POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
1099 zł

iFi audio iPhono 2 - przedwzmacniacz gramofonowy

Producent: iFi audio
Kod produktu: 3735
Pełny opis produktu
Cena brutto: 2 590,00 zł 2590.00
Dostępność: brak
Powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Projektując nowego iPhono 2 inżynierowie iFi chcieli stworzyć jeszcze lepsze urządzenie, ale z zachowaniem filozofii, którą kierowano się przy konstruowaniu pierwszego modelu. Wygląd, schemat elektryczny, zastosowane komponenty, specyfikacja oraz, co najważniejsze, końcowe brzmienie - wszystko to brano pod uwagę, aby stworzyć naprawdę wyjątkowy produkt.

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora iFi audio na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Od czasu swojej premiery pierwsza generacja iPhono stała się referencyjnym wzmacniaczem gramofonowym w cenie poniżej 1000 dolarów.

Projektując nowego iPhono 2 inżynierowie iFi chcieli stworzyć jeszcze lepsze urządzenie, ale z zachowaniem filozofii, którą kierowano się przy konstruowaniu pierwszego modelu. Wygląd, schemat elektryczny, zastosowane komponenty, specyfikacja oraz, co najważniejsze, końcowe brzmienie - wszystko to brano pod uwagę, aby stworzyć naprawdę wyjątkowy produkt.

"Choć nowa wersja iPhono jest nieco droższa od poprzedniej, to nadal jest urządzeniem
o wyjątkowo korzystnym stosunku jakości do ceny, bo po prostu od niego lepsza w niemal
każdym aspekcie."

HiFi Choice - Marek Dyba

Ogólna charakterystyka produktu:

 • dynamika MM: > 111 dB
 • dynamika MC: > 106 dB
 • stosunek sygnał/szum (SNR) MM: > 85 dB
 • stosunek sygnał/szum (SNR) MC: > 85 dB
 • przesłuch: < -70 dB (1 kHz)
 • całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): < 0,0007%
 • pasmo przenoszenia:
  • 10 Hz - 100 kHz (± 0,5 dB)
  • 20 Hz - 20 kHz (± 0,2 dB)
 • impedancja wyjściowa: < 100 Ω
 • napięcie zasilania: AC 100-240 V 50/60 Hz
 • pobór mocy: < 5 W max.
 • wymiary: 180x 67x 28 mm
 • ciężar: 265 g

Ultra wzmocnienie od 36 do 72 dB!

iPhono 2 poradzi sobie z każdą wkładką.
Maksymalne wzmocnienie to teraz 72 dB, co pozwala
na idealną współpracę także z wkładkami typu MC -
nawet użycie legendarnego Ortofona MC-5000
nie będzie wymagać zastosowania degradujących
dźwięk komponentów.

Już pierwszy iPhono cechował się imponującą
dynamiką na poziomie 90 dB, czyli wyższą, niż w przypadku wielu
drogich wzmacniaczy gramofonowych. W przypadku iPhono 2 udało się
tę wartość poprawić aż do 106 dB, czyli o około 15 dB więcej niż to,
co oferują najlepsze wzmacniacze!

Wszystko to sprawia, że utwory testowe takie jak uwertura "Rok 1812" Czajkowskiego cechują się niezwykłą dynamiką oraz pełnym brzmieniem, w połączeniu z każdym systemem audio zapewniając nieznane dotąd doznania.

Naprawdę dokładny equalizer

Zaprojektowany na nowo zgodnie ze standardem RIIA korektor gwarantuje dokładność do 0,2 dB w zakresie od 20 Hz do 20 kHz, co daje referencyjną jakość brzmienia.

iPhono 2 stanowi też idealnego kompana dla starszych płyt winylowych, nie nagranych w standardzie RIIA. Do wyboru jest
6 predefiniowanych ustawień korektora, znanych z pierwszej generacji iPhono, zatem każdy będzie mógł dopasować dźwięk do własnych preferencji.

Najnowsze dzieło AMR: klasa A, TubeState®

W iPhono 2, pracująca w klasie A technologia TubeState została jeszcze bardziej dopracowana. Składają się na nią wzmacniacz Burr-Brown Soundplus typu J-FET oraz bufor wyjściowy J-FET/BJT klasy A.

Nowy obwód znacząco obniża obciążenie elektryczne głównego obwodu wzmacniacza, co poprawia linearność całości i umożliwia napędzenie nawet źródeł 600 Ω.

Udało się też pięciokrotnie poprawić filtrowanie zasilania, dzięki czemu uzyskano najniższy (w temperaturze pokojowej) możliwy poziom zakłóceń. Aby wartości mogły być jeszcze niższe, potrzebny byłby obwód chłodzony ciekłym azotem!

Zbudowany w oparciu o cenioną wkładkę AMR PH-77 ultraniski poziom szumów, jaki udało się uzyskać w iPhono 2 jest naprawdę zdumiewający, lepszy niż w konstrukcjach, które kosztują fortunę.

Dobry wzmacniacz gramofonowy potrafi wzmocnić sygnał, ale nie szum. Zachęcamy, aby zabrać iPhono 2 do domu, obniżyć wkładkę, podkręcić głośność tak bardzo, jak to możliwe, a na koniec opuścić igłę i… cieszyć się brakiem szumu, który cechuje każdy inny wzmacniacz gramofonowy.

Stosunek sygnału do szumu w iPhono 2 jest w porównaniu z pierwszym iPhono o 3 dB lepszy na wkładkach MC oraz aż o 10 dB wyższy z wkładkami typu MM.

Jeszcze nigdy dotąd odtwarzanie płyt winylowych nie dawało aż tak czarnego tła, aż takiej słyszalnej liczby detali i niuansów.

Obwód DC-Infinity z innej galaktyki

Aby zapewnić czysty sygnał z zasilacza, typowy przedwzmacniacz gramofonowy zwykle wyposażony jest w nawet 5 sprzężonych kondensatorów na wyjściu. Dodatkowo instalowany jest układ DC-servo, który również degraduje dźwięk.

Pierwsza generacja iPhono miała tylko 2 pary kondensatorów oraz brak DC-servo. W przypadku iPhono 2 zastosowano nowy układ Direct-Driver Servoless DC Infinity, który pozbawiony jest kondensatorów oraz DC-servo, zatem nie zakłóca sygnału audio.

iFi iPhono 2 - najwyższej klasy komponenty

W iPhono 2 zastosowano japońskie kondensatory TDK C0G oraz specjalne kondensatory Panasonic ECPU do sprzętu audio, które charakteryzują się ultraniskim poziomem zniekształceń (poniżej 0,00001% przy 1 V/10 kHz).

iPhono 2 korzysta także z oporników Vishay typu MELF, które zapewniają jeszcze lepsze brzmienie.

Fragmenty recenzji

HiFi Choice - Marek Dyba

"Nie wspominałem o tym do tej pory, ale testowany duet grał u mnie w systemie bardzo wysokiej klasy, z gramofonem Transrotor Massimo uzbrojonym drugą od góry wkładką My Sonic Lab Reference Gold, z integrą i kolumnami GrandiNote. To system z wszystkimi dodatkami za jakieś ćwierć miliona, który bardzo dobrze pokazuje słabości podłączonych do niego komponentów, bo stawia im wysokie wymagania. Można powiedzieć, że iPhono2, zwłaszcza wsparte iTube2, sprostało tym wymaganiom w dużo większym stopniu, niż można się było spodziewać, zważywszy na jego cenę." Czytaj całość...

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl