POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
2799 zł

Focal Listen - słuchawki przewodowe

Producent: Focal
Kod produktu: 4877
Pełny opis produktu
Cena brutto: 499,00 zł 499.00
Dostępność: Produkt archiwalny
Brak możliwości wysyłki
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Listen to słuchawki przenośne klasy premium, które, jak każde inne słuchawki Focala, zaprojektowano we Francji. Zapewniają one idealne warunki odsłuchu - duże nausznice blokują hałas otoczenia (nawet głośnego), a dobiegający z głośników dźwięk pozostaje zawsze tej samej, najwyższej jakości.

 • konstrukcja wokółuszna
 • przetworniki: dynamiczne, zamknięte, magnesy neodymowe
 • pasmo przenoszenia 15-22 000 Hz
 • impedancja: 32 Ω
 • poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 122 dB

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Listen to słuchawki przenośne klasy premium, które, jak każde inne słuchawki Focala, zaprojektowano we Francji. Zapewniają one idealne warunki odsłuchu - duże nausznice blokują hałas otoczenia (nawet głośnego), a dobiegający z głośników dźwięk pozostaje zawsze tej samej, najwyższej jakości.

Dodatkowo, z uwagi na zastosowanie reagującej na temperaturę pianki z funkcją pamięci, nausznice dostosowują się do kształtu uszu słuchacza, zapewniając niezrównany komfort.

"Nie znajduję choćby jednego aspektu brzmienia modelu Listen, który byłby przeciętny.
Z tymi słuchawkami chce się słuchać i odkrywać muzykę bez względu na repertuar. Jeśli ktoś
taki dźwięk lubi, będzie wniebowzięty."

HiFi Choice - Marcin Gałuszka

Technologie rodem z Elear i Utopii!

Listen wykorzystują też znaną z flagowych słuchawek Elear oraz Utopia technologię, która sprawia, że kształt pałąka pozostaje niezmienny, niezależnie od rozmiaru głowy użytkownika. Zatem Listen doskonale sprawdzą się w przypadku wielogodzinnych odsłuchów.

Projektując Listen, Focal starał się, aby ich wygląd zadowolił
każdą osobę poszukującą słuchawek przenośnych. Co więcej,
z uwagi na składaną konstrukcję, są one idealnym
towarzyszem podróży.

Wśród dołączanych akcesoriów znajdują się też etui ochronne oraz
adapter lotniczy. Odpinany przewód o długości 1,4 metra zakończony jest
wtykiem 3,5 mm oraz specjalnym konektorem podłączanym do kopułek,
którego nie sposób przypadkiem wypiąć.

Z kolei wbudowany mikrofon zapewnia idealne przekazywanie dźwięku,
nawet w głośnym otoczeniu, a duży, jednoprzyciskowy pilot (zgodny ze wszystkimi smartfonami)
pozwala na łatwe i szybkie sterowanie rozmowami oraz muzyką.

Ogólna charakterystyka produktu:

Zapraszamy do zapoznania
się ze szczegółową dokumentacją
produktu (format PDF; 897 KB).

 • konstrukcja wokółuszna
 • przetworniki: dynamiczne, zamknięte, magnesy neodymowe
 • poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 122 dB
 • impedancja: 32 Ω
 • pasmo przenoszenia 15-22 000 Hz
 • słuchawki wyposażone w jednostronny (wymienny)
  przewód połączeniowy o dł. 1,4 m (zakończony mini jackiem 3,5 mm 4P) wykonany z miedzi beztlenowej (OFC)
 • ciężar 273 g (bez kabla)

35 lat doświadczenia w konstruowaniu przetworników

W kwestii tworzenia przetworników, Focal może pochwalić się 35-letnim doświadczeniem. Model Listen wykorzystuje nowatorski przetwornik o średnicy 40 mm. Stożek z mylaru otacza cały przetwornik, podczas gdy kopułki pokryto powłoką z tytanu. Zastosowanie takich materiałów sprawia, że konstrukcja jest sztywna, a słuchawki cechuje niezwykle dynamiczny, ale równy dźwięk ze zwartym basem.

Fragmenty recenzji

Magazyn Audio - Radosław Łabanowski

"Nie trzeba wcale spędzić dużo czasu, aby odkryć zarówno wszechstronność, jak też indywidualizm tych słuchawek. Błyskotliwe, rześkie, żywe brzmienie sprawdza się w różnych muzycznych i technicznych okazjach, czasami tylko robiąc wrażenie zbyt intensywnego, gdy klimat sugeruje, że dźwięki powinny płynąć spokojnie i powoli, a one wciąż rwą się do przodu i nie chcą nas usypiać." Czytaj całość...

HiFi Choice - Marcin Gałuszka

"Bas Focali nie tylko ładnie podkreśla rytm, ale – kiedy trzeba – wiedzie prym, w każdej z tych sytuacji prezentując dużą klasę. Nasycenie i rozciągnięcie niskich częstotliwości jest w pełni satysfakcjonujące. (...) Bardzo dobra reakcja na impulsy idzie tu w parze z nieprzeciętną dynamiką i szczegółowością niezależnie od repertuaru." Czytaj całość...

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl