Denon AH-D9200 - audiofilskie referencyjne słuchawki przewodowe
Nowe flagowe słuchawki AH-D9200 są doskonałym przykładem możliwości tworzenia imponujących rozwiązań klasy Premium przez firmę Denon.
Autorskie, opatentowane 50 mm przetworniki Free Edge, wykorzystujące technologię zbudowanej z nanowłókien membrany znacznie redukują niepożądane rezonanse w celu zapewnienia szczegółowego, dokładnego dźwięku, a magnes neodymowy o indukcji ponad 1 Tesli zapewnia czyste i praktycznie pozbawione zniekształceń brzmienie.
- flagowa wokółuszna konstrukcja Denon
- ręcznie wytwarzane w Japonii
- 50 mm membrany wykonane z nanowłókien węglowych "Free Edge Nano Fiber"
- muszle z japońskiego bambusa
- specjalnie opracowana miękka skóra z ergonomicznym wypełnieniem
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Denon na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!
Galeria produktu
Zdjęcia typu "lifestyle" mogą przedstawiać produkt w innych konfiguracjach lub kolorach.
Nowe flagowe słuchawki AH-D9200 stanowią doskonały przykład możliwości
tworzenia imponujących rozwiązań klasy Premium przez firmę Denon.
Autorskie, opatentowane 50 mm przetworniki Free Edge, wykorzystujące technologię zbudowanej z nanowłókien membrany znacznie redukują niepożądane rezonanse w celu zapewnienia szczegółowego, dokładnego dźwięku, a magnes neodymowy o indukcji ponad 1 Tesli zapewnia czyste i praktycznie pozbawione zniekształceń brzmienie.
"Denony AH-D9200 to wzorzec neutralności i selektywności - tych słuchawek
HiFi Choice - Marcin Gałuszka
można z powodzeniem używać zarówno w domu, jak i w studiu. Jeśli lubicie taką estetykę,
będziecie wniebowzięci."
Denon AH-D9200 w skrócie:
- flagowe słuchawki nauszne
- ręcznie wytwarzane w Japonii
- autorskie przetworniki 50 mm Free Edge Nano Fiber
- muszle z japońskiego bambusa
- specjalnie opracowana miękka skóra
z ergonomicznym wypełnieniem
Ogólna charakterystyka produktu:
- przetworniki dynamiczne o średnicy 50 mm
- membrany wykonane z nanowłókien
węglowych "Free Edge Nano Fiber" - konstrukcja zamknięta, transparentna
akustycznie - pasmo przenoszenia: 5-56 000 Hz
- czułość: 105 dB
- impedancja: 24 Ω
- muszle zamontowane na łożysku
dla idealnego dopasowania - nauszniki wykonane z pianki z efektem pamięci
- gniazda słuchawkowe w muszlach pozwalają
na użycie wysokiej jakości wymiennych przewodów - ciężar: 375 g (bez kabla)
Wyjątkowy komfort w ekskluzywnym wydaniu
Miękka, luksusowa skóra z wkładkami z pianki o pamięci kształtu zapewnia komfort podczas długotrwałego użytkowania, a elegancka, jedyna w swoim rodzaju drewniana muszla z japońskiego bambusa znacznie redukuje niepożądane rezonanse oraz oferuje bogaty, ciepły dźwięk. Luksusowy futerał jest idealny do przechowywania - słuchawki AH-D9200, odłączany 3 m przewód z posrebrzaną wtyczką 6,3 mm oraz drugi o długości 1,3 m w są pełni chronione przed czynnikami zewnętrznymi.
Dźwięk, który wykracza ponad oczekiwania. Opatentowane 50 mm przetworniki Free Edge z nanowłókien eliminują niepożądane rezonanse i zniekształcenia membrany, zapewniając możliwie najdokładniejszą reprodukcję dźwięku. Naturalne właściwości akustyczne japońskiego drewna bambusowego pomagają w tłumieniu zakłóceń, aby zapewnić ciepło oraz nadać życie Twojej muzyce.
Czerpiąc z ponad 100 letniego doświadczenia w branży audio oraz ponad 50 lat doskonałości w projektowaniu i tworzeniu słuchawek, flagowe słuchawki AH-D9200 cechuje znakomity kunszt wykonania charakteryzujący się autentyczną japońską bambusową obudową. Miękkie, wykonane z tkaniny oraz prawdziwej skóry materiały uzupełniają organiczny styl drewna, zapewniając klasyczne wzornictwo idealnie pasujące do audiofilskiego brzmienia.
Słuchawki AH-D9200 zostały wyposażone w unikalne japońskie przetworniki FreeEdge o średnicy 50 mm. Zbudowane z materiałów dobranych ze względu na sztywność i niewielką masę, unikalne przetworniki FreeEdge eliminują niechciane rezonanse membrany, zapewniając dokładny i szczegółowy dźwięk. Przetworniki montowane są na przegrodach z żywicy dodatkowo redukującej wibracje. Te miękkie, starannie dobrane materiały otaczające ułatwiają przetwornikom poruszanie się w odpowiedzi na sygnał muzyczny bez wygięć i zniekształceń, w celu uzyskania możliwie najczystszego brzmienia.
W zestawie znajdziemy:
- słuchawki AH-D9200
- przewód o długości 3 m i jakości HiFi, wykonany ze srebrzonej miedzi OFC 7N zakończony pozłacanym wtykiem 6,3 mm
- przewód o długości 1,3 m wykonany z miedzi OFC, zakończony pozłacanym wtykiem 3,5 mm
- przejściówkę z mini jacka 3,5 mm na dużego jacka 6,3 mm
- twarde etui transportowe
- ściereczkę z mikrofibry do czyszczenia
Fragmenty recenzji - więcej w zakładce "Testy i dokumentacja"
StereoLife.pl - Tomasz Karasiński
"Gdybym miał do wydania siedem tysięcy złotych na słuchawki, przez chwilę rozważałbym kupno Sennheiserów
HD 800 S albo Focali Clear, ale koniec końców udałbym się do salonu Denona i poprosił o nowiutkie AH-D9200. W tej cenie to najlepsze, najbardziej dopracowane i "skończone" brzmieniowo nauszniki, z jakimi miałem do czynienia." Czytaj całość...
Denon - w sto lat od gramofonów do zaawansowanych systemów multiroom
Nikogo nie trzeba przekonywać, że rynek audio nie wyglądałby tak jak wygląda gdyby nie rozwiązania doskonalone przez inżynierów z Japonii. I nie mamy tu na myśli jedynie wzmacniaczy, odtwarzaczy czy gramofonów, ale również coraz lepszą technikę zapisu dźwięku. Zarówno w kraju kwitnącej wiśni, jak i każdym innym na świecie, jeśli zapytać o markę, która miała największy wpływ na branżę audio, to jednogłośnie usłyszysz - Denon.
Aktualnie marka kojarzona jest głównie z wysokiej jakości amplitunerów kina domowego, komponentami stereo, słuchawkami czy sundbarami. Jest to jednak tylko niewielka część długiej historii firmy. Od samego początku firma idealnie dopasowywała się do potrzeb klientów. Już pierwszy sprzęt, który pojawił się na rynku, spowodowany był dużym popytem, ale niewielką podażą. Od czego wszystko się zaczęło?
Gramofonowy boom zapoczątkował istnienie legendy
Z początkiem XX wieku amerykańskie gramofony robiły furorę na całym świecie. Japończycy także pokochali ten sprzęt. Ogromny popyt na tym rynku sprawił, że w 1910 roku, były handlarz i importer zachodnich urządzeń Frederick Whitney Horn założył wraz z kilkoma wspólnikami firmę Nippon Chikuonoki Shokai (Japan Recorders Corporation). Zajmującą się sprzedażą gramofonów i dystrybucją płyt. Już wcześniej Frederick prowadził fabrykę płyt, celem ustandaryzowania ich parametrów i dostarczania muzyki tak pożądanej w Japonii.
Nazwa Denon, pod jaką znamy markę dzisiaj narodziła się z połączenia członów Denki i Onkyo (elektryczność i dźwięk). Japońska marka jako pierwsza wprowadziła na rynek profesjonalne nagrywarki do płyt. Przez cały okres swojego działania Denon wiedzie prym w popularyzacji nowych technologii. Ale dopiero w 1971 roku poszerzono zakres działania firmy i wprowadzono na rynek wzmacniacze, gramofony, tunery radiowe oraz kolumny.
Luksusowy sprzęt z najlepszych komponentów
Analizując kilkadziesiąt lat historii firmy, daje się wyraźnie zauważyć jeden trend. Produkowane gramofony, wzmacniacze, amplitunery czy odtwarzacze płyt, ale także kolumny są produkowane w luksusowym wydaniu. Eleganckie metalowe bryły ze złotymi frontami i końcówkami, hi-endowe podzespoły - cały asortyment kierowany jest do zamożnego klienta, któremu zależy na jak najlepszych audiofilskich doznaniach.
Jednak to nie do końca prawda. Oczywiście, sprzęt jest najwyższych lotów, ale marka Denon nie koncentruje się wyłącznie na ekskluzywnych urządzeniach. Różnorodność aktualnie oferowanych modeli naprawdę robi wrażenie i każdy znajdzie coś dla siebie, również osoby zaczynające dopiero swoją przygodę z muzyką. W ofercie można znaleźć takie urządzenia jak głośniki bezprzewodowe czy soundbary oraz najwyższej jakości słuchawki.
HiFi z prawdziwego zdarzenia, które potrafi zaskoczyć
Aktualnie Denon wspiera wszystkie nowe technologie włącznie z zaawansowanym dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos i DTS:X. Dla wszystkich szanujących się producentów audio zapewne jeszcze długi czas trzonem oferty będą komponenty stereo. Dla użytkowników z kolei takim must have jest wzmacniacz. I tu Denon bardzo pozytywnie zaskakuje, ponieważ najtańsze modele są w zasięgu ręki praktycznie każdego. Co więcej, jest to sprzęt z górnej półki, wykonany jak wszystkie modele z najwyższą starannością i wykorzystaniem najlepszej jakości komponentów.
W modelach bardziej zaawansowanych znajdziesz dosłownie wszystko, czego po kombajnie multimedialnym mógłbyś oczekiwać. Siedmiokanałowy wzmacniacz, obsługa dwóch pomieszczeń, obraz najwyższej jakości, obsługa bezstratnych formatów Dolby Atmos i DTS:X. Długo można wymieniać, ale z pewnością Denon do dziś potrafi zbudować hi-endowy sprzęt, który zaspokoi potrzeby nawet wymagającego audiofila. Godne uwagi jest, a także działa na plus firmy, że modele niższe wszystkich kategorii, są wykonane równie starannie jak te flagowe.
Jedno słowo dla wszystkich komponentów audio
Idealne. Tak zdecydowanie można powiedzieć o wszystkich urządzeniach, które japońska marka wypuściła na rynek. Nie tworzą mnóstwa różnych modeli, ale dopracowują do perfekcji aktualnie produkowane. Producent zdecydowanie poszedł w stronę jakości, a ilość modeli nie ma znaczenia. Jeśli szukasz pierwszego sprzętu audio, to zdecydowanie powinieneś wybrać japońskiego giganta w tej dziedzinie. Jeśli jesteś już długo praktykującym audiofilem lub też melomanem, to nie trzeba Cię do firmy przekonywać.
Sukces dzięki gramofonom, w hołdzie produkowanym do dziś
Gramofony jak większość nowinek technologicznych, nigdy nie wyszły z łask, a w obecnych czasach możemy wręcz zaobserwować ponowny boom na te urządzenia. Denon nigdy nie zaprzestał ich produkcji, a swoje amplitunery wyposaża w specjalne przedwzmacniacze do obsługi gramofonów. Jednak japońska firma nie przetrwałaby do dziś w tak znakomitej kondycji gdyby nie produkcja zaawansowanego sprzętu jak wzmacniacze, tunery, kolumny czy odtwarzacze wszelakich nośników. Denon zawsze podążał za trendami lub sam je wyznaczał. To, co jest pewne to, że japońska marka zawsze wsłuchiwała się w potrzeby klientów i nadal będzie nam dostarczała sprzęt najwyższej jakości, niezależnie od aktualnej mody czy poziomu technologii.