POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
299 zł

Marantz HD-AMP1 - wzmacniacz stereo

Producent: Marantz
Kod produktu: 4652
Pełny opis produktu
Cena brutto: 5 499,00 zł 5499.00
Dostępność: Produkt archiwalny
Brak możliwości wysyłki
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Ten najwyższej jakości wzmacniacz dostarcza 2x 70 W z obwodu specjalnie zaprojektowanego wzmacniacza impulsowego, tworząc wprost zadziwiające brzmienie niezależnie od źródła, oczywiście włączając w to odtwarzanie plików audio wysokiej rozdzielczości.

 • wysokiej jakości wzmacniacz impulsowy 2x 70 W przy obciążeniu 4 Ω
 • technologia cyfrowego filtrowania muzyki (Marantz Musical Digital Filtering)
 • dodatkowe możliwości podłączenia dzięki dwóm wejściom analogowym
 • wysokiej jakości przetwornik SABRE ES9010KM2
 • zwiększona izolacja wejścia USB-B dla uniknięcia komputerowych zakłóceń dźwięku

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Marantz na Polskę i posiada 36-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Ten najwyższej jakości wzmacniacz dostarcza 2x 70 W z obwodu specjalnie zaprojektowanego wzmacniacza impulsowego, tworząc wprost zadziwiające brzmienie niezależnie od źródła, oczywiście włączając w to odtwarzanie plików audio wysokiej rozdzielczości. Zbudowany na sukcesie ubiegłorocznego wzmacniacza słuchawkowego HD-DAC1, HD-AMP1 jest kolejnym elementem odrodzonej serii MusicLink.

Seria Marantz MusicLink

Wskrzeszenie serii MusicLink stanowi kolejny dowód, że Marantz przywiązuje najwyższą wagę do wierności odtwarzanego dźwięku. W serii, która pojawiła się na rynku w 1990 roku, skupiono się na odtworzeniu rzeczy najważniejszych w muzyce. Do projektowania zastosowano elementy małe i rzadko spotykane.

"W połączeniu z dobrze brzmiącymi kolumnami można stworzyć audiofilski system, którym z pewnością nie pogardzą nawet osoby z wyrobionym już słuchem."

HiFi Choice - Arkadiusz Ogrodnik

Cel był prosty: dostarczyć słuchaczowi wszystkich emocji i muzycznych szczegółów oryginalnego nagrania, a jednocześnie zapewnić elegancki wygląd i poczucie luksusu. Nie przypadkiem tworzy ją obecnie Ken Ishiwata, który projektował znakomite produkty wcześniejszej serii MusicLink.

Ogólna charakterystyka produktu:

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 1,45 MB).

 • wysokiej jakości wzmacniacz impulsowy 2x 70 W przy obciążeniu 4 Ω
 • szczegółowe odtworzenie dźwięku dzięki HDAM-SA2 i HDAM-SA3
 • technologia cyfrowego filtrowania muzyki (Marantz Musical Digital Filtering)
 • wejścia cyfrowe: 2x optyczne, koaksjalne i USB typu B zdolne przekazywać dźwięk wysokiej rozdzielczości w standardzie
  384 kHz/32 bit; natywne wsparcie DSD 2.8, DSD 5.6 i DSD 11.2
 • dodatkowe możliwości podłączenia dzięki dwóm wejściom analogowym
 • wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy SABRE ES9010KM2
 • technologia podwójnego zegara zapewniająca wysoką jakość cyfrową
 • zwiększona izolacja wejścia USB-B dla uniknięcia komputerowych
  zakłóceń dźwięku
 • wejście USB na panelu czołowym obsługujące standard iUrządzeń
 • oryginalny terminal głośnikowy Marantz SPKT-1
 • pobór mocy: 55 W
 • pobór mocy w trybie standby: 0,3 W
 • wymiary: 304x 352x 107 mm
 • ciężar: 5,8 kg

Bez wątpienia HD-AMP1 jest ucztą dla uszu
ale także świetnie wygląda!

Front z litego aluminium jest wspierany przez dwuwarstwową
płytę dolną i panele boczne wykonane w stylu retro - wyglądają z drewna.
Informacje o głośności, wejściach, rozdzielczości i inne są wyświetlane
na stylowym wyświetlaczu Marantza bezpośrednio nawiązującym do uznanych projektów firmy. To przejaw kunsztu w czystej postaci.

Marantz HD-AMP1 oferuje potężny, ale wyrafinowany dźwięk z nowoczesnych źródeł nawiązujących do dziedzictwa firmy, które zostały zamknięte w pięknej małej formie. Wraz ze wzmacniaczem słuchawkowym HD-DAC1 z USB-DAC wzmacniacz HD-AMP1 dołączy do odrodzonej serii Marantza MasterLink.

Nowoczesne podłączenia

HD-AMP1 nie tylko tworzy sławny dźwięk Marantza, ale można go podłączyć na wiele sposobów z innymi urządzeniami. Cyfrowe wejścia optycznej i coaxial, jak również port USB-B pozwalają strumieniować muzykę bezpośrednio z komputerów PC lub Mac, lub podłączyć do innych źródeł cyfrowych. iUrządzenia mogą być także podłączone przez port USB, który znajduje się na panelu czołowym. By zapewnić jeszcze większe możliwości mamy dwa wejścia analogowe.

USB-B działa w trybie asynchronicznym, by obsłużyć nie tylko dźwięk wysokiej rozdzielczości 384 kHz/32 bity, ale także formaty DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz, a nawet 11,2 MHz. To zwiększa wydajność i jest najprostszym sposobem, by otrzymać doskonałą jakość.

Unikalna jakość dźwięku wraz z cyfrowym filtrowaniem (MMDF)

Nie dajcie się zwieść małym rozmiarom nowego urządzenia! HD-AMP1 dostarcza 2x 70 W przy 4 omach, znakomicie radząc sobie nawet z najbardziej wymagającymi fragmentami odtwarzanej muzyki. Dzieje się to za sprawą niezwykle stabilnego zasilania i opracowanej we własnym zakresie technologii sprzężenia zwrotnego. Układ podwójnego zegara (Dual Crystal Clock) i dyskretny przetwornik analogowo-cyfrowy umieszczony za filtrem, wraz z cenionymi modułami przedwzmacniacza HDAM sprawiają, że dźwięk uważany za standardowy brzmi tak znakomicie, jak materiał wysokiej rozdzielczości.

Przeznaczony dla audiofilów wysokoprądowy przetwornik cyfrowo-analogowy SABRE o parametrach przetwarzania nie niższych niż 384 kHz/32 bity jest w stanie z łatwością odtworzyć nawet najdrobniejsze szczegóły dźwięku. Podsumowując, HD-AMP1 posiada unikatowe cyfrowe filtrowanie muzyki (Marantz Musical Digital Filtering – MMFD).

Inspiracją do jego powstania były technologie klasy audiofilskiej!

Dla Marantza użycie standardowego filtrowania cyfrowego nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ma ono zasadnicze znaczenie dla odtwarzania wejściowego sygnału cyfrowego. Dlatego firma wiele zainwestowała, by zdobyć najwyższą ekspercką wiedzę. To doprowadziło do opracowania technologii Marantz Music Mastering, która zyskała wielkie uznanie. Wykorzystano ją w obsypanej nagrodami serii Premium 11. Została ona teraz dostosowana do projektu HD-AMP1 i jako nowe rozwiązanie nazwano Marantz Musical Digital Filtering.

Dwie dostępne charakterystyki filtra zaspokajają różne gusta, a każda z pietyzmem obsługuje nawet najdrobniejsze szczegóły dźwiękowego sygnału cyfrowego, przekształcając pliki nowych mediów w najlepsze odtworzenie dźwięku wysokiej rozdzielczości.

Koncepcja specjalnego wzmacniacza impulsowego

HD-AMP1 jest pierwszym produktem hi-fi w historii firmy Marantz, który korzysta z koncepcji wzmacniacza impulsowego.

Dotychczas wzmacniacze impulsowe (klasa D) miały pewne ograniczenia, przez które inżynierowie Marantza nie mogli ich brać pod uwagę przy produkcji urządzeń hi-fi klasy premium. Obecnie HD-AMP1 łączy unikalne technologie Marantz HDAM: koncepcję wzmacniacza impulsowego i ogólne sprzężenie zwrotne, by zagwarantować niezmienną wydajność podczas współpracy z szeroką paletą głośników.

W porównaniu ze zwykłym wzmacniaczem impulsowym HD-AMP1 nie pobiera sygnału zwrotnego na wyjściu modułu wzmacniacza, ale tuż za filtrem LC. Gdy sygnał zwrotny jest pobierany przed filtrem LC, podłączone głośniki są pomijane podczas wzmocnienia. Z tego powodu wzmacniacz silnie reaguje na podłączone głośniki, co prowadzi do zmian wydajności.

Dzięki starannie zaprojektowanemu wzmacniaczowi impulsowemu i pobieraniu sygnału zwrotnego po filtrze LC wpływ podłączonych głośników staje się minimalny. W dodatku współczynnik tłumienia, czyli stosunek impedancji znamionowej podłączonego głośnika do impedancji wyjściowej wzmacniacza, staje się także mniej czuły na częstotliwość. Szybkie tempo narastania wzmocnienia i wysoka jakość samego filtru LC zapewniają szerokie pasmo przenoszenia i płaską odpowiedź częstotliwościową. Wszystko to składa się na zadziwiającą wydajność i jakość dźwięku w kompaktowej obudowie.

Fragmenty recenzji

HiFi Choice - Arkadiusz Ogrodnik

"HD-AMP1 ma jedną zasadniczą zaletę, a mianowicie na jego pokładzie znalazł się dopracowany niemal do perfekcji cyfrowy
tor audio wraz z wysokiej klasy przetwornikiem C/A, co w połączeniu z wysokoefektywnymi stopniami końcowymi pracującymi
w klasie D daje wręcz piorunujący efekt. Marantz jest zdolny osiągać wysokie poziomy głośności, ale jednocześnie oferuje
czysty i przestrzenny dźwięk ze sporą dawką emocji i przede wszystkim nisko schodzącym, świetnie kontrolowanym basem.
W połączeniu z dobrze brzmiącymi kolumnami można stworzyć audiofilski system, którym z pewnością nie pogardzą nawet
osoby z wyrobionym już słuchem." Czytaj całość...

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl