POLECAMY

img
UWAGA! Przeprowadzamy się! Od 1 lutego jesteśmy w lokalu przy ulicy Drawskiej 29.
Produkt dnia!
Tylko dzisiaj w tak niskiej cenie!
img img
Koniec oferty za:
 • godz.
 • min.
 • sek.
149 zł

Focal Chora 826-D - kolumny podłogowe

Producent: Focal
Kod produktu: 5686
Pełny opis produktu
Cena brutto: 3 399,00 zł 3399.00
Dostępność: Produkt archiwalny
Brak możliwości wysyłki
ilość minus plus
drukuj Drukuj opis Schowek Dodaj do schowka

Focal Chora 826-D to kolumna wyposażona w specjalny głośnik odtwarzający efekty
Dolby Atmos®: dla bardzo realistycznego brzmienia ścieżek 3D i całkowitego zanurzenia
w oglądanych filmach.

 • pasmo przenoszenia: 48-28 000 Hz
 • impedancja: 8 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 40-250 W
 • typ zwrotnicy: 3-drożna
 • konstrukcja typu bass-reflex z kanałem w przedniej ścianie obudowy
 • złącza głośnikowe - single wire

Cena dotyczy 1 sztuki. Kolumny sprzedawane są tylko w parach (po dwie sztuki).
Produkt pochodzi od oficjalnego dystrybutora Focal na Polskę i posiada 60-miesięczną gwarancję!

Galeria produktu

Produkowana we Francji w specjalistycznych zakładach produkcyjnych firmy Focal, linia Chora to nowa generacja wysokiej jakości, a jednocześnie niedrogich kolumn głośnikowych oferujących bardzo wyrafinowane wzornictwo oraz unikalne rozwiązania technologiczne. Chora ucieleśnia francuską jakość wykonania i stanowi idealny punkt wejścia do świata HiFi.

Focal Chora 826-D - kolumna podłogowa z Dolby Atmos®

Chora 826-D to kolumna wyposażona w specjalny głośnik odtwarzający efekty Dolby Atmos®: dla bardzo realistycznego
brzmienia ścieżek 3D i całkowitego zanurzenia w oglądanych filmach. Umieszczony na górze kolumny szerokopasmowy głośnik
kieruje w stronę sufitu dźwięk, który jest odbijany do słuchacza. Sceny akcji w powietrzu, padający deszcz albo grzmot, wszystko
nabiera wyrazu. A przy tym kształtująca kierunkowość ścianka pozwala lokalizować efekty dźwiękowe tak jakby głośniki zostały
umieszczone na suficie! Wyobraźmy sobie scenę we wnętrzu: słyszymy rozmowy, ale także odgłosy sztućców, kroki... a wszystko
to w trójwymiarowej przestrzeni tak jak byśmy tam byli!

Ten produkt łączy francuską produkcję i projektowanie, a także ekskluzywne technologie Focala, zwłaszcza membranę Slatefiber w głośnikach średniotonowych i basowych oraz aluminiowo/magnezowy głośnik wysokotonowy TNF dla lepszej klarowności górnej części pasma.

Chora 826-D tworzy fantastyczny system w połączeniu z takimi zestawami jak choćby Chora Surround i Chora Center, czy też Chora Center i Chora 806.

Najważniejsze cechy:

 • trójdrożny, podłogowy zestaw głośnikowy,
  zgodny z Dolby Atmos®
 • szerokopasmowy głośnik na ściance kształtującej
  kierunkowość dla dokładnych i zlokalizowanych
  efektów Dolby Atmos®
 • technologia Slatefiber: dynamiczny, bogaty
  i znakomicie zrównoważony dźwięk

Tutaj możesz zapoznać się
ze szczegółową dokumentacją
produktu - karta katalogowa
(format PDF; 182 KB).

Ogólna charakterystyka produktu:

 • pasmo przenoszenia: 48-28 000 Hz
 • skuteczność (2,83 V/1 m): 91 dB
 • impedancja: 8 Ω
 • minimalna impedancja: 2,9 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 40-250 W
 • częstotliwości podziału: 270/2 700 Hz
 • typ zwrotnicy: 3-drożna
 • kopułka wysokotonowa: 1x 25 mm TNF Al/Mg
 • przetworniki średniotonowe: 1x 6,5" typu Slatefiber
  (membrany oparte na włóknie węglowym)
 • przetworniki niskotonowe: 2x 6,5" typu Slatefiber
  (membrany oparte na włóknie węglowym)
 • sekcja Dolby Atmos®:
  • pasmo przenoszenia: 100-20 000 Hz
  • skuteczność (2,83 V/1 m): 91 dB
  • impedancja: 6 Ω
  • przetwornik pełnozakresowy: 1x 5" typu Slatefiber
   (membrany oparte na włóknie węglowym)
 • konstrukcja typu bass-reflex z kanałem w przedniej
  ścianie obudowy
 • złącza głośnikowe - single wire - można podłączyć
  do nich wtyki bananowe, widełkowe oraz przewody pozbawione izolacji
 • wymiary: 1053x 303x 388 mm
 • ciężar: 22,2 kg (1 szt.)

Efekt Dolby Atmos®

Dolby Atmos® to technologia opracowana specjalnie dla sprzętu audio. Kolumny wyposażone w funkcję Dolby Atmos® to zestawy o poszerzonych możliwościach: oprócz głośników na ściance przedniej (kanały warstwy poziomej), zawierają też głośnik na szczycie (kanał wysokości), który odbija dźwięk na cały pokój odsłuchowy. Ta technologia wyławia każdy dźwięk z oryginalnej ścieżki i z miksu jako osobny obiekt audio dla jak najbardziej szczegółowego odtwarzania. Dzięki tej technologii kinowe emocje są przenoszone do pokoju słuchacza.

Głośnik wysokotonowy TNF - z aluminiowo/magnezowego stopu

Ekskluzywny dla Focala i produkowany we francuskich zakładach z aluminiowo/magnezowego stopu, ten głośnik wysokotonowy ma szereg zalet, zwłaszcza w odniesieniu do przestrzenności dźwięku. Z tym głośnikiem nie brakuje harmonii dźwięku i precyzji.

Nowa membrana Focal: Slatefiber

Także wykonana we francuskich zakładach Focala, charakteryzuje się ona bogatym, dynamicznym i zrównoważonym brzmieniem, zwłaszcza w zakresie średnich tonów, a także oszałamiającym wyglądem dzięki efektowi naśladującemu skałę łupkową. Jest to owoc kilkuletnich prac badawczo-rozwojowych: inżynierowie połączyli bardzo lekkie, pochodzące z recyklingu, nie tkane włókna węglowe z termoplastycznym polimerem - po raz pierwszy w branży audio. Kombinacja tych materiałów daje znakomite wyniki akustyczne.

Dostępne kolory wykończeń:

Black

Light Wood

Dark Wood

Najlepszy system kina domowego!

Aby zapewnić sobie najlepszy system kina domowego, można skorzystać z różnych konfiguracji serii Chora i innych produktów Focala. Dopasowanie do indywidualnych potrzeb można zapewnić dodając do swojego systemu jeden z następujących subwooferów: Sub 1000 F, Sub Air lub Sub 600 P.

Focal - cztery dekady niekończącej się pogoni za perfekcją

Co przychodzi Ci pierwsze do głowy jeśli mówimy o najlepszych producentach sprzętu HiFi na świecie? Zdecydowana większość zapewne powiedziałaby, że to Denon czy Yamaha.

Od lat Japonia kojarzy nam się z najlepszej jakości kolumnami, wzmacniaczami i najnowszą technologią. Jednak nie tylko oni mają coś do powiedzenia w świecie sprzętu dla audiofili. Francja jest kolebką wielu marek wiodących prym w tworzeniu urządzeń audio. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Focal - firma założona jak większość obecnych gigantów, w garażu przez jednego wizjonera z wielkimi marzeniami.

Jacques Mahul - odważny pasjonat muzyczny buduje własną markę

Za sukcesem francuskiej marki Focal stoi Jacques Mahul. Od samego początku budował swoją firmę w oparciu o trzy podstawowe zasady. Pierwsza to zamiłowanie do muzyki, które przekłada się do dziś na wyjątkowe brzmienie. Druga wskazuję drogę przeplatającą się z umiejętnością zgłębiania technologii oraz skutecznym jej zastosowaniem w swoich produktach. Ostatnia, ale nie mniej istotna to projektowanie wszystkich komponentów pod jednym dachem we własnym zakładzie. Mahul sam był inżynierem, melomanem, entuzjastą sprzętu muzycznego i dziennikarzem technologicznym.

Wszystko to spowodowało, że doskonale zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają wszystkie te elementy razem pasujące w idealną całość. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku został kierownikiem działu badań i rozwoju w głośnikowym olbrzymie, firmie Audax. Audax specjalizował się w produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki specyfice swojej pracy poznał dogłębnie tajniki budowy przetworników i całych głośników, a w niedługim czasie sam zaczął tworzyć własne projekty. Pierwszym z nich był 13 cm głośnik średnio-niskotonowy, którego pierwsze 50 sztuk rozeszło się w mgnieniu oka.

Powstanie Focal

Kierownictwu Audax, ale i samemu Mahulowi przestałą odpowiadać wspólna współpraca. Chcąc w przyszłości uniknąć sytuacji, w której będzie uzależniony od jakiegokolwiek podmiotu, postanowił założyć fabrykę produkującą każdy element głośników pod nazwą JMLab. Z pomocą przyszedł mu ojciec, prowadzący firmę specjalizującą się w mechanice precyzyjnej. W przeciągu kilku lat młody inżynier przekształcił warsztat ojca w prężnie działającą fabrykę przetworników, na których bazie Jacques budował kompletne zestawy nowoczesnych głośników.

Dzięki udanemu startowi firma nigdy nie musiała korzystać z technologii z zewnątrz. Do dziś znana jest z tego, że wszystkie elementy łącznie z przetwornikami i obudowami wytwarza we własnym zakresie "pod jednym dachem". Możliwość tworzenia kolumn od podstaw wiążę się też z większą kontrolą nad całym procesem i możliwością lepszego dopasowania komponentów tak, aby idealnie ze sobą współgrały. W latach intensywnego rozwoju w branży elektronicznej firmę podzielono na dwa zespoły.

Sygnowane logo JMLab gotowe zestawy głośników trafiały do sprzedaży, a dział Focal skupił się na innowacjach, w szczególności szukaniu nowych materiałów do membran i przetworników, opracowywaniu nowych metod produkcji oraz dopracowywaniu już istniejących rozwiązań. Do dziś Focal stosuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, nie bojąc się pracy z wręcz kosmicznymi materiałami.

Fuzja z Naim z korzyścią dla wszystkich

Francuskie kolumny od lat prezentowano w towarzystwie brytyjskiej elektroniki, a w 2011 roku oficjalnie producenci połączyli siły. Nie jest tajemnicą, że Focal produkował jedne z najlepszych kolumn na świecie, ale brakowało mu znakomitej elektroniki, natomiast Naim szczyci się najlepszej jakości sprzętem elektronicznym, który idealnie współgra z kolumnami Focal. Powstała grupa Focal & Naim, co jest całkowicie naturalne, bo obie firmy prezentowały podobne wartości i w wielu obszarach uzupełniają się.

Od dekad przed konkurencją

Lata pracy nad nowymi technologiami zaowocowały tym, że wiele firm chętnie wzoruje się na rozwiązaniach Focal, a niektóre próbują je wręcz kopiować. Firma jednak nadal wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Membrany z berylu wytapianego tak cienko, że nikt nie potrafi odtworzyć pieca zdolnego je wytworzyć, rozwiązania elektromagnetyczne, ale i sama budowa kolumn garściami czerpiąca z konstrukcji wieżowców to tylko część innowacji, które Francuzi wypuścili na rynek. Jeśli już komuś uda się odtworzyć technologię od Focal, inżynierowie mają w zanadrzu coś nowego.

Technologicznie głośniki Focal od lat są perfekcyjnie skonstruowane i konkurują z najlepszymi. Wraz z nowym tysiącleciem zadbano również o stronę wizualną. Do współpracy zaproszono paryskie studio projektowe Pineau & Le Porcher, wcześniej współpracowało z takimi markami jak Ferrari, Bentley czy Maserati. Wizualnie kolumny robią imponujące wrażenie, ale i sama pracownia musi być z nich dumna, ponieważ ich stronę główną otwiera zdjęcie flagowych głośników Utopia.

Focal - niedościgniony lider rynku HiFi

Historia firmy to nieustanne pasmo sukcesów. Zdobyła wiele nagród w konkursach nagłośnienia do aut. Zapraszana jest do współpracy między innymi przez Renault. Firma założona ponad 40 lat temu przez Jacquesa Mahula, nie zbacza z wyznaczonych przez niego torów. Stawia na nowe rozwiązania, technologie i z pewnością nadal pozostanie liderem w produkcji kolumn, głośników czy słuchawek.

img img img
img img img
Pełny opis produktu
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl