POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
795 zł

Focal Arche - wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem DAC USB

Producent: Focal
Kod produktu: 5677
Pełny opis produktu
Cena brutto: 10 999,00 zł 10999.00
Dostępność: Produkt archiwalny
Powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Produkowany we Francji Arche jest unikalnym urządzeniem elektronicznym łączącym przetwornik cyfrowo-analogowy oraz dwa zaprojektowane specjalnie dla słuchawek tryby wzmocnienia w klasie A.

 • przetwornik cyfrowo-analogowy zgodny z formatami audio wysokiej rozdzielczości (do 384 kHz - DSD256)
 • dwa wbudowane wzmacniacze (napięciowy i hybrydowy): wybierz typ wzmacniacza najlepiej dopasowany do Twoich słuchawek!
 • nastawy dla każdego modelu słuchawek Focal: wykorzystaj do maksimum kombinację elektroniczno-akustyczną Focal
 • audiofilska konstrukcja dual-mono od cyfrowego wejścia do wyjścia
 • może być wykorzystany jako przetwornik cyfrowo-analogowy w systemach hi-fi

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Wzmocnij swoje emocje! Focal Arche - urządzenie typu all-in-one dla słuchawek.

Produkowany we Francji Arche jest unikalnym urządzeniem elektronicznym łączącym przetwornik cyfrowo-analogowy oraz dwa zaprojektowane specjalnie dla słuchawek tryby wzmocnienia w klasie A. Idealny jako partner do połączenia cyfrowych źródeł i audiofilskich słuchawek, Arche to perfekcyjne rozwiązanie służące czerpaniu radości ze słuchawek, a przy tym daje dodatkową korzyść jaką jest wykorzystanie wysokiej jakości konwertera DAC do sterowania głośników hi-fi!

Arche to rozwiązanie typu all-in-one. Dodatkowo ma też nastawy dla każdego modelu słuchawek hi-fi Focal (Utopia, Stellia,
Clear, Elegia i Elear) aby zagwarantować najlepsze z możliwych wyniki.
Posiadacze słuchawek Focal mają dzięki temu pewność,
że korzystają z dokładnie przemyślanej, zaprojektowanej specjalnie od podstaw kombinacji elektroniczno-akustycznej.
Aktualizacje Arche wykonuje się przy pomocy pamięci USB.

Focal Arche - najważniejsze cechy:

 • przetwornik cyfrowo-analogowy zgodny z formatami audio wysokiej
  rozdzielczości (do 384 kHz - DSD256)
 • dwa wbudowane wzmacniacze (napięciowy i hybrydowy): wybierz
  typ wzmacniacza najlepiej dopasowany do Twoich słuchawek!
 • nastawy dla każdego modelu słuchawek Focal: wykorzystaj do maksimum
  kombinację elektroniczno-akustyczną Focal
 • audiofilska konstrukcja dual-mono od cyfrowego wejścia do wyjścia
 • może być wykorzystany jako przetwornik cyfrowo-analogowy
  w systemach hi-fi

Zapraszamy do zapoznania
się ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 389 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 10 Hz do 100 kHz
 • THD (zniekształcenia harmoniczne): poniżej 0,001%
 • maksymalna częstotliwość próbkowania 384 kHz
  i rozdzielczość 32 bity
 • odstęp sygnał-szum: powyżej 116 dB przy 32 Ω
 • wyjście słuchawkowe audio:
  XLR4/duży jack 6,3 mm
 • wyjście audio: XLR/2x RCA
 • zasilanie: AC 85-265 V/47-63 Hz
 • wymiary: 200x 60x 297 mm
  (bez uchwytu na słuchawki)
 • ciężar: 4,65 kg

Moc i precyzja: wzmacniacze klasy A z AK4490

Dwa wysokiej jakości, symetryczne przetworniki AK4490 obsługują sygnały typu PCM aż do 384 kHz, a także DSD256. W tym bezkompromisowym rozwiązaniu sygnał analogowy jest następnie kierowany do dwóch modułów wzmacniających pracujących w czystej klasie A i zaprojektowanych specjalnie dla słuchawek (napięciowy, hybrydowy). Oryginalny sygnał audio jest w pełni zachowany, tak aby odtworzyć najdrobniejsze szczegóły w nagraniach.

Wybierz swój wzmacniacz: konstrukcja dual-mono z predefiniowanymi nastawami

Od samego wejścia sygnału cyfrowego Arche to projekt zdecydowanie audiofilski, z konstrukcją dual-mono, poczynając od przetwarzania sygnału aż do jego wzmocnienia. A dzięki wbudowanym nastawom, każdy użytkownik słuchawek Focal otrzymuje wzmocnienie odpowiednie dla swojego modelu i dla swojej ulubionej równowagi tonalnej.

Użytkowanie i wygląd

Arche ma na wyposażeniu stojak na słuchawki wykonany z litego aluminium i inspirowany firmowym logo. Dostęp do słuchawek i ich przechowywanie są dzięki temu bardzo wygodne, a do tego zyskujemy jeszcze znakomity wygląd i oszczędność miejsca!

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl