POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
11499 zł

Teac W-1200 - odtwarzacz kaset magnetofonowych

Producent: Teac
Kod produktu: 2734
Pełny opis produktu
Cena brutto: 2 099,00 zł 2099.00
Dostępność: w magazynie
Czas wysyłki: natychmiast
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

W-1200 to magnetofon dwukasetowy z dwoma jednokierunkowymi mechanizmami, miksowaniem z mikrofonu, cyfrowym wyjściem USB i innymi funkcjami nagrywania. Ostatnio kasety zafascynowały tych, którzy ich wcześniej nigdy nie używali, a to dzięki ciepłemu, charakterystycznie analogowemu brzmieniu, a także łatwości nagrywania i tworzenia taśm z kompilacjami (mix-tapes).

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora TEAC na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Korzystając z bogatego dziedzictwa Teac w tworzeniu światowej klasy magnetofonów prezentujemy prawdziwy współczesny magnetofon dwukasetowy.

Teac W-1200 to magnetofon dwukasetowy z dwoma jednokierunkowymi mechanizmami, miksowaniem z mikrofonu, cyfrowym
wyjściem USB i innymi funkcjami nagrywania. Ostatnio kasety zafascynowały tych, którzy ich wcześniej nigdy nie używali,
a to dzięki ciepłemu, charakterystycznie analogowemu brzmieniu, a także łatwości nagrywania i tworzenia taśm z kompilacjami
(mix-tapes).

Najważniejsze cechy W-1200 w skrócie:

 • dwa magnetofony do nagrywania/odtwarzania z osobnymi mechanizmami
 • system redukcji szumów do redukcji szumów przy odtwarzaniu (odpowiednik Dolby B)
 • nagrywanie/odtwarzanie taśm normalnych (Type I) i chromowych (Type II) z automatycznym wykrywaniem
 • odtwarzanie taśm metalowych (Type IV) z automatycznym wykrywaniem
 • funkcja REC MUTE tworzy 4-sekundową ciszę za jednym naciśnięciem lub ciszę o innej długości według życzenia
 • wejście mikrofonowe z miksowaniem do zastosowań takich jak karaoke i komunikaty
 • kopiowanie uruchamiane jednym przyciskiem dla łatwej duplikacji kaset
 • równoległe (jednoczesne) nagrywanie dwóch kaset w tym samym czasie
 • przystosowany do nagrywania/odtwarzania uruchamianego timerem (wymagany zewnętrzny timer)
 • czterocyfrowe liczniki taśmy
 • funkcja powrotu do zera (RTZ - Return to Zero) za jednym przyciśnięciem aby taśma została przewinięta
  do wskazania "0000" na liczniku
 • powtarzanie (odtwarzanie zatrzymuje się po maksymalnie 20 powtórzeniach)
 • zmiana wysokości dźwięku ±12% (tylko przy odtwarzaniu TAPE 1)
 • fluorescencyjny wyświetlacz z miernikami poziomu i możliwością ściemniania
 • wyjście USB do nagrywania cyfrowego na komputerze (wymagane dodatkowe oprogramowanie do nagrywania,
  jak na przykład Audacity lub Garage Band)
 • wejście analogowe RCA
 • wyjście słuchawkowe stereo duży jack 6.3 mm
 • pilot zdalnego sterowania w zestawie

Cel: stworzenie magnetofonu łączącego znakomite osiągi z interfejsem
odpowiednim do ery cyfrowego audio.

W-1200 nie tylko zapewnia dźwięk bliski oryginałowi, ma też wszechstronne możliwości i pozwala na śpiewanie karaoke, nagrywanie konferencyjnych protokołów i zgrywanie analogowych kaset do postaci cyfrowej przez komputer.

Obydwa niezależne mechanizmy wspierają nagrywanie i odtwarzanie. Użytkownik może nagrywać na obu jednocześnie aby w tym samym czasie powstały dwie identyczne kasety. Wejście mikrofonowe i miksowanie sygnału z mikrofonu pozwalają na śpiewanie karaoke wraz z sygnałem z kasety lub z zewnętrznego źródła (przez wejście LINE IN).

Dziesiątki lat doświadczeń firmy TEAC w zakresie sprzętu do nagrywania są ewidentnie widoczne w W-1200, zwłaszcza jak chodzi o redukcję szumów. Użytkownicy mogą odtwarzać archiwalne kasety nagrane z systemem Dolby B i usłyszeć je w prawidłowej formie. Regulacja wysokości dźwięku pozwala zmieniać prędkość odtwarzania stosownie do potrzeb, a zainstalowane mierniki poziomu umożliwiają precyzyjne dopasowanie poziomu nagrania. Na wyposażeniu jest funkcja timera nagrywania/odtwarzania.

Poza tym W-1200 może dostarczyć sygnał cyfrowy jakości CD (do 48 kHz/16 bitów PCM) do komputera poprzez kabel USB, co pozwala na cyfrową archiwizację kolekcji kaset. Po konwersji do postaci cyfrowej na komputerze można cieszyć się swoją kolekcją nagrań z kaset zawsze i wszędzie, przez odtwarzacz sieciowy, odtwarzacz przenośny, smartfon czy w samochodzie.

Teac W-1200 ustanawia nowy standard dla nowoczesnych magnetofonów dwukasetowych ze swoim połączeniem wysokiej jakości nagrywania oraz technologii cyfrowych.

Dwa niezależne mechanizmy kasetowe do nagrywania/odtwarzania

Zastosowano dwa proste i niezawodne jednokierunkowe mechanizmy dla kaset. W trakcie odtwarzania (lub nagrywania) na TAPE1, użytkownik może zmienić kasetę w TAPE2, aby przygotować się do kolejnego odtwarzania (lub nagrywania).
Ponieważ oba magnetofony mają osobno sterowane mechanizmy, kiedy jeden z nich odtwarza (lub nagrywa) użytkownik może obsługiwać drugi (zmiana kaset, przewijanie do przodu lub do tyłu) nie zakłócając przy tym pracy pierwszego i nie przerywając odtwarzania czy nagrywania. Obydwa magnetofony wspierają odtwarzanie taśm normalnych (Type I), chromowych (Type II), a także metalowych (Type IV), a przy nagrywaniu wspierają taśmy normalne i chromowe.

Zapraszamy do zapoznania
się ze szczegółową dokumentacją
produktu (format PDF; 249 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • zasilanie: AC 230 V/50 Hz
 • zużycie energii: 22 W
 • wymiary: 435x 145x 285,8 mm
 • ciężar: 4,6 kg

System redukcji szumów do odtwarzania
kaset z Dolby B

Wbudowany system redukcji szumów tłumi szumy właściwe dla odtwarzania kaset magnetofonowych. Pozwala to na odtwarzanie kaset nagranych z systemem redukcji szumów Dolby B z jakością bliską oryginałowi.

Kontrola wysokości dźwięku, funkcje powrotu do zera i więcej...

Mechanizm TAPE1 jest wyposażony w funkcję kontroli wysokości dźwięku poprzez zmianę prędkości odtwarzania (aby przywrócić oryginalną tonację przy odtwarzaniu starych taśm) w zakresie ±12%. Korzystając z regulacji wysokości dźwięku w połączeniu z powtarzaniem A-B, użytkownik może poprawić zrozumiałość głosu zmniejszając prędkość odtwarzania przy transkrypcji nagranych spotkań i przemówień. Oprócz tego mechanizmy TAPE1 i TAPE2 są wyposażone w funkcję powrotu do zera (RTZ) co pozwala na powrót do pozycji licznika "0000" za pomocą pojedynczego naciśnięcia przycisku.

Równoległe nagrywanie do jednoczesnego wykonywania identycznych taśm

Nagrywanie równoległe daje parę identycznych taśm w tym samym czasie na TAPE1 oraz TAPE2. To wygodny sposób by przygotować dla kogoś kopię taśmy natychmiast po zakończeniu nagrania.

Funkcja REC MUTE z dwoma trybami

Funkcja REC MUTE z dwoma trybami pozwala kasować niepotrzebne fragmenty i dodawać przerwy (ciszę) pomiędzy ścieżkami w trakcie nagrania. W trakcie nagrywania lub rec-standby (gotowość nagrywania), W-1200 tworzy 4-sekundową przerwę (co jest standardową wartością) pomiędzy ścieżkami poprzez pojedyncze naciśnięcie klawisza REC MUTE. Poprzez naciśnięcie i przytrzymanie dłużej niż 4 sekundy użytkownik tworzy przerwę o wybranej przez siebie długości.

Wejście mikrofonowe oraz miksowanie do karaoke i komunikatów oraz duplikacja kaset za jednym dotknięciem

Wejście mikrofonowe i funkcja miksowania pozwalają zmiksować dźwięk z mikrofonu z dźwiękiem z taśmy lub ze źródła zewnętrznego i nagrać zmiksowany sygnał na kasetę. Regulując poziom sygnału z mikrofonu użytkownicy mogą korzystać z funkcjonalności karaoke (przydatne przy zastosowaniach takich jak komunikaty) bez zewnętrznego miksera. Oczywiście można też nagrywać na kasety sam dźwięk z mikrofonu. W połączeniu z nagrywaniem równoległym daje to użytkownikom możliwość tworzenia pary identycznych kaset jednocześnie, co przydaje się do protokołów konferencji, przykładowo jeden egzemplarz to oryginał, a drugi jest do dystrybucji.

W-1200 nie wspiera mikrofonów stereofonicznych. Proszę korzystać z mikrofonu monofonicznego.

Duplikacja kaset za jednym dotknięciem

Jednym naciśnięciem klawisza można uruchomić duplikację kasety i wykonać kopię zapasową oryginalnej taśmy. Użytkownik może też zrobić przerwy (ciszę) pomiędzy utworami naciskając klawisz REC MUTE w trakcie kopiowania. Może to też posłużyć jako prosty system montażu pozwalający na kasowanie niechcianych fragmentów.

Przygotowany na nagrywanie/odtwarzanie uruchamiane timerem

Użytkownicy mogą nagrywać/odtwarzać kasety kiedy W-1200 jest włączany przez zewnętrzny timer.

W-1200 nie ma wbudowanego timera. Uruchamiane timerem odtwarzanie/nagrywanie nie jest możliwe do wykonania przy pomocy samego W-1200. Wymagany jest zewnętrzny timer. Urządzenia pozwalające na pracę z timerem mogą być podłączone jako źródła. Dalsze szczegóły proszę sprawdzać u producenta urządzenia źródłowego.

Fluorescencyjny wyświetlacz z miernikami poziomu

Fluorescencyjny wyświetlacz o wysokim kontraście i wysokiej jasności pokazuje w jednym miejscu wszystkie informacje potrzebne do obsługi magnetofonów, w tym wskaźniki poziomu lewego i prawego kanału do nagrywania, a także osobne liczniki taśmy dla TAPE1 i TAPE2. Funkcja ściemniania pozwala dopasować jasność stosownie do otoczenia.

Wyjście USB do nagrywania cyfrowego sygnału

Wbudowany konwerter analogowo-cyfrowy i wyjście USB-B na tylnej ściance pozwala użytkownikom na cyfrową archiwizację zgromadzonych kaset, z jakością CD 48 kHz/16 bitów. Częstotliwość próbkowania i rozdzielczość bitową można wybierać w zakresach od 8 do 48 kHz oraz 8 lub 16 bitów, zależnie od jakości nagrania na źródłowej taśmie. Kiedy cyfrowe archiwum jest gotowe, użytkownicy mogą z niego korzystać zawsze i wszędzie przy pomocy komputera, przenośnego odtwarzacza, smartfona, odtwarzacza sieciowego a nawet w samochodzie.

Wymagane dodatkowe oprogramowanie do nagrywania, jak na przykład Audacity lub Garage Band.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl