POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
19990 zł

Naim Muso Qb - system audio typu "all-in-one"

Producent: Naim
Kod produktu: 4707
Pełny opis produktu
Cena brutto: 3 499,00 zł 3499.00
Dostępność: Produkt archiwalny
Brak możliwości wysyłki
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Poznajcie Naim Mu-so Qb, najnowszego członka rodziny wielokrotnie nagradzanej serii systemów bezprzewodowych Mu-so. Mu-so Qb dzieli ze swoim starszym bratem to samo DNA, ale w mniejszej obudowie.

 • AirPlay i Bluetooth
 • streaming z iPhone'a, iPad lub iPod Touch, albo z iTunes
 • UPnP (Universal Plug 'n' Play)
 • streaming z PC, Mac lub NAS plików wysokiej rozdzielczości
 • radio internetowe - dostęp do tysięcy stacji radiowych z całego świata
 • dostęp do tysięcy utworów przez serwisy streamingowe
 • wejście cyfrowe (optyczne) i analogowe mini jack 3,5 mm

Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Naim na Polskę i posiada 24-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Naim Mu-so Qb - pozwól oczarować się dźwiękiem

Poznajcie Mu-so Qb, najnowszego członka rodziny wielokrotnie nagradzanej serii systemów bezprzewodowych Mu-so. Mu-so Qb dzieli ze swoim starszym bratem to samo DNA, ale w mniejszej obudowie. Znakomita funkcjonalność Qb osiągnięta została dzięki zaangażowaniu w projekt laboratoriów firmy Naim, mieszczących się w Salisbury (Anglia). To przykład na zastosowanie bardzo wyrafinowanych technik audio w urządzeniu przeznaczonym dla szerokiego grona odbiorców.

"Znakomity głośnik. Piękny, nowoczesny, pomysłowy, znakomicie wykonany, luksusowy, kompaktowy, funkcjonalny i oferujący niebywale potężne brzmienie."

StereoLife.pl - Tomasz Karasiński

Łatwość obsługi, prostota podłączeń i 300 W mocy pozwolą odkryć muzykę na nowo -
to dźwięk, który zaprzecza wymiarom urządzenia!

Szeroka gama łączy, tak łatwych w obsłudze, zaskoczy nawet zaawansowanych audiofilów: AirPlay, Bluetooth (aptX), Spotify Connect, TIDAL, UPnP (dostęp do muzyki na zewnętrznych dyskach), radio internetowe, USB, analogowe i cyfrowe wejścia. Całości dopełniają aplikacje sterujące na Apple iOS oraz Android.

"Ogromy dźwięk i fantastyczna funkcjonalność
w najnowszym nabytku rodziny Mu-so…"

What Hi-Fi? - luty 2016

Multiroom? Wystarczy zsynchronizować urządzenia!

Aby skorzystać z możliwości systemu multiroom można połączyć
ze sobą dowolne Mu-so Qb, Mu-so i inne urządzenia Naima. Wystarczy
zsynchronizować urządzenia, aby ta sama muzyka zabrzmiała
we wszystkich pomieszczeniach Twojego domu (do 5 pomieszczeń).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • UPnP, AirPlay, Streaming Services i Internet Radio: przez kabel
  Ethernet (RJ45) lub WiFi
 • wejścia sygnału:
  • cyfrowe optyczne (do 96 kHz/24 bit)
  • USB/iPod USB Type-A
  • Bluetooth (w tym apt-X)
  • Ethernet (10/100Mbps), Wi-Fi (802.11b/g)
 • obsługiwane formaty audio:
  • WAV, FLAC i AIFF - do 192 kHz/24 bit - łącze bezprzewodowe
   - do 48 kHz
  • ALAC (Apple Lossless) - do 96 kHz/24 bit -
   łącze bezprzewodowe - do 48 kHz
  • AAC - do 48 kHz, 320 kbit (16 bit)
  • MP3 - do 48 kHz, 320 kbit (16 bit)
  • OGG i WMA - do 48 kHz (16 bit)
 • pobór mocy: 15 W
 • pobór mocy w trybie czuwania (stand-by): poniżej 4 W
  (w uśpieniu poniżej 0,5 W)
 • wymiary: 210x 218x 212 mm
 • ciężar: 5,6 kg

Mu-so Qb w standardzie dostarczane jest z klasyczną
czarną maskownicą głośników

Jeśli chcesz dopasować kolorystykę Mu-so Qb do swojego pokoju zmień kolory - do wyboru
masz: Deep Blue, Vibrant Red i Burnt Orange (maskownice sprzedawane są osobno).

Mu-so Qb - system pełny innowacji

Dźwięk Mu-so Qb pod kontrolą

Sercem systemu Mu-so Qb jest 32-bitowy procesor sygnału, ten sam komponent użyty w oryginalnym Mu-so. Dopracowany specjalnie pod kątem zastosowania w realnych pomieszczeniach, pozwala on na kontrolę przepływu sygnału muzycznego do każdego z głośników. Inżynierowie Naima zastosowali w nim wszystko, czego nauczyli się podczas projektowania najlepszych na świcie systemów nagłośnienia dla samochodów firmy Bentley. To przede wszystkim inteligentna korekta barwy, dopasowująca dźwięk do tego, czy Mu-so Qb stoi blisko ścian, czy w otwartej przestrzeni. Dostajemy dzięki temu wyrafinowane przeżycie muzyczne bez zniekształceń, lepszą precyzję głośników i duży, wypełniający pomieszczenie dźwięk, który zaskoczy nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Każdy komponent idealnie skrojony do swojej funkcji

Jednym z największych wyzwań przy projektowaniu Mu-so Qb była konfiguracja głośników w tak małej obudowie. Aby osiągnąć dźwięk, z którego słynie Naim nasi inżynierowie musieli przemyśleć współdziałanie każdego komponentu i ustalić pochylenie każdego przetwornika z dokładnością do milimetra. Prace te doprowadziły nas do aranżacji pięciu przetworników ustawionych pod dobranymi eksperymentalnie kątami, tworzących doskonała iluzję dźwięku przestrzennego. Zastosowano dwa kopułkowe głośniki wysokotonowe i dwa przetworniki średniotonowe, wszystkie cztery napędzane przez wzmacniacze o mocy 50 W każdy. Ich napęd stanowią magnesy neodymowe z miedzianymi nabiegunnikami gwarantującymi fantastyczną precyzję. Do niskich tonów przewidziano, wykonywany samodzielnie, głośnik niskotonowy napędzany wzmacniaczem o mocy 100 W - gwarantujący niesamowity bas.

Fragmenty recenzji

What Hi-Fi? - luty 2016

"Ogromy dźwięk i fantastyczna funkcjonalność w najnowszym nabytku rodziny Mu-so…" - tak swoją, niezwykle entuzjastyczną recenzję, rozpoczyna magazyn "What Hi-Fi?". Podsumowanie nie pozostawia wątpliwości, kto jest zwycięzcą i bierze wszystkie nagrody:

"Podkreślaliśmy możliwości oryginalnego Mu-so w dostarczeniu dźwięku hi-fi z bezprzewodowego systemu i Qb idzie tym samym tropem, dając duży, autorytatywny dźwięk, który zaprzecza jego niewielkim rozmiarom. Dodaje on do nieco bardziej wyrafinowanego dźwięku Mu-so bardziej mainstreamowy balans tonalny, dając mocne uderzenie na dole skali i oferując realne poczucie przestrzeni i obecności.

Moim skromnym zdaniem, Qb nie jest aż tak dobry jeśli chodzi o detale i dynamikę, ale wszystko to składa się na znakomite poczucie rytmu i dokładną, kontrolowany przekaz, który jest blisko nas i jest w dodatku ekscytujący. Dodajmy do tego mnóstwo możliwości streamowania sygnału, a okaże się, że mamy do czynienia z bardzo udanym głośnikiem.

Chociaż 600 funtów to wciąż sporo pieniędzy jak za głośnik bezprzewodowy. Ale, jeśli tylko mamy na to budżet, nie ma wątpliwości, że Qb powinien znaleźć się na szczycie listy." Czytaj całość...

StereoLife.pl - Tomasz Karasiński

"W każdym jego elemencie widzę ogromną pracę, jaką musieli wykonać brytyjscy projektanci - od nietypowego układu akustycznego po najmniejsze detale, takie jak sposób wykonania maskownicy czy podświetlane logo na akrylowej podstawie. Stworzenie takiego urządzenia nie mogło być proste, ale opłaciło się, bo Muso Qb jest jednym z najlepszych jednoczęściowych systemów w swoim przedziale cenowym." Czytaj całość...

HiFi Choice - Marcin Gałuszka

"Taki już jest ten Naim. Mały, ale wariat. Być może nie powinno się go traktować jako substytutu systemu hi-fi, ale nie zdziwiłbym się, gdyby po zapoznaniu się z jego możliwościami komuś przestało zależeć na klasycznym stereo." Czytaj całość...

EISA 2016-2017 dla Naim Mu-so Qb!

Podsumowanie systemu Naim Mu-so Qb mówi o tym, że w pokonanym polu zostawił on setki innych produktów. Połączenie w kompaktowej obudowie pięciu przetworników i dwóch membran basowych sterowanych cyfrowo, wszechstronności umożliwiającej streamowanie muzyki wysokiej rozdzielczości, używanie AirPlay, Spotify Connect oraz Bluetooth (aptX), zrobiło ogromne wrażenie na jurorach. Elementem, który ostatecznie zdecydował o przyznaniu nagrody przyciągając uwagę jury było znakomite brzmienie tego systemu oraz ta niezwykła umiejętność, jaką posiadł Qb, przybliżania muzyki do słuchacza.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl