabezpieczyć się przed prądami wirowymi od sąsiednich rdzeni, dzięki czemu nie powodują efektu zbliżenia. Dokładnie obliczony skok skręcenia poszczególnych drutów zapewnia, że żadne dwa przewodniki nie są równoległe przez więcej niż kilka milimetrów, co jeszcze bardziej wspomaga równomierny przepływ prądu dla wszystkich częstotliwości. Poszczególne wiązki są indywidualnie izolowane K130PVC (aby ustabilizować pojemność i z zapasem spełnić międzynarodowe normy bezpieczeństwa), a indukcyjność kabla jest kontrolowana przez zastosowanie w całym układzie pustego rdzenia LDPE.

Ferrytowa izolacja

Aby zwalczać degradację domowego zasilania, zwłaszcza przez zakłócenia na częstotliwościach radiowych wprowadzane do sieci przez sprzęt komputerowy, XT5 wykorzystuje ferrytowo impregnowany płaszcz wewnętrzny, dzięki czemu rdzenie X-Tube™ są owinięte nieprzenikalną otuliną radiowej ciszy. Ten sposób pochłaniania zakłóceń na wysokich częstotliwościach sprawdził się znakomicie w nagradzanych interkonektach analogowych i cyfrowych serii Audio 40 (z którymi XT5 jest oczywiście w pełni zgodny).

Walory praktyczne: cienki i giętki

XT5 zaprojektowano by był tak cienki i giętki, a przez to tak praktyczny, jak to tylko możliwe. Tylko żyły fazowa i neutralna wykorzystują opisaną wyżej technikę X-Tube™, żyła uziemienia (potrzebna tylko w przypadku usterki) ma konwencjonalną geometrię. A ponieważ geometria X-Tube™ pozwala na to by całkowite pole przekroju było równe tylko 1.5 mm², XT5 jest bardzo giętki i szczupły pomimo swego audiofilskiego potencjału.

Po prostu posłuchaj

Dzięki licznym technologicznym rozwiązaniom XT5 działa znakomicie i jesteśmy przekonani, że ma on znakomity stosunek jakości do ceny.

Najłatwiejszym sposobem by się o tym przekonać jest osobisty odsłuch - jesteśmy przekonani, że w porównaniu z dowolnym kablem zasilającym, w podobnej cenie wybierzecie Państwo XT5.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl