POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
6999 zł

Yamaha NS-F330 - kolumny podłogowe

Producent: Yamaha
Kod produktu: 4657
Pełny opis produktu
Cena brutto: 1 499,00 zł 1499.00
Dostępność: brak
Powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Yamaha NS-F330 jest najnowszą wolnostojącą kolumną głośnikową. Model ten wykorzystuje przetworniki przystosowane do obsługi dźwięku hi-res. Za czystość brzmienia wysokich tonów odpowiada 25-milimetrowy głośnik z aluminiową kopułką.

 • dwa duże przetworniki gwarantują potężny bas, wyróżniający się dobrą kontrolą i naturalnością dźwięku
 • nowa kopułka wysokotonowa odtwarzająca dźwięk o częstotliwości nawet 45 kHz (-10 dB)
 • unikalny propagator tubowy kontrolujący kierunkowość
 • potężny i jednocześnie łagodny bas to 130-milimetrowe głośniki niskotonowe z membranami PMD!
 • zaokrąglona przednia ścianka z podwójną strukturą

Cena dotyczy 1 sztuki. Kolumny sprzedawane są tylko w parach (po dwie sztuki).
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Yamaha na Polskę i posiada 36-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Yamaha NS-F330 jest najnowszą wolnostojącą kolumną głośnikową. Model ten wykorzystuje przetworniki przystosowane do obsługi dźwięku wysokiej rozdzielczości. Za czystość brzmienia wysokich tonów odpowiada 25-milimetrowy głośnik z aluminiową kopułką.

Specjalna konstrukcja propagatora tubowego (Waveguide Horn), w której umieszczony jest tweeter, kontroluje kierunkowość pracy przetwornika, zwiększając precyzję dźwięku. Zakres średnio- i niskotonowy obsługuje para 130-milimetrowych głośników niskotonowych z membranami PMD.

"(... ) te dwie kolumny potrafią dowartościować "dolny środek", Yamaha może nawet
najlepiej, tworząc wrażenie nie tyle masywności, co właśnie głębi tych dźwięków, które tylko
mogą na tym skorzystać."

Magazyn Audio - Andrzej Kisiel

Dwa duże przetworniki gwarantują potężny bas,
wyróżniający się dobrą kontrolą i naturalnością dźwięku.

Wysoką klasę i perfekcyjne dopracowanie kolumny głośnikowej
podkreślają eleganckie, zaokrąglone panele boczne. Łukowato wygięty
kształt pozwala skutecznie rozproszyć fale stojące. Przednia ścianka
z podwójną strukturą cechuje się wysoką sztywnością i wytrzymałością,
co zapewnia bardziej naturalne, niezwykle transparentne brzmienie
wysokich tonów. Kolumna głośnikowa wyposażona jest w dwa pozłacane
zestawy gniazd, umożliwiające połączenie bi-wiring.

Zapraszamy do zapoznania
się ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 1,66 MB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • system dwudrożny bass-reflex
 • pasmo przenoszenia: 40-45 000 Hz
 • skuteczność (dB - 2,8V/1m): 89 dB
 • impedancja: 6 Ω
 • minimalna moc wejściowa: 50 W
 • maksymalna moc wejściowa: 200 W
 • częstotliwość podziału: 3200 Hz
 • średnica głośnika wysokotonowego: 25 mm (Waveguide Horn)
 • średnica głośnika niskotonowego: 2x 130 mm (PMD Cone)
 • wymiary: 950x 202x 297 mm
 • ciężar: 18,2 kg/szt.

Czysty dźwięk, ekspansywny bas

NS-F330 jest wolnostojącą kolumną głośnikową, która wykorzystując opracowany
od nowa przetwornik wysokotonowy w pełni skupia się na muzyce. Dzięki kopułce
wysokotonowej zgodnej z formatami wysokiej rozdzielczości NS-F330 przewyższa swoimi
możliwościami zwykłe przetworniki, które mogą pochwalić się obsługą wysokiej
rozdzielczości: 40 kHz.

Dwa niskotonowe przetworniki gwarantują potężny, ekspansywny bas, który doskonale
dopełnia wysokie częstotliwości. Dzięki temu NS-F330 wydobywa wszystkie subtelne różnice
pomiędzy różnorodnymi formatami muzycznymi, od źródeł wysokiej rozdzielczości
do nagrań z płyty CD.

Nowa kopułka wysokotonowa odtwarzająca dźwięk o częstotliwości
nawet 45 kHz (-10 dB)

Z charakterystyką i jakością dźwięku, jakiej można oczekiwać od przetwornika nowej generacji, konstrukcja ta opiera się na całkowicie nowej koncepcji. Aluminiowa membrana pracuje wewnątrz cewki, a proces anodyzowania osłabia specyficzny dla aluminium charakter dźwięku, gwarantując  maksymalną wierność i naturalny dźwięku. Nowy kształt zyskał dyfuzor, a cewka wykonana została z materiału CCAW (Copper-Coated Aluminium Wire). Dzięki temu przetwornik zachowuje odpowiednią ilości informacji i energii w słyszalnym zakresie i jednocześnie odtwarza dźwięk o częstotliwość 45 kHz (-10 dB). Teraz usłyszysz całkowicie nowy wymiar wysokich tonów dźwięku hi-res.

Unikalny propagator tubowy kontrolujący kierunkowość

Unikalny propagator tubowy (Waveguide Horn) i kopułka wysokotonowa wykorzystują taką samą techniką propagacji dźwięku, jaka stosowana jest w monitorach studyjnych. Pozwala to kontrolować kierunek emitowanego dźwięku . Pionowa i pozioma kontrola kierunkowości zapewnia równowagę energii, na którą nie ma wpływu wyposażenie pomieszczenia odsłuchowego.

Potężny i jednocześnie łagodny bas to 130-milimetrowe głośniki niskotonowe z membranami PMD!

2-drożna kolumna głośnikowa NS-F330 została zbudowana w konfiguracji 3-głośnikowej. Dwa przetworniki niskotonowe wykorzystują lekkie, a przy tym bardzo sztywne membrany PMD. Charakteryzują się one niskimi stratami wewnętrznymi oraz niezwykłą elastycznością i w połączeniu z nową konstrukcją przetwornika pozwalają uzyskać potężne i jednocześnie łagodne niskie tony. Efektem jest niezwykle bogaty i ekspansywny bas.

Zaokrąglona przednia ścianka z podwójną strukturą

Obudowa o lekko zaokrąglonym kształcie to sposób na dalszą poprawę jakości odtwarzanego dźwięku. Zmniejszając ilość równoległych powierzchni projektanci ograniczyli możliwość powstawania fal stojących i niepożądanego rezonansu. Przednia ścianka ma podwójną strukturę i wyróżnia się wykończeniem przypominającym błyszczący lakier fortepianowy. Sztywniejsza i bardziej wytrzymała konstrukcja, zapewnia to naturalniejsze, niezwykle transparentne brzmienie wysokich tonów.

Fragmenty recenzji

Magazyn Audio - Andrzej Kisiel

"(...) te dwie kolumny potrafią dowartościować "dolny środek", Yamaha może nawet najlepiej, tworząc wrażenie nie tyle masywności, co właśnie głębi tych dźwięków, które tylko mogą na tym skorzystać; w tym w zasadzie wszystkich wokali. "Utubienia" wysokotonowego nie ma się co obawiać - nie przynosi żadnych wyraźnych podbarwień." Czytaj całość...

Firma Yamaha to dorobek trzech stuleci

W 1887 roku Yamaha Corporation w Japonii wtedy znana pod nazwą Nippon Gakki Co. wyprodukowała pierwsze organy piszczałkowe. Od tego czasu firma ta stała się jednym z największych światowych producentów kompleksowej linii instrumentów muzycznych oraz liderem wśród firm działających w branży produktów AV. Obecnie Yamaha skupia się głównie na wytwarzaniu i sprzedaży wysokiej jakości instrumentów muzycznych, urządzeń audio-wizualnych oraz produktów z segmentu sieciowego i IT. Oprócz tego, Yamaha działa również na polu rozwoju i implementacji złożonych technologii chipowych LSI. Ponadto prowadzi szkoły muzyczne i inne około muzyczne przedsięwzięcia na całym świecie. Yamaha jest również znana z produkcji wysokiej klasy sprzętu sportowego, wykończeniowego oraz urządzeń technicznych przeznaczonych do używania w domach i samochodach.

Przez dorobek założonej w 1887 roku firmy Yamaha przemawia doświadczenie trzech stuleci. Celem firmy, od samego jej początku, było wzbogacanie ludzkiej kultury poprzez koncentrację na dźwięku i muzyce. Wielka motywacja doprowadziła do stworzenia motta firmy: "Creating Kando Together" (Wspólnie tworząc rzeczy niemożliwe). "Kando" opisuje starania mające na celu zaoferowanie klientom produktów i usług, które będą w sobie łączyć technologię, zrozumienie muzyki i niedoścignione doświadczenie dźwięku. W ten sposób możemy mieć pewność, że nasi Klienci zawsze będę usatysfakcjonowani. Obecnie produkty Yamahy należą do wielu różnych segmentów rynku. Niemniej jednak, wszystkie one posiadają jedną cechę wspólną: optymalne połączenie najnowocześniejszych technologii z najpełniejszym doświadczeniem dźwięku.

Dbałość o środowisko naturalne

Dbanie o środowisko naturalne jest jednym z głównych wyzwań związanych z naszymi działaniami biznesowymi. Od samego początku istnienia Yamaha aktywnie dąży do poprawy ochrony środowiska naturalnego. Już w 1993 roku Yamaha rozwinęła i wdrożyła plan działań mających na celu ochronę środowiska we wszystkich oddziałach Grupy. Standardy sprecyzowane w tym planie wykraczały daleko poza perspektywę czysto prawną. Lista wszystkich czynności obejmuje między innymi zapobieganie przedostawaniu się do środowiska substancji uszkadzających powłokę ozonową i tych, które zawierają ołów. Inne ważne aspekty, w których realizowane są nasze założenia to kwestie związane z zarządzaniem energią, zredukowaniem liczby odpadów i generalny program rozwoju produktów zgodnie z kryteriami zgodnymi z ochroną środowiska.

W 1997 roku fabryka półprzewodników Yamaha Kagoshima Semiconductor Inc. była pierwszą fabryką Yamahy odznaczoną nagrodą ISO 14001 za system zarządzania ochroną środowiska. Od marca 2003, wszystkie fabryki należące do Grupy Yamaha posiadają certyfikat ISO 14001.

Od 50 lat Yamaha jest najbardziej znanym i najbardziej innowacyjnym producentem wysokiej jakości sprzętu audio i kina domowego

Yamaha jest uważana za pioniera i przodującą markę na rynku urządzeń przeznaczonych do odtwarzania muzyki wielokanałowej i instalacji kina domowego, których początki sięgają roku 1986. W swoim czasie, legendarny DSP-1 był pierwszym wielokanałowym procesorem na rynku. Jako wzorcowy producent, Yamaha dąży do tego, aby móc zaproponować swoim klientom produkty spełniające motto: "Wzbogać życie ludzi". W 2001 roku Yamaha trwale zaistniała na polu produktów wizyjnych wprowadzając na rynek projektor kina domowego DPX-1. MusicCAST w 2003 był kolejnym kamieniem milowym położonym przez Yamahę. Razem z tym produktem, firma weszła na rynek muzyki bezprzewodowej i kompleksowych systemów rozrywki. Obecnie, oprócz urządzeń audio, odtwarzaczy i nagrywarek CD i DVD, kolumn głośnikowych, wzmacniaczy i amplitunerów, portfolio produktów zawiera również systemy audio dla przenośnych odtwarzaczy w tym iPod i iPhone.

Powered by music - świat się zmienia

Zmieniają się potrzeby ludzkie, styl życia a co za tym idzie technologie. Yamaha od lat dostarcza swoim klientom najbardziej aktualnych i funkcjonalnych rozwiązań. W trakcie ostatnich 120 lat, czyli od momentu powstania firmy Yamaha nasz rozwój napędzany był przez niezłomną fascynację muzyką. Nieustająco poszukujemy nowych dróg poprawy brzmienia, a co za tym idzie jeszcze mocniejszego jego przeżywania. Yamaha Audio i Video: Powered by music.

Założyciel firmy Torakusu Yamaha

Yamaha Corporation powstała 1 października 1987 na skutek zmiany nazwy z Nippon Gakki Company Limited. Dzień ten stał się symbolicznym ponieważ był jednocześnie jubileuszem naprawy pierwszych organów piszczałkowych przez Torakusu Yamaha. Nasz znak firmowy: Yamaha pochodzi właśnie od nazwiska Torakusu.

Torakusu Yamaha przyszedł na świat jako spadkobierca rodziny Tokugawa w regionie Kishu. Był trzecim synem astronoma - Kounosuke Yamaha. Dzieciństwo spędził blisko pracującego ojca - obserwując i ucząc się wykorzystania poszczególnych narzędzi. Jego fascynacja maszynami połączona ze zdolnościami manualnym zaprocentowała gdy rozpoczął studia w Nagasaki. Uzbrojony w wiedzę i sprawne ręce w 1884 roku Torakusu rozpoczął wędrówkę po szpitalach w Hamamatsu, w trakcie której to naprawiał różnorodne sprzęty medyczne. W 1887 roku Torakusu z sukcesem naprawił piszczałkowe organy w szkole podstawowej w Hamatatsu a następnie w 1889 roku założył Yamaha Organ Works. 12 października 1897 przyłączył się do Nippon Gakki Company zostając jej pierwszym prezesem.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl