POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
19990 zł

Focal Cub EVO - subwoofer aktywny

Producent: Focal
Kod produktu: 5519
Pełny opis produktu
Cena brutto: 1 899,00 zł 1899.00
Dostępność: magazyn logistyczny
Czas wysyłki: 1-2 dni
Wysyłka już od:
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Subwoofer CUB EVO wykorzystuje w produkcie typu lifestyle te same reguły projektowe co nasze subwoofery klasy HiFi. Ma 8,25" głośnik, 200-watowy wzmacniacz pracujący w klasie D oraz obudowę z MDF w wykończeniu na czarny mat.

 • wysokie osiągi jak z subwooferów klasy HiFi Focal
 • MDF w czarnym wykończeniu
 • mocny 200 watowy wzmacniacz klasy D i duży, 8,25" (21 cm) głośnik
 • ekskluzywny, wyprofilowany port bass-reflex
 • antywibracyjna podstawa

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Wysoka moc w małej obudowie

Subwoofer CUB EVO wykorzystuje w produkcie typu lifestyle te same reguły projektowe co nasze subwoofery klasy HiFi.
Ma 8,25" głośnik, 200-watowy wzmacniacz pracujący w klasie D oraz obudowę z MDF w wykończeniu na czarny mat.

Aby sprostać wymaganiom narzucanym przez pomieszczenie odsłuchowe, CUB EVO ma wszystkie typowe cechy subwooferów Focal: zwrotnicę, odwracanie polaryzacji, funkcję automatycznego włączania/wyłączania oraz wejście LFE. Dzięki 8,25" głośnikowi z membraną Polyflex i wzmacniaczowi w klasie D CUB EVO zapewnia potężny, kontrolowany bas z pasmem przenoszenia rozciągniętym aż do 35 Hz. CUB EVO doskonale pasuje do wszelkich systemów kina domowego.

CUB EVO to idealny partner dla systemu SIB EVO, do współpracy
z satelitami oraz zestawami głośnikowymi z Dolby Atmos®.

Focal CUB EVO w skrócie:

 • wysokie osiągi jak z subwooferów klasy HiFi Focal
 • MDF w czarnym wykończeniu
 • mocny 200 watowy wzmacniacz klasy D i duży, 8,25" (21 cm) głośnik
 • ekskluzywny, wyprofilowany port bass-reflex
 • antywibracyjna podstawa

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 905 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 35-150 Hz
 • wzmacniacz 200 W klasy D
 • częstotliwość odcięcia: 30 Hz
 • przetworniki niskotonowe: 1x 8,25" z membraną Polyflex
 • konstrukcja otwarta, bass-reflex
 • złącza głośnikowe - RCA
 • wymiary: 305x 282x 299 mm
 • ciężar: 8 kg

Kompletny i spójny system

Subwoofer CUB EVO to idealny partner dla satelitów SIB EVO oraz SIB EVO
Dolby Atmos®. Bazując na 35-letnim doświadczeniu firmy, CUB EVO daje dźwięk
na poziomie dużo większych subwooferów.

Ze swoim hi-endowo wykończonym MDF, dużym głośnikiem i mocnym wzmacniaczem,
CUB EVO z pewnością wzbudzi mocne wrażenia.

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl