POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
2799 zł

Dali Spektor 2 - kolumny podstawkowe

Producent: Dali
Kod produktu: 5023
Pełny opis produktu
Cena brutto: 699,00 zł 799,00 zł 699.00
Najniższa cena sprzed 30 dni: 799 Najniższa cena, po jakiej ten produkt był oferowany w ciągu ostatnich 30 dni przed rozpoczęciem tej oferty/sprzedaży.
Dostępność: w magazynie
Czas wysyłki: natychmiast
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Spektor 2 to nadal kompaktowa kolumna głośnikowa. Jej zwiększona objętość wewnętrzna, w stosunku do Spektor 1 zapewnia lepszą jakość niskich rejestrów. Większa powierzchnia 5,25" głośnika średnio-niskotonowego i 25 mm miękka kopułka wysokotonowa podnosi ogólny poziom ciśnienia akustycznego, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla całkiem sporych pomieszczeń, które wciąż wymagają kompaktowych głośników.

 • pasmo przenoszenia: 54-26 000 Hz
 • czułość (2,83 V/1 m): 84,5 dB
 • impedancja: 6 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 25-100 W
 • konstrukcja typu bass-reflex z kanałem w tylnej ścianie obudowy

Cena dotyczy 1 sztuki. Kolumny sprzedawane są tylko w parach (po dwie sztuki).
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Dali na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Powołanie do życia serii Spektor było delikatnym procesem osiągania balansu pomiędzy najlepszą jakością dźwięku i optymalizacją produkcji każdego elementu głośnika. Aby otrzymać doskonałą jakość dźwięku, uzyskanie parametrów Hi-Fi dla serii głośników w tym przedziale cenowym wymagało nie tylko całego doświadczenia i know-how Dali, ale także wielu godzin spędzonych w sali odsłuchowej oraz poprawienia projektów sterownika i zwrotnicy.

"Konstruktorzy Dali najwyraźniej posiedli patent na świetne niedrogie kolumny. Spektory 2, podobnie jak tańsze "jedynki", urzekają muzykalnością, jednocześnie zręcznie tuszując swoje ograniczenia w niskim basie."

Audio/Video - Filip Kulpa

Spektor 2

Spektor 2 to nadal kompaktowa kolumna głośnikowa. Jej zwiększona objętość wewnętrzna, w stosunku do Spektor 1 zapewnia lepszą jakość niskich rejestrów. Większa powierzchnia 5,25" głośnika średnio-niskotonowego i 25 mm miękka kopułka wysokotonowa podnosi ogólny poziom ciśnienia akustycznego, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla całkiem sporych pomieszczeń, które wciąż wymagają kompaktowych głośników. Spektor 2 znajdzie w domu swoje dowolne położenie przestrzenne, pomagając uzyskać pełnię wrażenia np. z projekcji filmowej.

Kompaktowy Spektor 2 - i jego nieco mniejszy brat Spektor 1 -
nadają się idealnie do montażu na ścianie, półce lub do samodzielnego
ustawienia w połączeniu z niewielkim (mini/midi)
systemem muzycznym klasy HiFi.

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 889 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 54-26 000 Hz
 • czułość (2,83 V/1 m): 84,5 dB
 • impedancja: 6 Ω
 • maksymalne ciśnienie akustyczne SPL - 105 dB
 • zalecana moc wzmacniacza: 25-100 W
 • częstotliwości podziału: 2600 Hz
 • typ zwrotnicy: 2-drożna
 • miękka kopułka wysokotonowa: 1x 25 mm
 • przetworniki niskotonowe: 1x 5,25" z lekką
  membraną stożkową, z włókna drzewnego
 • konstrukcja typu bass-reflex z kanałem w tylnej
  ścianie obudowy
 • częstotliwość dostrojenia kanału - 51,5 Hz
 • złącza głośnikowe - single wire (złocone zaciski)
 • zalecana odległość kolumny od ściany: 1-80 cm
 • wymiary: 292x 170x 238 mm
 • ciężar: 4,2 kg (1 szt.)

Szerokie rozproszenie

Dali ułatwia integrację głośnika z każdym pomieszczeniem.
Zarówno materiał membrany jak i jej geometria zastosowane
w Spektor 2 zostały dobrane tak, aby osiągnąć szeroki wzór
rozproszenia dźwięku. Doświadczysz prawidłowo przedstawionej
sceny, nawet podczas słuchania znacznie poza osią kolumn -
a kiedy często nie jesteś bezpośrednio przed głośnikiem
jest to ważne.

Optymalizacja sygnału audio dla rozproszenia poza osią skutkuje tym, że sygnał
docierający do ucha bezpośrednio i sygnał odbijający się od powierzchni pomieszczenia,
mają spójną równowagę.

Oznacza to wysoką jakość dźwięku w całym, znacznie większym obszarze odsłuchowym. Jednocześnie, zapewnia to większą swobodę i elastyczność w rozmieszczeniu głośników.

Przetwornik wysokotonowy

Przetwornik wysokotonowy w głośniku Spektor 2 jest w stanie oddawać wysokie częstotliwości z dużą dokładnością. Oznacza to bardzo krótkie skoki przetwornika z wysoką prędkością - lub raczej - z dużym przyspieszeniem. Innymi słowy, odznacza się niską masą i mocnym napędem. Oparty jest na ultralekkim tkanym materiale. W porównaniu do większości przetworników wysokotonowych z miękką kopułką dostępnych na rynku, materiał Dali osiąga połowę masy, tj. 0,056 mg na mm2.

Zaletą miękkiej kopułki jest jej imponująca możliwość odtwarzania bez tłumienia nawet najniższych przedziałów wysokiego zakresu częstotliwości. Ma to kluczowe znaczenie przy przejściu wszystkich ważnych treści z głośnika średnio-niskotonowego do głośnika wysokotonowego. Brak konieczności wymuszania na przetwornikach średnio-niskotonowym i wysokotonowym niczego na siłę ponad ich najlepsze możliwości daje w efekcie płynne przejścia i zachowanie każdego szczegółu dla średnich częstotliwości.

Przetwornik średnio-niskotonowy

Sygnatura dźwiękowa Spektor 2 oparta jest na dwóch 5,25" przetwornikach niskotonowych, które zostały opracowane specjalnie dla tej kolumny głośnikowej. Nawet drobne szczegóły, takie jak kąt membrany z włókien drzewnych i wielkość nasadki są zoptymalizowane pod kątem jak najlepszej integracji, dyspersji i parametrów.

Membrany z włókien drzewnych są znakiem firmowym Dali jak i sprawdzoną technologią własną marki. Membrana Spektor 2 wykonana jest z mieszanki drobno zmielonego, wysokogatunkowego papieru i pulpy włókien drzewnych. Sprawia to, że membrany są prążkowane, bardzo lekkie, a nierówności w strukturze pomagają minimalizować niepożądane rezonanse powierzchniowe.

Połączenie dobrze zachowującej się membrany z włókien drzewnych z niskostratnym gumowym obramowaniem i pajęczastym zawieszeniem powoduje odtworzenie nawet najmniejszych mikro szczegółów sygnału - niefiltrowanych i z dużą dokładnością.

Konstrukcję obudowy zaprojektowano dla optymalnej wytrzymałości i przepływu powietrza. Utrzymanie mocnej konstrukcji przetwornika średnio-niskotonowego eliminuje drgania wewnętrzne, a zoptymalizowany przepływ powietrza wokół powierzchni membrany podtrzymuje nieskrępowane ruchy, co skutkuje możliwością przekształcenia w ruch tyle energii ze wzmacniacza ile jest możliwe.

Fragmenty recenzji - więcej w zakładce "Testy i dokumentacja"

Audio/Video - Filip Kulpa

"Konstruktorzy Dali najwyraźniej posiedli patent na świetne niedrogie kolumny. Spektory 2, podobnie jak tańsze "jedynki", urzekają muzykalnością, jednocześnie zręcznie tuszując swoje ograniczenia w niskim basie." Czytaj całość...

"Konstruktorzy Dali najwyraźniej posiedli patent na świetne niedrogie kolumny. Spektory 2, podobnie jak tańsze "jedynki", urzekają muzykalnością, jednocześnie zręcznie tuszując swoje ograniczenia w niskim basie."

Audio/Video - Filip Kulpa

Pełny tekst recenzji możecie przeczytać w tym miejscu.

Pozostałe fragmenty recenzji

StereoLife.pl - Tomasz Karasiński

"Na pewno uda się w tej cenie znaleźć kolumny dysponujące większym basem, dynamiką czy przejrzystością, ale tutaj dostajemy świetną równowagę, spójność, plastyczność i wybitną muzykalność. Nic nam w tym dźwięku nie przeszkadza, a muzyka płynie swoim tempem, bez szarpaniny, kojąc nerwy i sprawiając mnóstwo przyjemności. Tak, nie mam co do tego żadnych wątpliwości - te głośniki są Hygge!" Czytaj całość...

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl