POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
1390 zł

Denon DCD-800NE - odtwarzacz płyt CD

Producent: Denon
Kod produktu: 5341
Pełny opis produktu
Cena brutto: 2 299,00 zł 2299.00
Dostępność: Produkt archiwalny
Brak możliwości wysyłki
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Opatentowany napęd płyt CD odtwarzacza Denon DCD-800NE dostarcza najwyższej jakości sygnały audio do podłączonego wzmacniacza, a port USB obsługuje pliki muzyczne w wysokiej rozdzielczości do PCM 192 kHz/24 bit oraz DSD 2.8/5.6 MHz.

 • odtwarzanie płyt CD oraz CD-R/RW (MP3 i WMA)
 • Advanced AL32 Processing
 • konstrukcja Direct Mechanical Ground - odporna na wibracje
 • precyzyjny przetwornik D/A 192 kHz/24 bit dla niesamowitej poprawy jakości wrażeń odsłuchowych
 • układ DAC Master Clock z niskimi zniekształceniami jitter i minimalną ścieżką sygnału
 • port USB-A obsługujący formaty DSD 2.8/5.6 MHz, FLAC, WAV, AIFF oraz ALAC
 • tryb Pure Direct

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Denon na Polskę i posiada 36-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Ciesz się wspaniałym dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości oraz ulubionymi płytami CD
dzięki odtwarzaczowi Denon DCD-800NE ze zintegrowanym portem USB!

Zaawansowane przetwarzanie AL32 Plus w połączeniu z innowacyjną strukturą obwodów zapewnia, że nagrania są dokładnie odwzorowywane oraz wiernie oddają oryginalny dźwięk. Opatentowany napęd płyt CD odtwarzacza DCD-800NE dostarcza najwyższej jakości sygnały audio do podłączonego wzmacniacza, a port USB obsługuje pliki muzyczne w wysokiej rozdzielczości do PCM 192 kHz/24 bit oraz DSD 2.8/5.6 MHz.

"Urodziwa stylistyka, która może się podobać każdemu - pięknie wykonany w detalach. Brzmienie barwne, nasycone i przede wszystkim plastyczne. Subtelnie ocieplony przekaz i gładka średnica. Dobrze kontrolowany dźwięk w całym paśmie."

hificlass - Arkadiusz Ogrodnik

Konstrukcja odporna na wibracje redukuje niepożądane rezonanse i zakłócenia, dzięki czemu jakość dźwięku spełnia surowe standardy jakości Denon. Opierając się na ponad 100 letnim doświadczeniu w produkcji
komponentów audio, zaufaj zespołowi Denon, by cieszyć się dźwiękiem w wysokiej
rozdzielczości, który przekracza Twoje oczekiwania.

Dostępny w dwóch kolorach: czarnym (Black) lub Premium Silver.

Obsługa CD, CD-R/RW, MP3, WMA oraz USB Audio!

Ciesz się napędem płyt CD oraz portem USB dla odtwarzania swojej kolekcji muzycznej
w wysokiej rozdzielczości. Model DCD-800NE odtwarza płyty CD, CD-R/RW, MP3 oraz WMA,
lub podłącz urządzenie pamięci masowej USB, aby odtworzyć muzyką zapisaną
w formatach DSD 2.8/5.6 MHz, FLAC, WAV, AIFF, ALAC w wysokiej rozdzielczości.

Słuchaj swoich ulubionych nowoczesnych formatów hi-res i poczuj, jak potężna jest wierność brzmienia dostarczona przez odtwarzacz DCD-800NE.

Ogólna charakterystyka produktu:

Zapraszamy do zapoznania
się ze szczegółową dokumentacją
produktu (format PDF; 521 KB).

 • odtwarzanie płyt CD oraz CD-R/RW (MP3 i WMA)
 • Advanced AL32 Processing
 • konstrukcja Direct Mechanical Ground - odporna na wibracje
 • precyzyjny przetwornik D/A 192 kHz/24 bit dla niesamowitej poprawy jakości wrażeń odsłuchowych
 • układ DAC Master Clock z niskimi zniekształceniami jitter i minimalną ścieżką sygnału
 • port USB-A obsługujący formaty DSD 2.8/5.6 MHz,
  FLAC, WAV, AIFF oraz ALAC
 • tryb Pure Direct
 • wyjścia cyfrowe: optyczne Toslink i Coaxial
 • automatyczny tryb Stand-by i niski pobór mocy
  w tym trybie - 0,2 W
 • wymiary: 434x 107x 275 mm
 • ciężar: 4,5 kg

Technologia Advanced AL32 Processing Plus

Odtwarzacz DCD-800NE został wyposażony w technologię Advanced AL32 Processing Plus, najnowszy standard analogowego przetwarzania sygnału firmy Denon. Advanced AL32 Processing Plus wykorzystuje algorytmy interpolacji danych, które obsługują źródła dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Algorytm dodaje punkty, które powinny istnieć przed i po danymi w dużych ilościach, wygładzając przebieg fali dźwiękowej oraz przywracając informacje utracone podczas zapisu cyfrowego. W wyniku czego odtwarzany sygnał jest bardzo szczegółowy, wolny od zakłóceń, bogato ekspresyjny przy niskich częstotliwościach oraz pozostaje doskonale wierny oryginalnemu brzmieniu.

Słuchaj utworów zgodnie z zamierzeniami wykonawcy!

Odporna na wibracje konstrukcja i precyzyjny konwerter DAC

Konstrukcja odporna na wibracje redukuje niepożądane zakłócenia brzmienia, dzięki czemu jakość dźwięku spełnia surowe standardy Denon. Transformatory mocy są montowane na spodzie obudowy odtwarzacza i bezpośrednio nad izolatorami, aby zapobiec niepożądanym wibracjom. Obniżając transformator, drgania otaczające obudowę zostały zredukowane, co gwarantuje nieskazitelną jakość dźwięku.

Aby dokładnie zsynchronizować obwody cyfrowe, odtwarzacz DCD-800NE został wyposażony w konwerter cyfrowo-analogowy DAC Master Clock, który dostarcza sygnały zegara do przetwornika. Stworzony z wyjątkową precyzją zegar główny bezpośrednio przylega do przetwornika DAC, który tłumi drgania i zapewnia dokładność konwersji cyfrowo-analogowej. Służy jako punkt odniesienia do pracy z półprzewodnikami i optymalizuje wydajność cyfrowego układu audio.

Dwa zintegrowane oscylatory zegarowe redukują szum fazowy, z których każdy odpowiada za określoną częstotliwość próbkowania (44,1 kHz i 48 kHz). Zegar główny DAC precyzyjnie obsługuje wiele częstotliwości próbkowania od 44,1 kHz do 192 kHz, a nawet do DSD 5.6 MHz, bez potrzeby zaokrąglania wartości.

Tryb Pure Direct

DCD-800NE to także tryb Pure Direct przesyłający dźwięk bezpośrednio do wzmacniacza, omijając sekcję przetwarzania DSP, które w przeciwnym razie mogłoby zabarwić sygnał. To, co słyszysz, to czysty, szczegółowy i dokładny dźwięk.

Fragmenty recenzji

Magazyn Audio - Andrzej Kisiel

"W nowej serii 800 Denon postawił na brzmienie mocne, bezpośrednie, komunikatywne. Nie traci ono zdolności do różnicowania i pokazania delikatnego detalu, ale muzyka nie jest "przerabiana" w stylu romantycznym." Czytaj całość...

hificlass - Arkadiusz Ogrodnik

"DCD-800NE może stać się idealnym cyfrowo-analogowym źródłem, zwłaszcza dla osób poszukujących w muzyce relaksu i odprężenia. Ten budżetowy odtwarzacz pochodzący z katalogu Denona umożliwia również odczyt muzyki pochodzącej z plików DSD i FLAC, co tylko poszerza możliwości dostępu do muzyki w wyższej jakości." Czytaj całość...

"Urodziwa stylistyka, która może się podobać każdemu - pięknie wykonany w detalach. Brzmienie barwne, nasycone i przede wszystkim plastyczne. Subtelnie ocieplony przekaz i gładka średnica. Dobrze kontrolowany dźwięk w całym paśmie."

hificlass - Arkadiusz Ogrodnik

Pełny tekst recenzji możecie przeczytać w tym miejscu.

Fragmenty recenzji

Magazyn Audio - Andrzej Kisiel

"W nowej serii 800 Denon postawił na brzmienie mocne, bezpośrednie, komunikatywne. Nie traci ono zdolności do różnicowania i pokazania delikatnego detalu, ale muzyka nie jest "przerabiana" w stylu romantycznym." Czytaj całość...

Prezentacja serii Denon 800.

Denon - w sto lat od gramofonów do zaawansowanych systemów multiroom

Nikogo nie trzeba przekonywać, że rynek audio nie wyglądałby tak jak wygląda gdyby nie rozwiązania doskonalone przez inżynierów z Japonii. I nie mamy tu na myśli jedynie wzmacniaczy, odtwarzaczy czy gramofonów, ale również coraz lepszą technikę zapisu dźwięku. Zarówno w kraju kwitnącej wiśni, jak i każdym innym na świecie, jeśli zapytać o markę, która miała największy wpływ na branżę audio, to jednogłośnie usłyszysz - Denon.

Aktualnie marka kojarzona jest głównie z wysokiej jakości amplitunerów kina domowego, komponentami stereo, słuchawkami czy sundbarami. Jest to jednak tylko niewielka część długiej historii firmy. Od samego początku firma idealnie dopasowywała się do potrzeb klientów. Już pierwszy sprzęt, który pojawił się na rynku, spowodowany był dużym popytem, ale niewielką podażą. Od czego wszystko się zaczęło?

Gramofonowy boom zapoczątkował istnienie legendy

Z początkiem XX wieku amerykańskie gramofony robiły furorę na całym świecie. Japończycy także pokochali ten sprzęt. Ogromny popyt na tym rynku sprawił, że w 1910 roku, były handlarz i importer zachodnich urządzeń Frederick Whitney Horn założył wraz z kilkoma wspólnikami firmę Nippon Chikuonoki Shokai (Japan Recorders Corporation). Zajmującą się sprzedażą gramofonów i dystrybucją płyt. Już wcześniej Frederick prowadził fabrykę płyt, celem ustandaryzowania ich parametrów i dostarczania muzyki tak pożądanej w Japonii.

Nazwa Denon, pod jaką znamy markę dzisiaj narodziła się z połączenia członów Denki i Onkyo (elektryczność i dźwięk). Japońska marka jako pierwsza wprowadziła na rynek profesjonalne nagrywarki do płyt. Przez cały okres swojego działania Denon wiedzie prym w popularyzacji nowych technologii. Ale dopiero w 1971 roku poszerzono zakres działania firmy i wprowadzono na rynek wzmacniacze, gramofony, tunery radiowe oraz kolumny.

Luksusowy sprzęt z najlepszych komponentów

Analizując kilkadziesiąt lat historii firmy, daje się wyraźnie zauważyć jeden trend. Produkowane gramofony, wzmacniacze, amplitunery czy odtwarzacze płyt, ale także kolumny są produkowane w luksusowym wydaniu. Eleganckie metalowe bryły ze złotymi frontami i końcówkami, hi-endowe podzespoły - cały asortyment kierowany jest do zamożnego klienta, któremu zależy na jak najlepszych audiofilskich doznaniach.

Jednak to nie do końca prawda. Oczywiście, sprzęt jest najwyższych lotów, ale marka Denon nie koncentruje się wyłącznie na ekskluzywnych urządzeniach. Różnorodność aktualnie oferowanych modeli naprawdę robi wrażenie i każdy znajdzie coś dla siebie, również osoby zaczynające dopiero swoją przygodę z muzyką. W ofercie można znaleźć takie urządzenia jak głośniki bezprzewodowe czy soundbary oraz najwyższej jakości słuchawki.

HiFi z prawdziwego zdarzenia, które potrafi zaskoczyć

Aktualnie Denon wspiera wszystkie nowe technologie włącznie z zaawansowanym dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos i DTS:X. Dla wszystkich szanujących się producentów audio zapewne jeszcze długi czas trzonem oferty będą komponenty stereo. Dla użytkowników z kolei takim must have jest wzmacniacz. I tu Denon bardzo pozytywnie zaskakuje, ponieważ najtańsze modele są w zasięgu ręki praktycznie każdego. Co więcej, jest to sprzęt z górnej półki, wykonany jak wszystkie modele z najwyższą starannością i wykorzystaniem najlepszej jakości komponentów.

W modelach bardziej zaawansowanych znajdziesz dosłownie wszystko, czego po kombajnie multimedialnym mógłbyś oczekiwać. Siedmiokanałowy wzmacniacz, obsługa dwóch pomieszczeń, obraz najwyższej jakości, obsługa bezstratnych formatów Dolby Atmos i DTS:X. Długo można wymieniać, ale z pewnością Denon do dziś potrafi zbudować hi-endowy sprzęt, który zaspokoi potrzeby nawet wymagającego audiofila. Godne uwagi jest, a także działa na plus firmy, że modele niższe wszystkich kategorii, są wykonane równie starannie jak te flagowe.

Jedno słowo dla wszystkich komponentów audio

Idealne. Tak zdecydowanie można powiedzieć o wszystkich urządzeniach, które japońska marka wypuściła na rynek. Nie tworzą mnóstwa różnych modeli, ale dopracowują do perfekcji aktualnie produkowane. Producent zdecydowanie poszedł w stronę jakości, a ilość modeli nie ma znaczenia. Jeśli szukasz pierwszego sprzętu audio, to zdecydowanie powinieneś wybrać japońskiego giganta w tej dziedzinie. Jeśli jesteś już długo praktykującym audiofilem lub też melomanem, to nie trzeba Cię do firmy przekonywać.

Sukces dzięki gramofonom, w hołdzie produkowanym do dziś

Gramofony jak większość nowinek technologicznych, nigdy nie wyszły z łask, a w obecnych czasach możemy wręcz zaobserwować ponowny boom na te urządzenia. Denon nigdy nie zaprzestał ich produkcji, a swoje amplitunery wyposaża w specjalne przedwzmacniacze do obsługi gramofonów. Jednak japońska firma nie przetrwałaby do dziś w tak znakomitej kondycji gdyby nie produkcja zaawansowanego sprzętu jak wzmacniacze, tunery, kolumny czy odtwarzacze wszelakich nośników. Denon zawsze podążał za trendami lub sam je wyznaczał. To, co jest pewne to, że japońska marka zawsze wsłuchiwała się w potrzeby klientów i nadal będzie nam dostarczała sprzęt najwyższej jakości, niezależnie od aktualnej mody czy poziomu technologii.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl